www.plavinunovads.lv

• Drukāt

Atgādinājums par nekustamo īpašumu sakopšanu

• Ceturtdiena, 21 augusts 2014 10:30
  • Autors Jānis Peņģerots
Strauji tuvojas rudens un ziema, tāpēc Pļaviņu novada pašvaldības policija aicina iedzīvotājus sakopt savus īpašumus. Saskaņā ar Pļaviņu novada domes 2010. gada 28. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 15. „Pļaviņu novada sabiedriskās kārtības noteikumi”, ikviena nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir pienākums nopļaut zāli gan īpašumā esošajā teritorijā, gan īpašumam piegulošajā publiskajā lietošanā esošajā teritorijā (grāvji un zālāji līdz brauktuves malai). Zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 centimetrus. Savukārt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēta administratīvā atbildība par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nenopļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos. Lūgums ievērot normatīvo aktu prasības, lai, iestājoties pavasarim, nekustamajā īpašumā neveidotos kūla. Pašvaldības policija izsaka pateicību tiem novada iedzīvotājiem, kuri laicīgi sakopj savus īpašumus!

Gunta Žilde vadīs Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomi

• Trešdiena, 20 augusts 2014 14:40
  • Autors Jānis Peņģerots

Vakar, 19. augustā Aizkrauklē notikušajā Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē par nākamo padomes priekšsēdētāju ievēlēta Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde. Turpmāko gadu par priekšsēdētājas vietnieku strādās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Par Guntu Žildi slēgtās vēlēšanās balsojuši 18 no klātesošajiem 19 Zemgales novadu vadītājiem, jāatzīmē, ka Attīstības padomes priekšsēdētāja ir pirmā sieviete šajā amatā kopš novadu reformas. Attīstības padomes priekšsēdētājas svarīgākie uzdevumi ir pārstāvēt organizāciju valsts un pašvaldību institūcijās, starptautiskās organizācijās, kā arī pārstāvēt reģiona intereses valsts tiešās pārvaldes institūcijās.
Notikušajā sēdē Attīstības padome atbalstījusi ZPR startēšanu divos projektu konkursos – tiks iesniegts projekta “Zemgale – zaļās domāšanas un rīcības reģions” pieteikums Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas “Nacionālā klimata politika” konkursam, bet ar projektu “Sociālās uzņēmējdarbības un neformālās izglītības integrācija globālai jaunatnes partnerībai” ZPR piedalīsies Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas Erasms+ apakšprogrammas K2 projektu konkursā.
Novēlēsim mūsu novada domes priekšsēdētājai, vadot reģiona Attīstības padomi, sekmīgi pārstāvēt reģiona intereses valsts pārvaldes institūcijās un nodrošināt ražošanas saglabāšanu un ekonomisko izaugsmi šobrīd sarežģītajā politiskajā un ekonomiskajā situācijā.

Esmu apdrošināts pirmklasnieks!

• Trešdiena, 20 augusts 2014 14:15
  • Autors Jānis Peņģerots

Ikkatrs pirmklasnieks ar lielu satraukumu gaida 1. septembri, kad pirmoreiz ziņkārīgi iesoļos skolā – vietā, ko drīz sauks par otrajām mājām.
Jau piekto gadu AAS „SEB Dzīvības apdrošināšana” būs kopā ar visu pirmo klašu skolēniem gan šajos zinību svētkos, gan visu mācību gadu, dāvinot nelaimes gadījumu apdrošināšanu 1500 eiro vērtībā visiem Latvijas pirmklasniekiem.
Mūsu visjaunākie un dažbrīd pārgalvīgie skolēni saņems nelaimes gadījumu apdrošināšanu uz vienu gadu. Apdrošināšana darbosies 24 stundas katru nedēļas dienu neatkarīgi no bērna atrašanas vietas – skolā, mājās, sporta treniņos vai brīvajā laikā. Tas ir mūsu atbalsts vecākiem brīžos, kad mazā pirmklasnieka nedienas radījušas negaidītus izdevumus.
Lai ikviens pirmklasnieks saņemtu viņam paredzēto dāvanu, lūdzam Jūs nodot ziņu pirmklasnieku vecākiem, aicinot apmeklēt mājaslapu
www.seb.lv/pirmklasnieks, lai iegūtu informāciju par apdrošināšanu, reģistrētu pirmklasnieku, kā arī saņemtu apdrošināšanas noteikumus. Pēc Jūsu aicinājuma SEB dzīvības apdrošināšanas speciālists ieradīsies Jūsu skolā, lai izskaidrotu apdrošināšanas noteikumus, atbildētu uz vecāku interesējošiem jautājumiem un nogādātu bērniem īpaši sarūpētu pārsteigumu – Pirmklasnieka kalendāru ar izglītojošiem uzdevumiem, jokiem un iemīļoto multfilmu varoņu stāstiem. Laipni lūdzam zvanīt pa tālruni 67079800 vai rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
Novēlam Jums un Jūsu skolas pirmklasniekiem priecīgas un drošas skolas gaitas un jau iepriekš pateicamies par sadarbību.

Elza Jureviča, Pārdošanas direktore

Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 21. augustā

• Trešdiena, 20 augusts 2014 10:43
  • Autors Jānis Peņģerots
Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 21. augustā pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs. 21. augusts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Konstitucionālā likuma „Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas diena.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 405 „Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi”, karogu paceļ ne vēlāk kā plkst. 9.00 un nolaiž ne agrāk kā plkst. 21.00.
Par augstāk minētā likuma vai noteikumu neievērošanu personas saucamas pie atbildības Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā vai Krimināllikumā noteiktajā kārtībā.
  • Drukāt

Gaismu atstarojošā veste – obligāta prasība gājējiem un velosipēdu vadītājiem!

• Trešdiena, 20 augusts 2014 10:40
  • Autors Jānis Peņģerots
19. augustā Saeima apstiprināja Satiksmes ministrijas izstrādātos grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kuri paredz, ka gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav vienmērīgi apgaismoti, būs jāvelk gaismu atstarojošā veste. Jaunie grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas „Latvijas Vēstnesī”. Pašvaldības policija aicina novada iedzīvotājus laicīgi iegādāties gaismu atstarojošās vestes.
Rūpēsimies par savu un savu tuvinieku drošību!

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL