www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Pilsoniskās līdzdalības aktivitātes jauniešiem

 • Ceturtdiena, 23 oktobris 2014 15:23
 • Autors Jānis Peņģerots
NVO ”Jauniešu biedrība – CENTRS” 2014. gada 24. oktobrī Pļaviņu novada jauniešiem piedāvā izglītojošas aktivitātes par pilsonisko līdzdalību:
 • plkst 12.00 – 15.00 piedalīties seminārā Koknesē „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana” (izbraukšana plkst 11.30 no JIC “Ideja”)
 • plkst 17.00 – 24.00 piedalīties neformālās izglītības seminārā jauniešiem “Skolēnu pašpārvalde – ne reāli” (projekts “Gāzi grīdā!”) Aicināti Pļaviņu novada ģimnāzijas vidusskolēni un Zemgales plānošanas reģiona skolu pārstāvji.
 • PDF
 • Drukāt

Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”

 • Ceturtdiena, 23 oktobris 2014 15:13
 • Autors Jānis Peņģerots

21. oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisinājās Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”. Projekta "Regio-Crafts" partneri no Spānijas, Nīderlandes, Bulgārijas, Grieķijas un Portugāles dalījās ar dažādo Eiropas valstu pieredzi, lai iedvesmotos jauniem darbiem amatniecības nozares attīstībai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm.
 

 
Projekta vadošais partneris Latvijā - Zemgales plānošanas reģions (ZPR). ZPR Attīstības padomes priekšsēdētāja G.Žilde atklāšanas uzrunā uzsvēra: „Amatnieki nav atrauti no reālās dzīves, bet mijiedarbojas ar to, īpaši ar kultūru, izglītību un tūrismu. Amatniecības izstrādājumi atklāj valsts identitāti, savdabību, vērtības, iepazīstina ar kultūras mantojumu, kas veidojies paaudžu paaudzēm. Mums, latviešiem, darbs ir viens no augstākajiem tikumiem, un cilvēks, kas savu darbu veic ar vislielāko rūpību un mīlestību, kļūst par meistaru ar zelta rokām!”
Konferencē tika uzsvērts, ka amatniecība ir nācijas piederības sajūtas un lokālpatriotisma veidotāja. Prezentētas dažādas idejas, veidota diskusija starp Eiropas un nacionālā līmeņa institūcijām, amatniecības centriem, izglītības iestādēm, mazās un vidējās uzņēmējdarbības pārstāvjiem un tūrisma nozares ekspertiem, kas kopīgi sprieda kā saglabāt un attīstīt senās amatu prasmes. Vairāk informācijas http://www.regiocrafts.eu/ No Pļaviņu novada konferencē piedalījās G. Žilde, I. Kaļva un L. Davidova.
 • PDF
 • Drukāt

Norisinājās Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde

 • Ceturtdiena, 23 oktobris 2014 15:10
 • Autors Jānis Peņģerots
 
Paralēli „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai” konferencei ,Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde. Tika analizēts „Zemgales plānošanas reģiona Attīstības programmas 2014. - 2020. gadam” rīcības plāns. Par prioritātēm izvirzot: Zemgali kā reģionu ar attīstītu lauksaimniecību, uzņēmējdarbību un Zemgali kā izglītības, zinātnes un inovāciju reģionu. Tika veiktas redukcijas un ieviesti papildinājumi, ņemot vērā ieteikumus no semināriem, kas līdz šim tika organizēti Zemgales pašvaldībās. Šāds seminārs norisinājās Pļaviņās š. g. 8. oktobrī, to apmeklēja pašvaldību speciālisti un nozaru eksperti no Jelgavas, Jēkabpils, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņām.
Sēdē tika spriests arī par dalību Starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2015” un Zemgales tūrisma asociācijas turpmākajiem plāniem. Tika atbalstīts priekšlikums aicināt Zemgales pašvaldības, Tūrisma informācijas centrus, NVO un uzņēmējus kļūt par Zemgales tūrisma asociācijas biedriem. Asociācijas virsuzdevumi ir reklamēt un pārstāvēt Zemgali kā tūristiem pievilcīgu un vienotu galamērķi, apvienojot novadus, tūrisma objektus un pakalpojuma sniedzējus.

L. Davidova, Pļaviņu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja
 • PDF
 • Drukāt

Rudens radošā darbnīca „Pepijā”

 • Ceturtdiena, 23 oktobris 2014 08:30
 • Autors Jānis Peņģerots
Bērnu centrā „Pepija”, atbilstoši svētkiem un gadalaikam, tiek dekorētas telpas. Šoreiz telpas tika dekorētas rudens tematikā. Rudeni simbolizē ne tikai krītošas, krāsainas koku lapas un bagātīgā rudens raža, bet arī gājputni. Katru gadu ļoti daudzi putni no Latvijas dodas uz siltākām zemēm, lai atkal pavasarī atgrieztos. Tāpēc, kā rudens simbols tika izvēlēts – gājputns - dzērve. Sena japāņu leģenda vēsta, ja izveidosi no papīra daudz dzērves, Tevis izteiktā vēlēšanās piepildīsies. Savukārt papīra locīšana attīsta bērnos loģisko domāšanu, radošumu, pacietību, prieku un citas bērniem nepieciešamas iemaņas. Līdz ar to telpu dekorēšanā tika iesaistīti arī bērnu centra apmeklētāji. Origami dzērvju locīšanas radošajā darbnīcā katram bērnam bija iespēja izlocīt savu dzērvi gan bērnu centra telpu dekorēšanai, gan līdzņemšanai uz mājām. Pamazām, pamazām tapa arvien vairāk un vairāk krāsainas dzērves. Locīšana nemaz nav tik vienkārša kā liekas. Lai izlocītu origami dzērvi bērniem bija nepieciešama pacietība, precizitāte, pirkstiņu veiklība un komandas gars. Kopā mēs to paveicām! Mēs nesalocījām 1000 dzērves, kā norādīts ticējumā, taču visas tapušās dzērves salidoja centra telpā vienuviet, lai atgādinātu ikvienam par esošo skaisto rudens burvību, par vēlmju un sapņu piepildījumu un par ikkatra cerībām par veselību, bagātību, mīlestību, gaidāmo ziemu, pavasari un vasaru vai vienkārši laimi. Paldies bērniem par paveikto un kopā pavadīto laiku!
 • PDF
 • Drukāt

Aicinām uz Kamermūzikas dienu noslēguma koncertu

 • Otrdiena, 21 oktobris 2014 14:40
 • Autors Jānis Peņģerots
Noslēgumam tuvojas šī gada Kamermūzikas dienas Pļaviņās. Piektdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā uz kopīgu koncertu pulcēsies reģiona mūzikas skolu kameransambļi. Noslēguma koncertu vadīs operdziedātājs Nauris Indzeris.
Kokneses mūzikas skola koncerta klausītājus priecēs ar saksofonu trio. Šī muzikālā kolektīva dalībnieces aktīvi darbojas Kokneses novada pūtēju orķestrī kā arī piedalās Dziesmu un deju svētkos, dzied Kokneses mūzikas skolas korī. Tāpat Koknesi pārstāvēs mūzikas skolas audzēkņu kamerorķestris. Kamerorķestra pēdējie lielākie koncerti - Rīgā Sv. Jāņa baznīcā, Filharmonijā draudzības koncerts ar Sanktpēterburgas akordeonistu ansambli un K. Vancānes akordeona spēles studiju. No Jēkabpils mūzikas skolas dzirdēsim flautu ansambli, kurā muzicē dažāda vecuma bērni. Ansambļa sastāvs mainās, tas pārtop trio, duetā, kvartetā un dažreiz arī sekstetā. Flautu sekstets un flautu kvartets ir divu Latgales reģionālo konkursu “Latgales svilpaunieki” laureāts.Tāpat Jēkabpili pārstāvēs klavieru duets. Pagājušajā mācību gadā dueta dalībnieces ieguva 1. vietu Jāņa Norviļa Starptautiskajā pianistu konkursā Madonā. Šogad duets piedalīsies 3. Starptautiskajā pianistu konkursā “Riga- piano”, kas notiks oktobra beigās Mazajā ģildē. Meitenes ir ieguvušas godalgotas vietas ne tikai dueta sastāvā, bet arī muzicējot solo konkursos Balvos, Daugavpilī un Rīgā. Savukārt Aizkraukles mūzikas skolu pārstāvēs akordeonistu duets. Dueta dalībnieces daudz koncertē skolā, novadā un šis mācību gads abām mūzikas skolā ir pēdējais. Un, protams, koncertā muzicēs arī paši mājinieki, Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi.

Dita Ārgule, Pļaviņu mūzikas skolas direktore

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL