www.plavinas.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Kausa izcīņa „Pļaviņu futbolam '90”

 • Trešdiena, 23 jūlijs 2014 18:22
 • Autors Jānis Peņģerots
Šogad mūsu pilsētas futbolam atzīmējam 90. gadu jubileju. Pirmā komanda Pļaviņu pilsētā ,precīzāk toreiz Gostiņos, tika dibināta 1924. gadā, un to sauca - "LKVB (Latvijas kultūras veicināšanas biedrības) Gostiņu nodaļas komanda, kura sastāvēja pārsvarā no vieniem žīdiem" - tā pagājušā gadsimta 20. gados rakstīja mūsu republikas un vietējie laikraksti. Komanda piedalījās dažādās sacensībās, rīkoja futbola turnīrus tajā pašā vietā kur pašlaik ir jaunais stadions, piedalījās republikas Kausa izcīņā, kur bija pat jāsacenšas ar toreizējām republikas virslīgas komandām. Par to liecina dažādi raksti tā laika avīzēs, vecās reklāmu afišās, kuras ir saglabājušās. No tā visa izriet, ka futbols (sākums Gostiņos) Pļaviņās ir bijis viens no iecienītākiem komandu sporta veidiem pagājušā gadsimtā un ir saglabājies, nav pazudis mūsdienās. Par to jāpasaka liels paldies arī tiem vecākiem, kuri savas atvases ved apgūt futbola mākslu treniņos un līdz ar to viss turpinās un notiek – aug veselīgi bērni, mācāmies dzīvot komandā, kopā dalāmies priekos un bēdās.
Šogad futbola atceres kausu izspēlēja U - 12 jaunā grupa, un kā veicās varat apskatīt -
turnīra tabulu.
Kausa izcīņas nominācijās labākie:
 • vārtsargs - Ņikita Toropovs –Salaspils (,,Kengaroos’’)
 • aizsargs – Maksims Markušins (Rēzeknes BJSS)
 • pussargs – Ramirs Gržeškevičs („Baltika” Rīga)
 • uzbrucējs- Rolands Prohorovs (FK „Pļaviņas DM”)
 • vārtu guvējs – Daniils Fiļimonovs (Salaspils „Kengaroos”)
Futbola kluba „Pļaviņas DM” vārdā paldies visiem vecākiem, radiem un draugiem, kuri apmeklēja šo pasākumu un juta līdz mūsu komandai.
 • PDF
 • Drukāt

Notiks „Ghetto Alianse” Jēkabpils 3. posms un „Ghetto Dance” atlase

 • Trešdiena, 23 jūlijs 2014 18:11
 • Autors Jānis Peņģerots


Sestdien, 26.jūlijā, paralēli jau ierastajām „Ghetto Alianse” Jēkabpils 3.posma sacensībām ielu futbolā, basketbolā, ielu florbolā un volejbolā pirmo reizi notiks „Ghetto Dance 2014” atlase.
Pirmie divi posmi Jēkabpilī ierasti notika četros sporta veidos - ielu basketbolā, ielu futbolā, ielu florbolā un volejbolā, kas katru otro nedēļu aicināja jauniešus sestdienas vakarus pavadīt aktīvi un sportojot. Trešā posma sacensības notiks sestdien, 26. jūlijā.
Sākums: plkst. 16:00, reģistrācija – no pl.14:30.
Dalības maksa: 1,5 EUR.
Trešajā posmā Jēkabpilī pirmo reizi jaunieši ir aicināti piedalīsies arī „Ghetto Dance 2014” atlasē. Jau plkst. 14:00 (reģistrācija – no plkst.13:00) tiks aizvadīta „Ghetto Dance 2014” deju cīņu atlase uz superfinālu 30. augustā Rīgā, kur visiem dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma ir iespēja piedalīties Hip-hop 2 pret 2 vai House 1 pret 1 deju stilu atlasē. Dalībniekus vērtēs vieni no labākajiem hip-hop un house dejotājiem – Rusya, Artūrs Ļitvaks un Anastassia Tukova.
Dalība „Ghetto Dance” – 2,00 EUR.
“Ghetto Games” izbraukuma posms Jēkabpilī notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu būs veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā
www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.
Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.„Ghetto Alianse” Jēkabpils 3. posmu organizē Jēkabpils Jauniešu dome un „Ghetto Alianse” Jēkabpils. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv. Informatīvi atbalsta: LTV7, Pieci.lv, Tvnet.lv, Sportacentrs.com, JCDecaux, Sporta avīze, Young.lv, Forum Cinemas, Spoki.lv, LTV, Brīvā Daugava, Jaunais Vēstnesis, jekabpils-jauniesi.lv, jekabpils.lv, Jēkabpils24, Jēkabpils sporta centrs, Pļaviņu novada dome, Pļaviņu jauniešu iniciatīvu centrs „Ideja”, Radio1, Vidusdaugavas TV.

Vera Grāvīte, „Ghetto Alianse” Jēkabpils
 • PDF
 • Drukāt

Aicinām uz 6. Pļaviņu Velo Maratonu

 • Trešdiena, 23 jūlijs 2014 16:33
 • Autors Jānis Peņģerots


Aicinām visus riteņbraukšanas cienītājus uz gada interesantāko velo maratonu Latvijā - 6. Pļaviņu MTB Maratonu. Pļaviņu MTB Maratona distancē ir iekļauti dažādi zemes un meža ceļi, meža takas un stigas, brauciens pa Pļaviņu pilsētu gar Daugavu un daudzām citām ainaviskām vietām. Izvēlies sev piemērotāko distanci un tiekamies trasē. Distances: 15km, 30km, 50km, 87km un Bērnu sacensības.
NOLIKUMS
TRASES APRAKSTS
 • PDF
 • Drukāt

Strauji pieaug pamesto dzīvnieku skaits

 • Trešdiena, 23 jūlijs 2014 11:00
 • Autors Jānis Peņģerots
Meklē mājas - tā var raksturot situāciju, kas skar pamestos dzīvniekus, kuri nonāk Jēkabpils dzīvnieku patversmē un pie dzīvnieku draugiem. Šobrīd Jēkabpils dzīvnieku patversmē savu saimnieku vien gaida 16 suņi un 40 kaķi.
Dzīvnieku pamešanas jautājums atkal kļūst arvien aktuālāks, jo patversmē nogādāto dzīvnieku skaits pēdējo 3 mēnešu laikā strauji turpina augt, īpaši daudz tiek pamesti kaķi. Ja, piemēram, aprīļa mēnesī dzīvnieku patversmē vidēji uzturējās apmēram 10 kaķi, tad šobrīd to skaits ir audzis četras reizes. Dzīvnieki gandrīz ik dienu tiek nogādāti patversmē dažādos veidos - gan atstāti piesieti pie žoga, gan ielikti kastē, pat pa vairākiem.
Jēkabpils dzīvnieku patversme saņem gan pašvaldības, gan ziedotāju atbalstu, taču vietu skaits, lai gan pēdējā laikā daudz ticis palielināts, pie šādas tendences ir nepietiekošs. Tāpēc Jēkabpils dzīvnieku patversmē laipni gaidīsim ik vienu, kurš vēlas uzņemties rūpes par kādu mājdzīvnieku. Dzīvnieki no patversmes jaunajiem saimniekiem tiek nodoti bez maksas. Ja ir vēlme, dzīvnieku patversmi var atbalstīt ar brīvprātīgu ziedojumu. Tomēr jāatceras, ka dzīvnieka adoptēšana ir nopietns jautājums - dzīvnieks nevar būt dāvana, mirkļa kaprīze - tā ir gan finansiāla, gan emocionāla atbildība dzīvnieka mūža garumā.
Jēkabpils dzīvnieku patversme atrodas Zvaigžņu ielā 1a, Jēkabpilī. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai no 8.00 līdz 15.00, sestdien un svētdien no 9.00 līdz 12.00. Tālrunis: 28342253, e-pasts:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , mājas lapa: www.jekabpilspatversme.lv.
 • PDF
 • Drukāt

Potenciālajiem franšīzes ņēmējiem Latvijas nacionālais mazumtirgotājs „ELVI“ un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uz semināru

 • Pirmdiena, 21 jūlijs 2014 18:06
 • Autors Jānis Peņģerots
„FRANŠĪZE JŪSU BIZNESAM“
Semināra mērķis - iepazīstināt Latvijas uzņēmumus ar franšīzes biznesa modeli mazumtirdzniecības sektorā, ko daudzi uzņēmumi Latvijā izmanto, lai palielinātu tirdzniecības vietu skaitu, apgrozījumu, ienākumus, kā arī lai veicinātu zīmola atpazīstamību.
Seminārs ir paredzēts potenciālajiem franšīzes ņēmējiem, kurā dalībnieki iegūs atbildes uz šādiem jautājumiem:
Semināra plāns:
 1. Kas ir franšīze un kā šis biznesa modelis darbojas Latvijā;
 2. Franšīzes īpatnības mazumtirdzniecības sektorā;
 3. Kādi ir kritēriji lai noteiktu vai franšīzes biznesa modelis ir piemērots Jūsu uzņēmumam;
 4. Kas nepieciešams lai izveidotu veiksmīgu franšīzi;
 5. Kā pareizi izvēlēties franšīzes devēju;
 6. Kā praktiski darbojas ELVI franšīze Latvijā un kādus praktiskus ieguvumus tā sniedz.
Eksperti:
Laila Vārtukapteine - SIA „ELVI Latvija“ komercdirektore.
Sākums: 22.07.2014. plkst. 10:00-12.00 Viesnīca „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava)
Dalības maksa: Bezmaksas
Reģistrēšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , 28646086, Baiba

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL