www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Apsveikums Pļaviņu novada svētkos

 • Piektdiena, 03 jūlijs 2015 14:00
 • Autors Jānis Peņģerots
 • PDF
 • Drukāt

Būsim kopā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

 • Piektdiena, 03 jūlijs 2015 08:30
 • Autors Jānis Peņģerots
Laikā no 6. - 12. jūlijam XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuros ikvienam dziesmas un dejas interesentam tiek piedāvāta daudzveidīga un krāšņa svētku programma.
Pļaviņu novada ģimnāzijas deju kolektīvi un kori uz svētkiem izbrauc 7. un 8. jūlijā, tāpēc vēlreiz aicinām ielūkoties svētku mājas lapā dziedundejo.lv, kas sniedz daudz informācijas ne tikai par svētku norisi, bet arī drošības jautājumiem.

Lasīt vairāk: Būsim kopā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

 • PDF
 • Drukāt

Zemessardzes 55. Kājnieku bataljona militārā nometne Pļaviņu novadā

 • Trešdiena, 01 jūlijs 2015 14:11
 • Autors Jānis Peņģerots
No 29. jūnija līdz 25. jūlijam Pļaviņu novadā Zemessardze organizē militāro nometni, kurā izmēģina jaunu pieeju zemessargu apmācībā, pielietojot nometņu modeli, kurā nesen dienestā pieņemtie zemessargi militārās pamatiemaņas neapgūst kā līdz šim – ilgstoši un pārsvarā nedēļas nogalēs -, bet gan īsākā - nepārtrauktā laika posmā. Vienlaikus ar jauno zemessargu apmācību nometnē notiks arī to zemessargu apmācība, kuri ieņem nodaļas komandiera amatu, kā arī tiks vērtētas vienības spējas organizēt un vadīt pamatapmācību ilgstošu nometņu veidā. Nodarbības vadīs ne tikai Zemessardzes personālsastāvs, bet arī regulāro spēku karavīri, piesaistot arī dažāda veida tehniku, tostarp arī militāros gaisa kuģus – Latvijas „Mi-17” un ASV „Black Hawk” helikopterus. Apmācība noslēgsies ar pārbaudījumiem, kuros vērtēs zemessargu sasniegto zināšanu un iemaņu līmeni pēc trim apmācību nedēļām. Par organizēto apmācību uzdevumiem informē Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris Ingus Manfelds: „Runājot par nometnēm viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka vienlaikus vienkopus tiek sapulcināti zemessargi un viņi iziet kopā apmācību no pirmās līdz pēdējai dienai (visu apmācību) līdz ar to beigās apmācību līmenis ir vienāds visai nodaļai. Uz apmācībām nedēļas nogalēs grūtāk komplektēt grupu. Šī nometne palīdz mums pašiem saprast, ko mēs spējam, ja mums ir ilgstošs uzdevums, kas jāpilda ārpus savas dislokācijas vietas, kā mēs spējam šo apmācību organizēt, kādi mums ir resursi. Stimuls Zemessargiem piedalīties nometnē ir materiālā kompensācija par piedalīšanos apmācībā. Jūlijs nometnes organizēšanai izvēlēts, jo pamatā apmācība tendēta uz jauniešiem, kam skolā vai augstskolā brīvlaiks. Nometne ir kā jauniešu darbs vasarā. Strādājošie mācībās tiek piesaistīti ar manis (Inguss Manfelds) parakstītu vēstuli ar lūgumu uz nometnes laiku atbrīvot darbinieku, saglabājot darba vietu, paldies pretimnākošiem darba devējiem! Apmācībās nodaļu komandieri apgūs grupas dinamiku, psiholoģiju, izzinās līderus grupās, jo kaujas situācijā tam vispār nebūs laika un vietas. Pēc 3 nedēļu apmācības jaunie zemessargi būs spējīgi iekļauties nodaļas sastāvā, kā karavīri ar prasmi pareizi pārvietoties pa mežu, šaut ar ieroci, mācēs sakārtot ekipējumu, sakopt sevi meža apstākļos, mācēs nomaskēties. Pilna jauno zemessargu apmācība plānota 3 gados, kas sadalīta: pamatapmācība, speciālistu apmācība (ložmetējnieki, granātnieki, sapieri, snaiperi) un 3. etaps nodaļas apmācība uzdevumu veikšanā. No Pļaviņu novada nometnē piedalās trīs jaunie zemessargi, kuri iziet pamatapmācību un septiņi zemessargi – komandieri un apkalpojošais personāls.”

Jānis Peņģerots, Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists
 • PDF
 • Drukāt

„Radām novadam” finālā tiek apbalvotas labākās komandas

 • Trešdiena, 01 jūlijs 2015 12:45
 • Autors Jānis Peņģerots


30. jūnijā norisinājās konkursa ”Radām novadam” starpfināls, kurā piedalījās 12 labākās komandas, kas prezentēja idejas divās kategorijās- labākās idejas un sasniegtie rezultāti. Starp komandām tika sadalīts balvu fonds 7500 EUR apmērā un papildus balva 1000 EUR, ko pasniedza portāls Delfi.lv.
Konkursā triumfēja Vidzemes Augstskolas komanda „Jauniešu vētra”, kas savas idejas attīsta Mazsalacas novadā, darbojoties 3 dažādos virzienos- ražo bērnu palielināmo velosipēdu „SpeedUpBike”, veido tūrisma aktivitātes, virzītas uz pasākumu un dabas tūrisma attīstību un darbojas dārzkopībā. Šī komanda sasniegusi augstākos rezultātus gan piesaistot lielāko finansējumu saviem biznesa projektiem, gan radot lielāko apgrozījumu. Komanda ieguva konkursa naudas balvu 3500 EUR, kā arī saņēma portāla Delfi.lv simpātiju balvu , kuru tā varēs izmantot reklamējot savus produktus.
Otro vietu un naudas balvu 2000 EUR ieguva komanda RISEBA A-Wake, kas darbojas Ludzas novadā un pārstāv augstskolu RISEBA. Komanda visus pārsteidza ar aizraujošu prezentāciju, interesantiem projektiem un plāniem. Komanda ir izveidojusi laivu nomas punktu un piedāvā aktīvās atpūtas iespējas Ludzas ezeros, bet drīz plāno īstenot izstrādāto veikparka izveides projektu.
Trešo vietu ieguva Pļaviņu novada komanda no Rīgas Ekonomikas augstskolas, iegūstot 1000 EUR naudas balvu. Komanda izveidojusi sociālo biznesu “PAARIS”, kurš sniedz darba iespējas Pļaviņās, Koknesē un Rīgā dzīvojošajiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, bet klientiem piedāvā tradicionālā rakstā adītus cimdus.
Ceturto vietu ieguva Ekonomikas un kultūras augstskolas komanda „Saglabāt kā”, kas Apes novadā nodarbojas ar mājražotāju, amatnieku aktivizēšanu, dārza mēbeļu un dizaina priekšmetu gatavošanu un jauniešu nodarbinātības veicināšanu, organizējot nometnes. Veicināšanas balvu nominācijā labākā ideja saņēma Madonas novada komanda „Purvu bridēji” no Latvijas Universitātes, kas piedāvā aktīvas, informējošas ekskursijas Latvijas purvos.
Idejas, kuras nākamā gada laikā plāno īstenot, prezentēja arī citas projekta komandas. Tukuma novada komanda no Rīgas Tehniskās universitātes prezentēja ideju par mājražotāju starpnieku organizācijas izveidi. Siguldas novada komanda no Latvijas Universitātes vēstīja, ka likusi pamatus „Zaļajai Republikai”, iegādājoties divus pirmos kabrioletus, kas cilvēkus nogādās zaļajā kopienā, kurā būs iespējams baudīt aktīvu atpūtu Siguldas novadā. Saldus novada komanda „Medus piliens” no Ventspils Augstskolas veido Ziedoņa taku un to atbalstošo mobilo aplikāciju, bet Rēzeknes novada komanda no Rēzeknes Augstskolas prezentēja ideju par modificētiem un individuāli pielāgotiem taustiņiem datoram un datora aksesuāriem. „SolarUp” no Latvijas Universitātes prezentēja pilotprojektu Ķeguma novadam par saules enerģijas izmantošanu. Jaunjelgavas novada komanda „Ideju Arhitekti” no Rīgas Tehniskās universitātes vēstīja par idejām, ar kurām padarīt Jaunjelgavas novadu pievilcīgāku un interesantāku tās iedzīvotājiem, piemēram, veidojot galda spēles, organizēto futneta turnīrus u.c. Komanda no Rīgas Tehniskās universitātes „Ogre” darbojas novadā ar šādu pašu nosaukumu, dalījās ar pieredzi, kas gūta 8 izbraukuma tirdzniecības pasākumos no treilera un solījās, ka šogad tos varēsim sastapt vismaz 25 dažādos pasākumos un baudīt to gatavotos pelmeņus un citu produkciju.
Projektā „Radām novadam” 18 studentu komandas, 18 novados no 8 augstskolām attīsta vairāk nekā 18 biznesa un sociālas idejas ar mērķi attīstīt uzņēmējdarbību Latvijas novados, radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas.
Projektā biznesa idejas attīsta - Apes, Alūksnes, Gulbenes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Ķeguma, Lielvārdes, Ludzas, Madonas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņu, Rēzeknes, Saldus, Siguldas, Smiltenes, Tukuma novados.
Projektā piedalās komandas no RISEBA, REA, LU, ViA, RTU, EKA, TSI, VeA.
Konkursu "Radām novadam" organizē "JCI Latvia" sadarbībā ar portālu "Delfi". Konkursu atbalsta "Erasmus+" un "Latvijas Attīstības finanšu institūciju "Altum"". Projekta augstskola partneris ir Latvijas Universitāte. Projektu informatīvi atbalsta- Latvijas Avīze un Prakse.lv.
Konkursa noslēgumā - 2016. gada vasarā - žūrija vērtēs padarīto. Galvenie rādītāji- izveidoto darba vietu skaits, piesaistītā finansējuma apjoms un citus iesaistīto novadu ieguvumus. Kopējais konkursa balvu un grantu fonds ir 50 000 eiro.

Elīna Miķelsone, projekta „Radām novadam” vadītāja
 • PDF
 • Drukāt

Pļaviņu novada māmiņu klubs aicina uz tikšanos 11. jūlijā

 • Otrdiena, 30 jūnijs 2015 20:20
 • Autors Jānis Peņģerots
11. jūlijā, plkst. 10.00 „Pļaviņu novada māmiņu klubs” (Pļaviņu novada domes finansiālais un JIC "Ideja" organizatoriskais atbalsts) organizē tikšanos ar Māmiņu kluba (www.maminuklubs.lv) eksperti un „Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas” valdes priekšsēdētāju Sandru Lasi, tēmas - „Dienas un nakts miega režīms”, „Podiņmācība”. Interesentus gaidām Pļaviņu novada Jauniešu iniciatīvu centrā “Ideja”, Daugavas ielā 50.

Līva Davidova, Pļaviņu novada māmiņu kluba vadītāja

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys online cheap china nfl jerseys online wholesale cheap nfl jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys china cheap authentic nfl jerseys from china