www.plavinunovads.lv

• Drukāt

Pārtikas amatniecība un ēdināšanas pakalpojumi - līdzsvarotai dzīvei laukos

• Pirmdiena, 25 maijs 2015 17:17
  • Autors Jānis Peņģerots
Krustpils novada pašvaldība ielūdz esošos un topošos mājražotājus, ēdināšanas un tūrisma nozares uzņēmējus un citus interesentus uz bezmaksas informatīvu semināru 2015. gada 29. maijā, plkst. 10.00, Jēkabpilī, Rīgas ielā 150a, Krustpils novada pašvaldības konferenču zālē.
Informatīvā semināra laikā varēs saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par plānotajiem 2014. - 2020. gada Lauku attīstības programmas pasākumiem mājražošanas attīstībai, pasākumiem mājražotāju un mazās pārtikas pārstrādes uzņēmumu darbības stiprināšanai. Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests sniegs informāciju par prasībām un nosacījumiem ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai un pārtikas ražošanai mājas apstākļos.
Ar savu pozitīvās prakses piemēru mājražošanā dalīsies uzņēmēja no Viesītes novada Jolanta Kovnacka, "Kafejas" ražotnes saimniece. Uzņēmējas saimniecībā “Dzelmītes” no grauzdētām Latvijas dabas veltēm - cigoriņiem, miežiem, rudziem, ozolzīlēm un burkāniem - pēc vecmāmiņas receptes top gards un latvisks dzēriens „Kafeja”.
Dalību seminārā iespējams pieteikt līdz 26. maijam rakstot uz e-pastu:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , norādot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto institūciju, tālruni vai e-pastu. Tiem, kuri vēlas saņemt izdales materiālus - prezentācijas - pieteikšanās obligāta.
Skat. Dienas kārtība.

Pavasara čekpoints 2015

• Pirmdiena, 25 maijs 2015 15:03
  • Autors Jānis Peņģerots

22. maijā bērnu centra „Pepija” dalībnieki beidzot sagaidīja ļoti labu un saulainu laiku, lai varētu piedalīties „Pepijas” rīkotajā “Pavasara čekpointā 2015”. Spēlē piedalītās 5 aktīvas un ašas komandas - „Gudrie auglīši”, „Pepiņa meitas”, Vecais ZZZ”, „Mafija”, „Fantastiskais četrinieks”. Spēle ļoti aizrāva visus dalībniekus un beigās visi bija gandarīti par paveikto – notika kopīgas komandas veidošana, kuras ietvaros skolēni labāk iepazina savus komandas dalībniekus, radīja savstarpēju saliedēšanu, pavadot jautri un interesanti savu brīvo laiku.
Paldies visiem skolēniem no 1. līdz 6. klasei par aktīvo darbošanos! Liels paldies brīvprātīga darba veicējai Rūtai Vanagai un Artūram Eglem par spēles organizāciju!

Foto galeriju skat. šeit: http://www.pepijapn.lv/

Atgādinājums par zāles pļaušanu

• Pirmdiena, 25 maijs 2015 14:45
  • Autors Jānis Peņģerots
Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar Pļaviņu novada domes 2010. gada 28. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 15. „Pļaviņu novada sabiedriskās kārtības noteikumi”, ikviena nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir pienākums nopļaut zāli īpašumā esošajā teritorijā. Zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 centimetrus. Par šo noteikumu nepildīšanu paredzēts naudas sods fiziskajām personām līdz 142 euro, bet juridiskajām – līdz 711 euro.
Savukārt Latvijas Republikas likumā «Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss» ir paredzēta administratīvā atbildība par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos. Sods ir paredzēts fiziskajām personām no 140 līdz 700 euro, juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 euro.
Policija regulāri veic nekustamo īpašumu apsekošanu, kā arī tiem kas neievēro normatīvo aktu prasības tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.
Policija aicina laicīgi nopļaut zāli savā nekustamajā īpašumā!

33000. bērnu centra „Pepija” apmeklētāja

• Pirmdiena, 25 maijs 2015 13:30
  • Autors Jānis Peņģerots
Bērnu centrā „Pepija” turpinās tradīcija godināt „Apaļos apmeklētājus”. 22. maijā par 33000. apmeklētāju kļuva 4.a klases skolniece Santa Turinceva. Liels paldies bērniem par aktīvo centra apmeklētību un darbošanos!

Izskanējis izlaidums Pļaviņu Mūzikas skolā

• Pirmdiena, 25 maijs 2015 13:20
  • Autors Jānis Peņģerots

22. maijā Pļaviņu novada Kultūras centrā notika Mūzikas skolas izlaidums. Šis izlaidums bija īpašs, jo jau nākamajā gadā skolas audzēkņi mācības uzsāks citā ēkā – Daugavas ielā 50. Kā jau ierasts, skolas absolventi prezentēja savas prasmes koncertā, izpelnoties koncerta klausītāju atzinību un aplausus. Smaržoja meijas, ziedi, virmoja satraukums, bet pāri visam prieks un gandarījums par paveikto.
Pēc izlaiduma skolas audzēkņi devās uz Mūzikas skolu, lai kā pēdējie šīs skolas absolventi, kuri visus skolas gadus aizvadījuši ēkā – Daugavas ielā 4, iemūžinātu vēsturisko mirkli ar skolotājiem, vecākiem un draugiem fotogrāfijās.
Vēlam skolas absolventiem – Beātei Kaņepējai, Līgai Jankalānei, Lainei Liepiņai un Dairai Melbārdei tālākā dzīves ceļā palikt uzticīgiem mūzikai!

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL