www.plavinunovads.lv

Aktualitātes

 • PDF
 • Drukāt

Pļaviņu novada domē viesojās Ogres novada domes pārstāvji

 • Ceturtdiena, 29 janvāris 2015 13:45
 • Autors Jānis Peņģerots
29. janvārī Pļaviņu novada domē viesojās Ogres novada domes pārstāvji. Tā kā Ogrē šajā ziemas sezonā bijuši vairāki plūdi, tad domes atbildīgās amatpersonas interesējās par to, kā Pļaviņu novada dome reaģē plūdu situācijā. Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja informēja par Civilās aizsardzības komisijas darbu, par sadarbību ar operatīvajiem dienestiem, par Pļaviņu pašvaldības policijas darbībām, kas jāveic, informējot iedzīvotājus par iespējamajiem plūdu draudiem. Pļaviņu novada domes izpilddirektors informēja par kārtību, kādā ir iespējams saņemt finansu līdzekļus plūdu seku likvidācijai no valsts budžeta. Pašvaldības policijas priekšniece stāstīja kā notiek reālā darbība pirms plūdiem, plūdu laikā un pēcplūdu periodā. Tika pārrunāti vairāki jautājumi par preventīvajiem pasākumiem plūdu draudu novēršanai. Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde ļoti ieinteresējās par Ogres novada pieredzi ledus zāģa konstruēšanā un pielietošanā. Ledus zāģim ir 1.20 m gara sliede. Šis zāģis ir izmēģināts pagājušajā gadā Ogrē un ir panākta vienošanās ledus zāģi apskatīt un nepieciešamības gadījumā izmēģināt Pļaviņās. Ogres novada domes pārstāvjus ieinteresēja, kāda ir Pļaviņu novada domes sadarbība ar dienestiem, kāda ir rīcība pirms plūdiem un plūdu laikā. Vai ir noslēgti līgumi par transporta pakalpojumiem, kā arī citi praktiskas dabas jautājumi.
 • PDF
 • Drukāt

Pret datorvīrusu CTB locker

 • Ceturtdiena, 29 janvāris 2015 10:12
 • Autors Jānis Peņģerots
Šobrīd daudzi pašvaldību darbinieki no dažādām adresēm e-pastā saņem maldu vēstuli par itkā neapmaksātu rēķinu. E-pasta pielikumā ir saite uz izpildāmo failu ar paplašinājumu *.exe galā. Nekādā gadījumā nevērt šo saiti un pielikumu vaļā! Vīrusa fails tiek izplatīts caur failiem.lv kā "rēķins.pdf.exe" fails. Pielikuma fails satur vīrusu, kurš sašifrē datorā dokumentus tādējādi padarot tos nenolasāmus. Šobrīd šo jauno vīrusu atpazīst tikai 4 antivīrusi no 57, tātad antivīruss to droši vien nebloķēs. Neskatoties uz operētājsistēmas drošības paziņojumu kurš parādās verot šo failu vaļā, daži darbinieki pielikumu jau ir pamanījušies atvērt. Svarīgi, lai vīruss neiekļūst kopdatos, jo tad būs nenolasāmi visi mūsu dokumenti. Darbiniekiem, kuri ir mēģinājuši atvērt pielikumu, lūgums, ziņot par to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
 • PDF
 • Drukāt

No Pļaviņu leģendārās skolotājas Edītes Kupčas atvadoties

 • Ceturtdiena, 29 janvāris 2015 09:00
 • Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 29 janvāris 2015 12:54 )
 • Autors Jānis Peņģerots
Mani sapņi paliek bērnos,
Tālāk būs jau viņu ceļš...


Edīte Kupča ir skolotāja, kuru pazīst vairākas paaudzes ne tikai Pļaviņās. Savas skolotāja gaitas viņa sākusi 18 gadu vecumā Alojas pusē, bet dzīves ceļš atvedis līdz dzimtajai pilsētai Pļaviņām un skolu, kuru savulaik pati absolvējusi 1953. gadā. No 1970. līdz 1996. gadam viņa bija Pļaviņu vidusskolas direktore, strādājusi arī par direktora vietnieci, vēstures skolotāju un klases audzinātāju. 40 darba gadi pavadīti šajā skolā. Dzīves un darba vidū – tā bija Edītes Kupčas būtība.
Savā skolotājas mūžā viņa skolā iedibinājusi lieliskas tradīcijas - neaizmirstami svētki izlaidumā, svinīgi un sirsnīgi Žetona vakari, skolas absolventa Kārļa Daktera prēmija labākajiem 12. klases skolēniem. LOTOSa laiku piedzīvojumi, sadraudzības pasākumi ar Sarkandas skolu Kazahijā un tankera „Pļaviņas” komandu, vērienīgas vecāku konferences – tas un vēl daudzi skolas laika notikumi ataust atmiņā, ja tiek pieminēta skolotāja Kupča.
Viņas aizraušanās bija politikas norises, tādēļ daudzus gadus skolā jauniešiem tika piedāvātas nodarbības „Politklubā”, aicināti ciemos ievērojami politiķi. Edīte Kupča bija tā, kura veda pļaviņiešus uz barikāžu atceres pasākumiem Rīgā, organizēja Melnās kafijas vakarus pilsētā un ar lepnumu stāstīja par savu audzēkņu sasniegumiem.
Edītes Kupčas vadībā daudzus gadus aktīvi darbojās biedrība „Pļaviņu tautskola”. Tur pulcējās Pļaviņu novada iedzīvotāji, kuriem skolas sols jau sen aiz muguras. Sirds izglītība - tā tautskolnieki dēvēja savas nodarbības. Bet par šīs sirds pukstiem rūpējās tautskolas vadītāja Edīte Kupča.
Nepārspējama Edītes kundze bija dažādu pasākumu organizēšanā pilsētas iedzīvotājiem. Īpaši iemīļotas bija skolotājas izlolotās ekskursijas un braucieni uz teātriem. Ar apskaužamu enerģiju viņa sadarbojās ar saviem bijušajiem skolēniem, īpaši priecājās ja tie viņu apciemoja.
Skolotājas Kupčas maģistra darbs ir grāmata par skolas vēsturi – „Pļaviņu ģimnāzijai 80”, tad sekoja darbs pie Pļaviņu pilsētas grāmatas un arī skolas 90 gadu svinībās izdota grāmata par skolu. Ar humoru viņa minēja, ka atliek vien uzrakstīt grāmatu par sevi, bet šī iecere palika nepiepildīta.
Edītes kundzes dzīves kaislība allaž bijusi tautiskās dejas. Daudzi Pļaviņu vidējās paaudzes deju kolektīva dalībnieki ir pateicīgi par iegūto dejas prasmi jau vidusskolas laikā. Skolotāja prata iet līdzi laikam, uzklausīt, dot vērtīgu padomu, ar stingrāku skatienu uzlūkot kādu blēņdari, mierināt skumjās un uzslavēt par labi paveiktu darbu.
Jau vairākus gadus skolotāja vairs nestājās klases priekšā, bet skolēnu, vecāku un kolēģu atmiņā viņa palikusi kā prasīga direktore un Skolotāja ar lielo burtu.
2015. gada janvāra pēdējā dienā Edīte Kupča pēdējo reizi dosies uz skolu Daugavas krastā, no kurienes ceļš vedīs pēdējā gaitā uz Bārukalna kapsētu.
Izvadīšana plkst.12.00 no Daugavas ielas 50 (mazā skola).
 • PDF
 • Drukāt

JIC "Ideja" aktualitātes

 • Trešdiena, 28 janvāris 2015 16:00
 • Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 29 janvāris 2015 16:01 )
 • Autors Jānis Peņģerots
Aicinām jauniešus uz jauniešu centru, lai:
 • sagatavotos Ēnu dienai (11.02.2015.) - instruktāža, vakanču atrašana, dokumentācija;
 • INFO punktā uzzinātu, kas ir "Jaunatnes lietas";
 • sagatavotos strukturētā dialoga Zemgales reģionālajai konferencei (12.02.2015.);
 • izgatavotu Valentīndienas rotājumu (gan jau prasmes noderēs);
 • sagatavotos turnīram “LEAGUE OF LEGENDS”;
 • gatavojoties novusa sacensībām (4.02.2015.), atkārtotu šīs spēles noteikumus.
 • PDF
 • Drukāt

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tiešsaistes diskusiju par programmas “Apvārsnis 2020” iespējām

 • Otrdiena, 27 janvāris 2015 12:30
 • Autors Jānis Peņģerots
Diskusijas mērķis - parādīt, kā MVU vai cilvēks ar inovatīvu ideju var saņemt atbalstu tās īstenošanai un komercializācijai, izmantojot MVU atbalstu.
„Apvārsnis 2020” ir Eiropas programma, kas paredzēta pētniecības un attīstības un inovāciju finansēšanai. Tās pamatdoma ir nodrošināt finansējumu, lai uzņēmēja ideja par jaunu produktu/pakalpojumu nonāk tirgū un nodrošināt inovāciju ieviešanu un tehnoloģiju pārnesi, tāpat arī zinātniski - pētniecisko institūciju un augstskolu sadarbību ar uzņēmējiem.
ES nav īpašu prasību par to, kam jābūt pieteikuma iesniedzējam, taču pamatā programma orientēta uz MVU atbalstu.
Pastāv iespēja pieteikumus iesniegt arī bezpeļņas organizācijām.
Programmas sadaļas izveidotas saskaņā ar ES Komisijas noteiktajiem mērķiem, t.sk. veselība, energoefektivitāte, reģionālā attīstība, transports.
LPS diskusija notiks 29. janvārī no plkst. 10.00 līdz 12.30 LPS ēkā, Mazā Pils ielā 1, Rīgā, 4. stāva zālē.
Pasākumam būs video tiešraides internetā. Tas nozīmē, ka dalībnieki, kuriem nav iespējas ierasties uz diskusiju klātienē, varēs vērot tā norisi internetā, kā arī piedalīties diskusijās un/vai uzdot jautājumus. Diskusijas tiešraide tiks translēta LPS mājas lapā -
http://www.lps.lv/Pasakumi/Tiesraide/.

Andra Feldmane, Latvijas Pašvaldību savienība

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys online cheap china nfl jerseys online wholesale cheap nfl jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys china cheap authentic nfl jerseys from china