www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Par videoieraksta nodošanu policijai

 • Pirmdiena, 24 novembris 2014 08:15
 • Autors Jānis Peņģerots
Tā kā 20. novembra pievakarē novērota Pļaviņu sabiedriskās tualetes demolēšana kultūras centra skvērā Pļaviņās, Daugavas ielā 49, video ieraksts ir nodots izskatīšanai policijā.
 • PDF
 • Drukāt

Tikšanās ar uzņēmējiem

 • Sestdiena, 22 novembris 2014 17:55
 • Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 24 novembris 2014 08:10 )
 • Autors Jānis Peņģerots

Pļaviņu novada domes organizētā tikšanās ar uzņēmējiem š. g. 20. novembrī norisinājās Pļaviņu skvoša zāles telpās (Rīgas ielā 28). Tās ievadā Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde sacīja, ka novada uzņēmējdarbības videi ir tendence kļūt pievilcīgākai, ņemot vērā laiku, kādā iespējams nokļūt līdz Rīgai pa jauno autoceļu, stratēģiski svarīgo dzelzceļa mezglu, iespēju nākotnes perspektīvā izmantot upi u.c. aspektus.
Tikšanās turpinājumā plānu, ekonomikas un attīstības speciāliste Ludmila Lencberga informēja par jauno plānošanas periodu, kurā lielākā daļa līdzekļu tiks novirzīti uzņēmējdarbības atbalstam. Tika uzsvērta individuālo konsultāciju nozīme, ņemot vērā uzņēmēju darbības sfēru un interešu nianses, kas sekmētu mērķa - savstarpējā izdevīguma – sasniegšanu, kā arī tiek gaidīti priekšlikumi investīciju plānam. Iepirkumu speciāliste Ineta Kaļva iepazīstināja ar aktuālajiem grozījumiem, kas paredz, ka pārtikas iepirkumi līdz 40 000 euro var tikt veikti bez konkursa, balstoties uz cenu izpēti, tādējādi sniedzot iespēju dot priekšroku lokāliem uzņēmumiem. Viņa aicināja uzņēmējus nebaidīties piedalīties pašvaldības konkursos, zinot, ka nereti par problēmu tiek uzskatīts birokrātiskais slogs (izvirzītās prasības, kuras iespējams pārrunāt). Savukārt Tūrisma informācijas centra vadītāja Līva Davidova koncentrētā veidā informēja par iespēju piedalīties starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2015”, papildināt apskates vietu klāstu tūrisma avīzēs un bukletos.
Pļaviņu novada uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Elita Kaņepēja turpināja iepriekšējās tikšanās reizēs aizsāktās sarunas par biedrības dibināšanu – tika apspriests izstrādātais statūtu melnraksts, diskutēts iespējamiem biedrības amatu kandidātiem, kā arī pieņemts lēmums par dibināšanas kopsapulci 3. decembrī plkst.15:00 Aiviekstes pagasta bibliotēkā. E. Kaņepēja Pļaviņu novada uzņēmēju atsaucību vērtē pozitīvi. SIA „Luste SZ” vadītāja Santa Zālīte jautāta, kas ir galvenais stimuls apmeklēt šīs tikšanās, atklāj, ka viņai ir svarīga viedokļu apmaiņa un informācijas ātrāka aprite, jo uzņēmējam ir jābūt zinošam un jāspēj ātri reaģēt: „Acīmredzot arī Pļaviņās beidzot ir pienācis laiks uzņēmējiem apvienoties. Prieks, ka dome to stimulē.”
Tikšanās noslēgumā sporta biedrības „Juči” valdes priekšsēdētājs Pēteris Kalniņš iepazīstināja ar skvoša pamatprincipiem, pirmsākumiem Pļaviņās un sniedza iespēju pārbaudīt savas spējas šajā sporta veidā.

Teksts - Elīna Jurševska, foto - Līva Davidova
 • PDF
 • Drukāt

Aizvadīts Zibensturnīrs futbolā

 • Sestdiena, 22 novembris 2014 12:00
 • Pēdējās izmaiņas ( Sestdiena, 22 novembris 2014 12:05 )
 • Autors Jānis Peņģerots
15. novembrī Gostiņu stadionā notika "Pļaviņu futbolam’90" ietvaros sarīkots zibensturnīrs futbolā 7:7, kam bija arī svētku noskaņa, jo viss norisinājās uz jaunā sintētiskā laukuma. Turnīra sākumā tika dots vārds novada sporta komitejas vadītājam Imantam Kravalim, kurš atzinīgi novērtēja jaunā laukuma priekšrocības, novēlēja sportisko cīņās sparu komandām un viss sākās. Atzinīgi bija novērtējams arī tas, ka savas komandas bija ieradušies atbalstīt arī liels līdzjutēju pulks, kurš, neskatoties uz pavēso laiku, neizklīda līdz finālspēlēm un apbalvošanai.
Tātad turnīram bija pieteikušās 6 komandas, no tām arī viesi no Jēkabpils, tika lozētas divas apakšgrupas un cīņas sākās. Kā redzat pēc priekšsacīkšu tabulas cīņas risinājās ļoti spraigi un arī finālspēļu izejas uzvarētāji tika noskaidroti tikai ar soda sitienu palīdzību. Intriga saglabājās līdz pat beigām un lūk vēl finālu rezultāti:

1. pusfināls: Zvaigznes kalns - Klintaine 1 - 1,soda sitienu sērijā (2 - 3)
2. pusfināls: DM-1 - Gazmjas 1 – 1, soda sitienu sērijā (5 – 4)
Spēle par 5. – 6. vietu Gostiņi - DM-2 1 - 1, soda sitienu sērijā (4 – 3)
Par 3. vietu Zvaigznes kalns – Gazmjas 4 – 3
Par 1. Vietu DM-1 - Klintaine 1 – 0
Skat. turnīra tabula.

Tātad turnīra uzvarētāji DM-1, komanda, kuras sastāvā spēlēja: Andrejs Ostvalds, Guntars Siliņš, Oskars Zeps, Edvīns Dravnieks, Konstantīns Sujedovs, Igors Maslobojevs un Jānis Mičulis.
Turnīrā piedalījās 58 komandu dalībnieki un viņus uzmundrināja tik pat līdzjutēju. Dalībnieki pateicās par turnīra labo organizāciju un uzslavēja jauno laukumu, teikdami, ka arī Pļaviņās varēs laicīgi gatavoties republikas čempionātiem un sacensībām spēlējot kaut vai visu gadu.
Šajā jaunajā laukumā plānots ap 20. martu pavasara turnīrs futbolā 7:7, jau pārbaudot spēkus jaunajai 2015. gada sezonai un arī pilsētas čempionāts ,,2015’’ norisināsies šajā laukumā. Gaidām arī pārējo novada pagastu komandas, ne tikai Klintaini, arī Aivieksti, Vietalvu.

Imants Siliņš, Sacensību organizators un galvenais tiesnesis
 • PDF
 • Drukāt

Aizvadītas 4. Baltijas junioru sacensības skvošā

 • Ceturtdiena, 20 novembris 2014 16:36
 • Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 20 novembris 2014 18:03 )
 • Autors Jānis Peņģerots
17. novembrī Rīgā Zelta Boulinga un skvoša centrā risinājās 4. Baltijas junioru sacensības skvošā 3 vecuma grupās. Šajās sacensībās piedalījās arī jaunie skvoša spēlētāji no Pļaviņām. Pļaviņu novada ģimnāzijas 7. a klases skolnieks Rūdis Ruciņš - Vējiņš, startējot pirmo reizi šāda ranga sacensībās GU-13/15 grupā, saņēma diplomu un balvu par drosmīgāko debiju – 8. vieta, savukārt 5. a klases skolniece Anna Esiņa GU-13 grupā uzvarēja visas sāncenses, saņemot sacensību balvas, diplomu, kausu un zelta medaļu. Sevišķi spraiga Annai bija pēdējā spēle ar Igaunijas pārstāvi pērnavieti Lisvetu Pakhu, kur uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešami pieci seti. Šoreiz veiksmīgāka bija Pļaviņu novada pārstāve. Sporta biedrības „Juči” skvoša pulciņa dalībniekiem priekšā jaunas un nozīmīgas sacensības. Decembrī notiks Pļaviņu novada kausu izcīņa, bet februārī starts 13. Latvijas Valsts čempionātā.
Vēlēsim viņiem veiksmīgus turpmākos startus!

P. Kalniņš, Skvoša pulciņa vadītājs
 • PDF
 • Drukāt

Skani, mana Tēvu zeme!

 • Ceturtdiena, 20 novembris 2014 11:00
 • Autors Jānis Peņģerots
15. novembrī Klintaines pagastā Tradīciju zālē notika Latvijas Republikas 96. gadadienai veltīts koncerts. Pēc valsts himnas nodziedāšanas, klātesošos uzrunāja Klintaines pagasta pārvaldes vadītāja Ligita Arnīte, apsveikuma vārdus klintainiešiem un novada iedzīvotājiem teica Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aigars Lukss. Svētku koncertā, dziedot karavīru dziesmas un tautasdziesmas, skatītājus priecēja folkloras kopa „Rūžupis veiri”. Kontrastējot ar vīru spēcīgo dziedājumu, zāli pieskandināja Klintaines „Dzirnu” dzidrās un skanīgās balsis. Koncerta noslēgumā visi klātesošie dziedot lika bēdu zem akmens, atcerējās skaisto vasaru, kad div’ pļaviņas tika nopļautas un visbeidzot vienojās kopīgā bargās ziemas gaidīšanā, kad bāleliņš līgavu grasās ņemt. Pacilātā svētku noskaņojumā viens otram vēlēja jaukus svētkus, skaistu Latvijas dzimšanas dienu!

K. Ginaite, Klintaines pagasta kultūras darba organizatore

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL