www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Aicinām uz Kamermūzikas dienu noslēguma koncertu

 • Otrdiena, 21 oktobris 2014 14:40
 • Autors Jānis Peņģerots
Noslēgumam tuvojas šī gada Kamermūzikas dienas Pļaviņās. Piektdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā uz kopīgu koncertu pulcēsies reģiona mūzikas skolu kameransambļi. Noslēguma koncertu vadīs operdziedātājs Nauris Indzeris.
Kokneses mūzikas skola koncerta klausītājus priecēs ar saksofonu trio. Šī muzikālā kolektīva dalībnieces aktīvi darbojas Kokneses novada pūtēju orķestrī kā arī piedalās Dziesmu un deju svētkos, dzied Kokneses mūzikas skolas korī. Tāpat Koknesi pārstāvēs mūzikas skolas audzēkņu kamerorķestris. Kamerorķestra pēdējie lielākie koncerti - Rīgā Sv. Jāņa baznīcā, Filharmonijā draudzības koncerts ar Sanktpēterburgas akordeonistu ansambli un K. Vancānes akordeona spēles studiju. No Jēkabpils mūzikas skolas dzirdēsim flautu ansambli, kurā muzicē dažāda vecuma bērni. Ansambļa sastāvs mainās, tas pārtop trio, duetā, kvartetā un dažreiz arī sekstetā. Flautu sekstets un flautu kvartets ir divu Latgales reģionālo konkursu “Latgales svilpaunieki” laureāts.Tāpat Jēkabpili pārstāvēs klavieru duets. Pagājušajā mācību gadā dueta dalībnieces ieguva 1. vietu Jāņa Norviļa Starptautiskajā pianistu konkursā Madonā. Šogad duets piedalīsies 3. Starptautiskajā pianistu konkursā “Riga- piano”, kas notiks oktobra beigās Mazajā ģildē. Meitenes ir ieguvušas godalgotas vietas ne tikai dueta sastāvā, bet arī muzicējot solo konkursos Balvos, Daugavpilī un Rīgā. Savukārt Aizkraukles mūzikas skolu pārstāvēs akordeonistu duets. Dueta dalībnieces daudz koncertē skolā, novadā un šis mācību gads abām mūzikas skolā ir pēdējais. Un, protams, koncertā muzicēs arī paši mājinieki, Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi.

Dita Ārgule, Pļaviņu mūzikas skolas direktore
 • PDF
 • Drukāt

Sacensībās slēpotāju krosā piedalījās vairāk kā 200 sportistu

 • Otrdiena, 21 oktobris 2014 13:07
 • Autors Jānis Peņģerots
19. oktobrī Pļaviņu novada sporta bāzē „Jaujas” notika tradicionālās Pļaviņu novada atklātās sacensības slēpotāju krosā. Neskatoties uz auksto un lietaino laiku startēja vairāk kā 200 dalībnieku no daudziem Latvijas novadiem. Dalībnieki startēja astoņās vecuma grupās. No pļaviņiešiem vislabāk veicās Innai Jermakovai un Aleksandram Jermakovam. Viņiem abiem savās vecuma grupās otrā vieta. Trešās vietas izcīnīja Emīls Lūciņš 3 km distancē un Krista Stūre 1 km distancē. Aiz goda pjedestāla šoreiz palika Melisa Ostrovska un Olita Znotiņa, izcīnot ceturto vietu. Lūdzu skat. rezutātus pa distāncēm, grupām. Aicinām uz novada atklātajām sacensībām orientēšanās sportā š. g 26. oktobrī.

Sandris Stūris, novada sporta organizators
 • PDF
 • Drukāt

Pirmo reizi Latvijā LEDUS CIRKS "OCEAN ICE''!

 • Otrdiena, 21 oktobris 2014 12:00
 • Autors Jānis Peņģerots
25. oktobrī plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā.
Jaunā starptautiskā programmā Jūs gaida daudz jaunu nekad neredzētu priekšnesumu uz slidām. Izrādē piedalīes profesionāli daiļslidotāji un cirka mākslinieki, no dažādām eiropas valstīm (akrobāti, žonglieri, gaisa vingrotāji un citi), būs iespēja vērot transformācijas un uguns šovu. Šī būs krāšņa piedzīvojumiem pilna programma visai ģimenei, skatītājiem jebkura vecumā. Programas ilgums 1 stunda 30 minutes. Programmas ietvaros notiks KONKURSS: UZZĪMĒJOT SNIEGAVĪRU, PAR LABAKO ZĪMĒJUMU BALVA 20.00 EURO. Ieeja: EUR 5.00, EUR 8.00, EUR 10.00
Biļešu iepriekšpārdošana KC kasē no 20. oktobra:
Pirmdien, trešdien – 17.00 - 19.00;
Otrdien, ceturtdien, piektdien – 11.00 -14.00;
Sestdien (izrādes dienā) no 16.0.
 • PDF
 • Drukāt

Zemgales uzņēmumos strādājošo skaits pēdējo gadu laikā pieaudzis

 • Otrdiena, 21 oktobris 2014 11:02
 • Autors Jānis Peņģerots
Pēdējo gadu laikā Zemgale straujāko jaunreģistrēto uzņēmumu skaita pieaugumu piedzīvojusi 2011. gadā, kad reģionā reģistrēti 1 162 jauni uzņēmumi. Piedevām šajā gadā arī zemāko punktu piedzīvojis likvidēto uzņēmumu skaits.
Analizējot uzņēmējdarbības rādītājus Zemgalē, Lursoft secinājis, ka 2011. gadā, ņemot vērā jaunreģistrēto un likvidēto uzņēmumu skaitu, reģiona uzņēmēju pulks paplašinājies par 815 komersantiem, kas ir vērā ņemams pieaugums pēc 2010. gada, kad Zemgales uzņēmumu skaits audzis vien par 371 uzņēmumu. Gan 2012., gan 2013. gadā reģionā bijusi vērojama stabilitāte, uzņēmēju skaitam attiecīgi katru gadu palielinoties par 600 uzņēmumiem, savukārt šogad, visticamāk, līdzšinējās tendences strauji mainīsies, jo līdz š.g. 1. oktobrim reģionā likvidēts jau 521 uzņēmums, kas ir augstākais rādītājs visā apskatītajā periodā.

Lasīt vairāk: Zemgales uzņēmumos strādājošo skaits pēdējo gadu laikā pieaudzis

 • PDF
 • Drukāt

Es mīlu šo pasauli

 • Pirmdiena, 20 oktobris 2014 10:07
 • Autors Jānis Peņģerots
Es mīlu šo pasauli – tā savu mīlestību visam, kas zem šīs saules, ar tāda paša nosaukuma dzejoļu krājumu, apliecina pļaviņiete Aldona Cinīte. Vienkārši un veci vārdi, ko teikuši tik daudzi, bet kurus gribas atkārtot bezgalīgi, katru reizi no jauna apjaušot cilvēka esības un dzīvības brīnumu.
18. oktobrī Pļaviņu novada bibliotēka aicināja visus uz tikšanos ar jaunās grāmatas autori Kultūras centra Mazajā zālē. Grāmatas atvēršanas svētki tika nosvinēti ar jauku svētdienīguma sajūtu un sirsnību gana kuplā pulkā. Sarīkojuma apmeklētāji varēja baudīt privilēģiju, dzirdēt dzejas lasījumus pašas autores izpildījumā. Aldonas kundze akcentēja jaunā dzejoļu krājuma vadmotīvu – mīlestību kā spēku, kas piešķir gaismu esībai. Viņa arī atklāja, ka vairāki dzejoļi no šī krājuma, sadarbojoties ar mūziķiem Daini Strazdiņu, Ilzi Kalvi un Jāni Kronbergu, pārtapuši dziesmu tekstos („Ceriņu laiks”, „Dzimtenei”, „Kad šovakar sanākam kopā”). Klātesošajiem bija iespēja noklausīties jaunos dziesmu ierakstus. Rudenīgā oktobra sestdienas pēcpusdiena bija bagāta ar pozitīvām emocijām, ko raisīja dzeja un mūzika; jaunās grāmatas autore saņēma no sirds dāvinātus krāšņus rudens ziedus. Dzejoļu krājums papildinājis novadnieku literāros darbu klāstu; tas pieejams lasītājiem Pļaviņu novada bibliotēkā. Grāmata iznākusi ar Pļaviņu novada domes finansiālu atbalstu.
Par jauniznākušās grāmatas autori:
Aldona Cinīte dzimusi Pļaviņās. Bērnība un pamatskolas gadi pavadīti skaistajā Kalsnavā; mācījusies Pļaviņu vidusskolā un absolvējusi LVU Bioloģijas fakultāti. Strādājusi kā pētniece ZA Bioloģijas un koksnes ķīmijas institūtā. Bioloģijas zinātņu doktore. Mūža otrajā pusē pievērsusies arī literārajai darbībai. Iznākušas grāmatas „Tu esi gaisma”, „Paskaties man acīs”, „Kad kalni runā”, „Lūdzu, palīdzi man!”, „Saldā dzīves novakare”, „Sirds dziesma”, „Bratan, mans mīļais”; tagad dzeja – „Es mīlu šo pasauli”.

Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL