www.plavinunovads.lv

Projekti

 • PDF
 • Drukāt

Noslēgta vienošanās par projekta īstenošanu

 • Piektdiena, 07 novembris 2014 00:00
 • Autors Jānis Peņģerots


2014. gada 15. oktobrī Pļaviņu novada dome ir noslēgusi vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Publisko interneta pieejas punktu izveide un pilnveidošana Pļaviņu novadā” īstenošanu. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu EUR 27437,46, nosakot Valsts budžeta dotāciju projektam EUR 968,38 un Pašvaldības līdzfinansējumu EUR 3873,52. Realizējot projektu, paredzēts izveidot vai pilnveidot novadā astoņus publiskus interneta pieejas punktus:
Daugavas iela 49, Lielā iela 61A un Lielā iela 19, „Pagastmāja” un .„Brūklenes 7” Vietalvas pagastā, „Virši” Rīteros, 1. Maija ielā 6, Aiviekstes pagastā un „Kūlīši”, Klintaines pagastā. Projekts tiks realizēts 6 mēnešu periodā, veicot iepirkuma procedūru.
 • PDF
 • Drukāt

Īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātā projektu konkursa „Sporta inventāra iegāde vispārējās izglītības iestādēs” projekts „Sports kā aizrautība”

 • Otrdiena, 04 novembris 2014 13:34
 • Autors Jānis Peņģerots


Pļaviņu novada dome īstenojusi projektu „Sports kā aizrautība”, kurā valsts finansējumu nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija.
Projekta pieteikums apstiprināts par summu EUR 7663.96 t.sk. EUR 2164.51 IZM finansējums un EUR 5499.45 Pļaviņu novada domes līdzfinansējums.
Projekta ietvaros iegādāts sporta inventārs un aprīkojums divās izglītības iestādēs – Pļaviņu novada ģimnāzijai ar filiāli „Odziena” un Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestādei „Jumītis” ar filiālēm „Bērziņš”, „Rūķītis”, „Zīļuks”.
Daudzveidīgs, atraktīvs un bērniem piemērots sporta inventārs nodrošinās iespēju sporta nodarbībās izpildīt ne tikai vingrošanu, skriešanu, lēkšanu, bumbas mešanu, kam nav nepieciešams specifisks inventārs, bet arī tādas aktivitātes, kā radošās stafetes, daudzveidīgas sižeta, kustību rotaļas, koriģējošo vingrošanu un kustību attīstību. Sporta inventārs tiktu izmantots ikdienas sporta nodarbībās.
 • PDF
 • Drukāt

Aiviekstes un Klintaines pagastos uzstādīs modernus ūdens patēriņa skaitītājus

 • Trešdiena, 29 oktobris 2014 11:10
 • Autors Jānis Peņģerots
Pļaviņu novada dome, kā ūdensapgādes pakalpojuma sniedzējs Aiviekstes un Klintaines pagastos, informē savus klientus, ka 2014. gada otrā pusē un 2015. gada sākumā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gados atbalstītā projekta LLV-393 „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai” ietvaros, tiks ievesta attālināta patērētā ūdens mērījumu datu nolasīšana un veikta atbilstošas tehniskās bāzes izveide, iekārtu iegāde un uzstādīšana (tiks uzstādīti attālinātas nolasīšanas sistēmas skaitītāji saviem klientiem - BEZMAKSAS). Sistēma tiks izveidota mūsdienīgi ar bezvadu tehnoloģiju. Tā ļaus ūdens skaitītāju rādījumus nolasīt attālināti, kā arī dos iespēju saņemt gan tekošos datus, gan vēsturiskos un brīdināt par bojājumu vai bojājuma mēģinājumu. Skaitītāji ir aprīkoti ar autonomu barošanu, kas nodrošina ierīces darbību 20 gadu garumā. Datu nolasīšana ilgs dažas sekundes un nebūs nepieciešams tiešs kontakts ar skaitītāju. Pašvaldība varēs iegūt kvalitatīvus (ticamus) datus, kā rezultātā veiks precīzu uzskaiti. Šādu iekārtu uzstādīšana ir jaunums Pļaviņu novada domes darbībā, kuru plānots attīstīt un paplašināt. Ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu attālinātas nolasīšanas sistēmas aprīkojuma piegādi un uzstādīšanu veiks SIA ,,OROLS” speciālisti saskaņā 2014. gada 29. jūlija noslēgto līgumu. Kopumā ir paredzēta 264 ,,gudro” skaitītāju montāža. Pirms ūdens skaitītāju uzstādīšanās SIA ,,OROLS” speciālisti sazināsies ar jums par jums ērtāku laiku un datumu. Jautājumu gadījumā lūdzam vērsties pie Pļaviņu novada domes izpilddirektora Aivara Bardovska (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ; tāl.65133860).
Informācija par īstenojamo projektu LLV-393 „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai”:
Projekta mērķis: nodrošināt tādus pašvaldību komunālo pakalpojumu tehniskos risinājumus, kas uzlabotu to kvalitāti un efektivitāti, izmantotu informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un radītu jaunus elektroniskos pakalpojumus patērētājiem.
Projekta Latvijas partneri: Ventspils, Liepājas, Jēkabpils pilsētas, Saldus pašvaldība un to komunālie uzņēmumi, Iecavas, Jēkabpils, Kokneses, Pļaviņas, Rundāles, Viesītes novadu pašvaldības, Zemgales plānošanas reģions, vadošais partneris Kurzemes plānošanas reģions.
Projekta Lietuvas partneri: Akmenes rajona pašvaldība, Šauļu reģionālā attīstības aģentūra, Kauņas Tehniskā Universitāte.
Projekta kopējais budžets ir EUR 405 716,30, t.sk. EUR 344 858,86 (85%) ir ERAF finansējums un EUR 60 857,45 (15%) ir nacionālais finansējums.
Projekta īstenošanas periods: 01.03.2014.-28.02.2015.
 • PDF
 • Drukāt

Baltijas ceļš mūsu atmiņās

 • Pirmdiena, 20 oktobris 2014 08:55
 • Autors Jānis Peņģerots
Jau ceturto gadu oktobra vidū UNESCO Latvijas Nacionālā komisija rīko UNESCO nedēļu Latvijā. Šogad UNESCO aicināja iepazīt un iedzīvināt mantojumu, kas iekļauts kādā no starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem caur savu pieredzi vai citu cilvēku atmiņām. Pļaviņu novada bērnu bibliotēka kopš pagājušā gada nogales ir UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” dalībniece. Jau no gada sākuma bibliotēkas darbinieces aktīvi iesaistījās projektā “Baltijas ceļš”. Mērķis - apkopot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie neatkarīgi no atrašanās vietas kļūtu pieejami arī nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan muzeju un bibliotēku kolekcijās. Projekta laikā bibliotēkas darbinieces sadarbojās ar pensionāru biedrību “Daugavas Rīts”. Paldies visām tām kundzēm, kuras dalījās ar savām atmiņām par Baltijas ceļu. Jāpiezīmē, ka bibliotēkā notika vairākas interesantas tikšanās – ar novadnieku, Tautas Frontes pirmo priekšsēdētāju Daini Īvānu, pensionēto skolotāju Birutu Osīti. Īpašs paldies Vietalvas pagasta iedzīvotājai Zigrīdai Pavlovičai par interesanto atmiņu stāstījumu, Pļaviņu nodaļas Tautas Frontes nodaļas vadītājam Mārtiņam Siliņam, kā arī daudziem citiem pļaviņiešiem, kuri uzticēja savus atmiņu stāstus. Lai gan UNESCO LNK aicina atmiņas par Baltijas ceļu nodot līdz šā mēneša beigām, aizpildot Baltijas ceļa stāstu formu, kas pieejama http://www.thebalticway.eu/stasti/, vēlos aicināt visus novadniekus, kuri piedalījās dzīvajā cilvēku ķēdē, neturiet sveci zem pūra, dalieties ar savām atmiņām, jo dzīve nav mūžīga. Daudzi no tiem, kuri kādreiz stāvēja Baltijas ceļā jau atdusas citā saulē. Labprāt pierakstīšu visus atmiņu stāstus bez laika noilguma. Uz tikšanos bērnu bibliotēkā! Ja ir apgrūtinoši atnākt uz bibliotēku, zvaniet pa tālruni 26481385, apmeklēšu un atmiņu stāstus personiski pierakstīšu mājās.

Gunta Grandāne, Pļaviņu novada bērnu bibliotēkas vadītāja
 • PDF
 • Drukāt

Īstenots projekts „Skatu laukuma labiekārtošana pie Daugavas Lielā Krasta ielā Pļaviņās, Pļaviņu novadā”

 • Piektdiena, 17 oktobris 2014 14:00
 • Autors Jānis Peņģerots
Ar biedrības „Daugavas Savienība” finansiālu atbalstu ir īstenots projekts „Skatu laukuma labiekārtošana pie Daugavas Lielā Krasta ielā Pļaviņās, Pļaviņu novadā”.
2014.gada 14.martā Pļaviņu novada dome noslēdza līgumu par projekta īstenošanu ar biedrību „Daugavas Savienība”.
Projekta mērķis - labiekārtot atpūtas, tūrisma vietu Pļaviņu novadā. Veicināt Daugavas ielejas un novada ainavisko vērtību iedzīvināšanu.
Projekta kopējās izmaksas EUR 2845.74 Izmantojot šo finansējumu, tika labiekārtota atpūtas vieta un skatu laukums, no kura paveras Daugavas ieleja. Aktualizēts Daugavas tuvums, Pļaviņu novadā, kas rada iespējas krastmalas izmantošanai. Izvietots soliņš, atkritumu tvertnes un nobruģēts laukums. Apmeklētājiem pieejama sakopta, droša vide, kur pavadīt brīvo laiku.
Pļaviņu novada dome arī turpmāk plāno piedalīties biedrības „Daugavas savienība” izsludinātajās mērķprogrammās.JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping