www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Pļaviņu Mūzikas skola jauno mācību gadu uzsāk jaunās telpās

 • Trešdiena, 02 septembris 2015 14:20
 • Autors Jānis Peņģerots


Šī gada Zinību diena Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņiem, viņu vecākiem un, protams, arī pedagogiem atnesa patīkamas, ilgi gaidītas pārmaiņas. Skola ieguvusi jaunas, plašas, gaišas telpas!
Atvadoties no tik labi zināmās “vecās” skolas, sūtījām tai sveicienu - debesu zilgmē lēni pacēlās 45 krāsaini baloni. Kopā ar tiem katrs savās domās nosūtījām vēl nepateiktos pateicības vārdus skolai, kura daudzu pļaviņiešu atmiņās paliks kā īpaša vieta Daugavas krastā. Vieta, kuras tuvumā vairāk kā četrdesmit gadus bija dzirdamas priecīgas bērnu čalas, mūzikas instrumentu skanējums.
Ceturtdien 3. septembrī plkst. 18.00 jaunajās skolas telpās (Daugavas ielā 50) audzēkņu papilduzņemšana sekojošās profesionālās ievirzes izglītības programmās:
 • Klavierspēle,
 • Vijoļspēle,
 • Kora klase.
Ceturtdien 3. septembrī plkst. 18.30 mācību darbu atsāks Mūzikas studija „Skaņu varavīksne”. Gaidām bērnus no 6 līdz 8 gadu vecumam. Nodarbības notiks Daugavas ielā 50 (otrajā stāvā).
Tālrunis informācijai – 20209812, aktuāla informācija
www.pms.lv.
 • PDF
 • Drukāt

Zemgale būs pamanāma arī šajā starptautiskajā izstādē Rīga Food 2015

 • Trešdiena, 02 septembris 2015 11:35
 • Autors Jānis Peņģerots
Laikā no 2. līdz 5. septembrim Ķīpsalas izstāžu kompleksā organizētajā gadskārtējā starptautiskajā izstādē Rīga Food 2015, kas ir gada galvenais notikums Baltijas valstu pārtikas nozarē, Latvijas ekspozīcijā līdzās Eiropas un pasaules tirgū jau atzītu lielražotāju produkcijai, pamanāms būs arī mazo, tostarp Zemgales, uzņēmumu daudzveidīgais piedāvājums.

Lasīt vairāk: Zemgale būs pamanāma arī šajā starptautiskajā izstādē Rīga Food 2015

 • PDF
 • Drukāt

Ja kaimiņam traucē – dedzināt nedrīkst

 • Trešdiena, 02 septembris 2015 10:00
 • Autors Jānis Peņģerots
Rudenī, kad cilvēki steidz sakopt savus īpašumus, aktuāls kļūst jautājums par savāktajām koku lapām, kā arī atbrīvošanos no nederīgās ražas, piemēram, sapuvušiem augļiem un dārzeņiem.
Pļaviņu novada pašvaldības policija informē, ka saskaņā ar Latvijas Republikas likumu „Atkritumu apsaimniekošanas likums”, koku lapas, zari, augļi un dārzeņi ir bioloģiskie atkritumi. Bioloģiskie atkritumi ir bioloģiski noārdāmi dārzu vai parku atkritumi un šos atkritumus nedrīkst mest citām atkritumu grupām paredzētajos atkritumu konteineros.
Tāpat bioloģiskos atkritumus ir aizliegts izmest mežos (arī savā īpašumā esošajā mežā!), ko nereti cilvēki mēdz darīt labu nodomu vadīti (piemēram, sagādāt barību meža dzīvniekiem). Arī tas ir administratīvais pārkāpums, par ko paredzēts naudas sods no 70 līdz 700 euro ar vai bez pārkāpuma izdarīšanā izmantotā transportlīdzekļa konfiskācijas.
Pļaviņu novada domes saistošajos noteikumos Nr. 15 „Pļaviņu novada sabiedriskās kārtības noteikumi” nosaka, ka administratīvais sods no 7 līdz 142 euro ir paredzēts par:
1. atkritumu vai citu materiālu dedzināšanu ugunskuros vai konteineros;
2. zaļo atkritumu (tas ir koku, krūmu lapas, zari un citi materiāli, kam ir dabiska izcelsme) dedzināšanu ugunskuros vai konteineros tuvāk par 20 metriem no dzīvojamām ēkām vai citām celtnēm, kuru konstrukcijā ir degt spējīgi materiāli vai arī ja tas traucē (dūmi, smaka, dzirksteles) citiem cilvēkiem;
3. ugunskuru kurināšanu publiskās vietās, izņemot ugunskuru kurināšanu tam speciāli paredzētajās vietās.

Turklāt Latvijas Universitātes Ūdeņraža enerģētikas materiālu laboratorijas vadošais pētnieks Jānis Kleperis atzīst, ka koku lapu dedzināšana ir kaitīga veselībai, proti, rudens lapas dzeltē, jo no zemes tiek uzsūkti specifiski elementi un tos dedzinot, vide tiek piesārņota.
Vislabākais veids, kā utilizēt bioloģiskos atkritumus - veidot kompostu.
Pašvaldības policija aicina saaudzēt vidi, kā arī rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību!
 • PDF
 • Drukāt

Noslēdzies Pļaviņu novada atklātais čempionāts futbolā

 • Otrdiena, 01 septembris 2015 11:40
 • Autors Jānis Peņģerots


2015. gada Pļaviņu novada atklātais čempionāts futbolā ilga no maija vidus līdz septembra sākumam, tas prasīja no komandu dalībniekiem labu sagatavotību un gribasspēku izturēt spēļu maratonu visas vasaras garumā, un tas ir pareizākais variants īstiem pilsētas futbola svētkiem, kas pielīdzinās arī Latvijas līgu čempionātiem futbolā. Viegli ir nospēlēt un nostartēt vienā dienā, un tādējādi, būt līderim vai neveiksminiekam, bet šeit tu parādi visu savu sportisko sagatavotību ilgākā laika posmā, parādi sevi, kā sagatavotu futbolistu. Domāju, ka čempionāta dalībniekiem, arī līdzjutējiem, šis ir garākais, interesantākais un arī azartiskākais sporta pasākums Pļaviņu pilsētā. To apliecina arī uzmundrinošās un atzinīgās atsauksmes no futbola interesentu puses. Čempionātā piedalījās (pēc protokolu pieteikumiem) 131 dalībnieks, kuri piesaistīja aptuveni 15 - 20 līdzjutēju vidēji katrā spēlē. Izspēlētas tika 64 spēles. No astoņām komandām, septiņām bija reālas iespējas cīnīties par medaļām. To arī parādīja izslēgšanas spēles, kurās, vairāk vadošām komandām nenācās gūt vieglas uzvaras, izņemot Juberga komandu, kura rādīja vienmērīgu un stabilu sniegumu līdz pat finālam. Jāuzteic DM 2002 komandu, kura komplektēta no 2002. - 2003. dz. g. zēniem, kuriem šis turnīrs ir mācību - treniņu prakse un rezultāti nav jāuztver kritiski. Tā ir sākuši visi mūsu pilsētas vadošie spēlētāji, tāpēc arī mūsu čempionāts ir atzīstami augstā taktiski – tehniskajā līmenī. Pļaviņu novadā ir laba bāze futbola spēlei – stadions, laukumi, spēlētāji un tiesneši. Tas arī piesaista citu novadu un pilsētu komandas. Tās labprāt brauc šeit un piedalās futbola turnīros un čempionātos, jo pēc viņu paša teiktā, jādomā tikai par futbola spēli. Pārējais viss ir! Fināla spēles par godalgotām vietām noraudzījās līdz 100 komandu atbalstītāji, līdzjutēji. Paldies arī viņiem, bez viņu atbalsta nebūtu spēlētāju sportiskā azarta. Čempionāts tika aizvadīts salīdzinoši korekti, bez liekiem starpgadījumiem. Protams ir saprotams sportiskais azarts, tomēr dažiem spēlētājiem, arī līdzjutējiem jāmāk savaldīties, nelietot apvainojošus izteicienus utt., vienmēr jāievēro sportisko ētiku un godīgas spēles principus, lai sporta laukumā neizveidojas tirgus laukums! Vēlreiz paldies visiem šā gada čempionāta dalībniekiem, interesentiem un atbalstītājiem. Uz tikšanos Sezonas noslēguma kausā (plānots - 14. un 15. novembris),un novada Ziemas 2. čempionātā futzālā, plānots uzsākt Ziemas čempionātu novembra otrajā pusē.

 • PDF
 • Drukāt

Informācija amatniekiem, mājražotājiem un tūrisma uzņēmējiem

 • Pirmdiena, 31 augusts 2015 10:35
 • Autors Jānis Peņģerots
19. septembrī Gulbenē, Vecgulbenes muižas parkā norisināsies 2. Latvijas tūrisma informācijas tirgus. Uz tūrisma informācijas tirgu dosies arī Pļaviņu novada tūrisma informācijas centrs, lai prezentētu tūrisma un atpūtas iespējas Pļaviņu novadā. Vienlaikus notiks 2. Starptautiskais mājražojumu un amatniecības izstrādājumu gadatirgus „Ražojam paši”. Jau izsenis amatnieku arods ir godāts amats, kas arvien lielāku popularitāti gūst
mūsdienās. Arī veselīgs dzīvesveids ieņem būtisku lomu mūsdienu dzīves ritmā, līdz ar to amatniecības un mājražojumu tirdziņi kļūst arvien pieprasītāki mūsdienu sabiedrībā.
Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties amatnieku un mājražotāju izstrādājumus no visas Latvijas, piedalīties degustācijās, loterijā, EuroWeek ietvaros iepazīties ar citu valstu kultūru un tradīcijām.
Lai piesaistītu apmeklētājus arī no citām pilsētām, ir paredzēts organizēt papildus vilcienu Rīga - Gulbene.

Pieteikšanās pa tālr. +371 20277265 vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys online cheap china nfl jerseys online wholesale cheap nfl jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys china cheap authentic nfl jerseys from china