www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Kultūrizglītojošā ekskursija Pepijas apmeklētājiem „GARĀ PUPA"

 • Otrdiena, 05 maijs 2015 19:07
 • Autors Jānis Peņģerots


Bērnu centrs „Pepija”, ņemot vērā situāciju Pļaviņu novadā par maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu statusu, piedalījās projektā „GARĀ PUPA”, kuras mērķis bija papildināt bērnu, no maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm, zināšanas par dažādiem kultūras procesiem, izglītojot tos ar praktiskas ekskursijas palīdzību.
Izskatot mūsu pieteikumu, biedrība „ASCENDUM” 2. maijā piedāvāja iespēju Pļaviņu novada bērniem apmeklēt kultūrizglītojošo ekskursiju, kurā, sadarbībā ar Pļaviņu novada ģimnāzijas filiāli - Odzienas skolu, tika izvēlēti 26 „Pepijas” apmeklētāji no maznodrošinātajām, trūcīgajām un daudzbērnu ģimenēm.
Biedrība „ASCENDUM” ekskursijas ietvaros Pļaviņu novada ekskursantiem nodrošināja LNB Gaismas pils apmeklējumu, ekskursiju uz Vecrīgu un Rīgas Doma baznīcu, pusdienas un launagu, izstāžu zāles Arsenāls apmeklējumu un Latvijas Leļļu teātra izrādi “Herbe ar lielo cepuri”. Pa ceļam ar bērniem iebraucām atpūtas centrā „Lido”.
Piedaloties šajā projektā, tika sasniegts mērķis - Pļaviņu novada skolēni no maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm papildināja pamatzināšanas par kultūras procesiem un iespējām, veicinot sociālo prasmju attīstību un veidojot ilgtspējīgu, atbildīgu, attieksmi ar izglītojošu, praktisku ekskursiju palīdzību.
Liels paldies Pļaviņu novada domei par līdzfinansējuma piešķiršanu transporta izdevumu segšanai bērnu kultūras projektā „GARĀ PUPA”.

Foto galeriju skat. šeit:
http://www.pepijapn.lv/.
 • PDF
 • Drukāt

Notiks Valsts valodas dienas pasākums Vietalvā

 • Otrdiena, 05 maijs 2015 07:21
 • Autors Jānis Peņģerots
Latvijā 13. maijā tiek svinēta Valsts valodas diena un rīkoti pasākumi. Arī Vietalvas un Odzienas dziedāšanas biedrība ir pieteikusies rīkot Vietalvā valodas dienu. 13. maijā plkst. 14.00 Vietalvas pagastā pie Ausekļa ozola notiks Valsts valodas dienas pasākums "Brīnās mana valodiņa", sliktos laika apstākļos - Odzienas skolā. Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapā publicēta karte ar visiem svinēšanas punktiem Latvijā. Uzspiežot uz punkta atveras īss pasākuma norišu apraksts - karte atrodama šeit.
 • PDF
 • Drukāt

Konkurss „Es esmu gudrāks pats par sevi” bērnu centrā „Pepija”

 • Otrdiena, 05 maijs 2015 07:00
 • Pēdējās izmaiņas ( Otrdiena, 05 maijs 2015 16:53 )
 • Autors Jānis Peņģerots
Domāšana, prātošana, iztēles veidošana jeb, vienkārši, prāta asināšana – tieši šādas aktivitātes 29. aprīlī varēja izbaudīt bērnu centra „Pepija” apmeklētāji.
Pirmo reizi „Pepijā” notika konkurss „Es esmu gudrāks pats par sevi”. Konkursā kopā piedalījās 21 dalībnieks, no kuriem tikai divas bija meitenes. Dalībnieki bija no 1. līdz 6. klasei.
Konkursā bija trīs kārtas. Pirmajā kārtā katram dalībniekam bija jāatbild uz trīsdesmit ļoti grūtiem un sarežģītiem jautājumiem. Jautājumi bija par dažādām tēmām. Tad labākie dalībnieki (ar lielāko punktu skaitu) startēja otrajā kārtā un vēl labākie piedalījās finālā.
Par finālistiem kļuva septiņi dalībnieki, no kuriem 1. vietu ieguva Artis Miltiņš (3.b klase), Nikita Skrimblis (4.a klase), Ričards Pogodins (4.a klase) un Matīss Vasks (4.b klase), bet 2. vietā palika Artjoms Zagorskis (2.b klase), Endijs Lasmanis (1.b klase) un Adrians Kaugers (4.b klase).
Neskatoties uz to, ka jautājumi bija tiešām grūti un sarežģīti (pat pieaugušo līmenī), bērni ar tiem tika galā ļoti labi. Iespējams tā bija veiksme, varbūt intuīcija, bet varbūt tomēr tās bija zināšanas!? Uz šo jautājumu zina atbildi tikai katrs dalībnieks pats.
Liels paldies visiem bērniem par pacietību un piedalīšanos un apsveicam uzvarētājus, kuri ir „gudrāki paši par sevi”!

Foto galeriju skat. šeit: h
ttp://www.pepijapn.lv/

 • PDF
 • Drukāt

Apsveikums novada iedzīvotājiem 4. maijā

 • Pirmdiena, 04 maijs 2015 00:00
 • Autors Jānis Peņģerots
 • PDF
 • Drukāt

Caur pavasari mana sirds uz Tavu dzied

 • Svētdiena, 03 maijs 2015 20:44
 • Autors Jānis Peņģerots
1. maija vakarā Pļaviņu kultūras centrā norisinājās koncerts „Caur pavasari mana sirds uz Tavu dzied”. Koncertā piedalījās: sieviešu vokālais ansamblis „Spīdala”; (Aizkraukles pag.); sieviešu vokālais ansamblis „Guns” (Jelgava), sieviešu vokālais ansamblis „Vīzija” (Kalsnavas pag.); sieviešu vokālais ansamblis „Dzirnas” (Klintaines pag.); vīru vokālais ansamblis „Kalsnava” (Kalsnavas pag.); Aizkraukles pagasta vīru vokālais ansamblis; jauktais vokālais ansamblis „Krustpilieši” (Krustpils pag.); senioru vokālais ansamblis „Ābeļziedi” (Aiviekstes pag.). Ansambļiem nebija iepriekš zināma uzstāšanās kārtība. Katru nākamo ansambli, kurš uzstāsies – izlozēja koncerta laikā. Katrs ansamblis nodziedāja divas dziesmas. Koncertam noslēdzoties, visi ansambļi kopā nodziedāja vēl trīs dziesmas. Paldies koncerta organizatoriem un ansambļu vadītājiem par darbu. Pēc koncerta apmeklējuma un dalībnieku skaita bija redzams, ka pavasara koncerta tradīcija Pļaviņu novadā vēršas plašumā un draudzības saites starp reģiona vokālajiem ansambļiem stiprinās!

J. Peņģerots, Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys online cheap china nfl jerseys online wholesale cheap nfl jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys china cheap authentic nfl jerseys from china