www.plavinunovads.lv

Projekti

 • PDF
 • Drukāt

Projektu konkurss "Sprīdis labākai dzīvei 2015"

 • Otrdiena, 21 aprīlis 2015 10:33
 • Autors Jānis Peņģerots
Pļaviņu novada dome piedalās Rietumu Bankas labdarības fonda projektu konkursā „Sprīdis labākai dzīvei 2015”.
Konkursa žūrija no šī gada projektiem uz sabiedrības balsošanu izvirzīja 17 projektus, viens no tiem ir arī Pļaviņu novada domes projekts „Publiski pieejamu brīvdabas trenažieru uzstādīšana Pļaviņu pilsētā”.
Projekta mērķis – nodrošināt iedzīvotājiem aktīva dzīvesveida iespējas, ar publiskās lietošanas brīvdabas trenažieru uzstādīšanu popularizēt novadā veselīgu un aktīvu dzīvesveidu visa vecuma iedzīvotāju vidū.
Paredzamais gala rezultāts - projekta ietvaros iegādāti un uzstādīti trīs brīvdabas trenažieri, kurus bezmaksas visa gada garumā izmantos novada iedzīvotāji, novada viesi, visās vecuma grupās. Divpusējie brīvdabas trenažieri ir izvēlēti tā, lai tiktu nodarbinātas dažādas muskuļu grupas, nodrošinot plašu kustību amplitūdu. Trenažieri ir universāli un droši lietošanā, katru no tiem vienlaicīgi var izmatot 2 personas, neatkarīgi no tā vai tas ir bērns, pieaugušais vai seniors.
Rietumu Bankas labdarības fonda finansējumu saņems tie projekti, kas būs saņēmuši visvairāk balsu. Par projektu varat balsot no 17. aprīļa līdz 2015. gada 1. maijam. Katrs drīkst balsot vienu reizi un tikai par vienu projektu.
Šī projekta realizācija ir atkarīga tikai no Jūsu balsojuma, tāpēc aicinām aktīvi iesaistīties un
atbalstīt projektu Nr.4 (skat. saiti).
 • PDF
 • Drukāt

Atbalstīts projekts „Zivju resursu pavairošana Odzes ezerā”

 • Trešdiena, 01 aprīlis 2015 14:36
 • Autors Jānis Peņģerots


Pļaviņu novada dome 2015. gada 12. februārī pieņēma lēmumu par dalību Zemkopības ministrijas izsludinātajā Zivju fonda pasākumā „Zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās atļauta makšķerēšana” ar projekta iesniegumu „Zivju resursu pavairošana Odzes ezerā”.
Projekts tika atbalstīts Zivju fonda 2015. gada 19. marta sēdē.
Piešķirtais Zivju fonda finansējums 2848.00 EUR, Pļaviņu novada domes līdzfinansējums 352.00 EUR, projekta kopējās izmaksas 3200.00.
Pļaviņu novada domes projektu vadītāja informē, ka par piešķirto summu tiks iegādāti 14 000 vienvasaras zandartu mazuļi ielaišanai Odzes ezera.
 • PDF
 • Drukāt

Aiviekstes un Klintaines pagastos uzstādīti jauni ūdens skaitītāji

 • Piektdiena, 27 februāris 2015 14:05
 • Autors Jānis Peņģerots


Pļaviņu novada dome informē, ka 2015. gada februārī tiks noslēgts Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gada LLV-393 „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai” atbalstītais projekts. Projekta ietvaros Aiviekstes un Klintaines pagastos tika uzstādīti jauni ūdens patēriņa skaitītāji, kuri nodrošinās precīzu ūdens patēriņa daudzuma uzskaiti. Dati par ūdens patēriņa daudzumu tiks nolasīti attālināti, izmantojot attālinātu datu nolasīšanas ierīci – planšetdatoru Xenta, ko darbina Android operētājsistēma. Dati tiks nolasīti un nodoti centralizētajā grāmatvedībā apstrādei un aprēķina veikšanai tekošā mēnesī no 27. līdz 30. datumam. Aprēķinam par izlietoto ūdens patēriņa daudzumu tiks izmantoti pilni m3, nenoapaļojot un nepielietojot ciparus aiz komata. Aprēķins tiks veikts un rēķini par pakalpojumiem tiks piestādīti līdz nākamā mēneša 10. datumam. Lai ekonomētu pašvaldības resursus un klientu laiku plānojam rēķinus sūtīt elektroniski. Tāpēc līdz š. g. 16. janvārim lūdzam nosūtīt informāciju par e-pasta elektroniskajām adresēm grāmatvedei - lietvedei Natašai Dolženkovai uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai vai piezvanot pa tālruņiem 65133857, 65133863, 65133054. Tiem klientiem, kuri neatsūtīs e- pastu datus, tiks izsūtīti rēķini pa pastu, pierēķinot pasta izdevumus. Vēlamies atgādināt, ka 2014. gada 29.maijā (domes sēdes lēmums Nr.12) ir apstiprināti ūdenssaimniecības tarifi, kuri ir stājušies spēkā ar 2014. gada 1. augustu: Aiviekstes pagastā un Klintaines pagastā ūdens piegādes tarifs 0.72 EUR/m3 bez PVN; notekūdeņu novades tarifs 0.84 EUR/m3 bez PVN.
Projekta ieviešana ilgs līdz 2015.gada 28.februārim, tā kopējais budžets ir 405716.30 eiro. No šīs summas Eiropas Savienības ieguldījums ir 85% apmērā.
 • PDF
 • Drukāt

Pļaviņu novadā paplašinās un uzlabos publiskos interneta pieejas punktus

 • Otrdiena, 10 februāris 2015 01:00
 • Autors Jānis Peņģerots

Līdz 2015. gada 30. jūnijam Pļaviņu novada dome īsteno ERAF līdzfinansētu projektu „Publisko interneta pieejas punktu izveide un pilnveidošana Pļaviņu novadā”.
Projekta mērķis ir izveidojot 4 jaunus un pilnveidot četrus jau esošos publiskā interneta pieejas punktus Pļaviņu novadā, lai paaugstinātu piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām sabiedrības grupām, veicinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem u.c. pakalpojumiem un informācijai, lai veicinātu iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrības sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabotu viņu dzīves kvalitāti.
Projekta rezultātā:
tiks izveidotas 3 interneta bezvadu pieejas zonas un 1 publiskais interneta pieejas punkts ar pieeju datortehnikai:
1. „Pagastmāja” Vietalvas pagasts, Pļaviņu novads, LV 5109
2. „Virši“, Rīteri, Klintaines pagasts, Pļaviņu novads, LV-5129
3. Lielā iela 61a, Pļaviņas, Pļaviņu novads, LV-5120
4. 1.Maija ielā 6, Kriškalni, Aiviekstes pagasts, Pļaviņu novads, LV – 5120
tiks pilnveidoti 4 esošie publiskie interneta pieejas punkti Pļaviņu novada bibliotēkā un tās filiālēs:
1. Daugavas iela 49, Pļaviņas, Pļaviņu novads, LV-5120
2. "Kūlīši", Klintaines pagasts, Pļaviņu novads, LV-5120,
3. "Brūklenes" - 7, Vietalvas pagasts, Pļaviņu novads, LV-5109
4. Lielā ielā 19, Pļaviņas, Pļaviņu novads, LV-5120
Tiks iegādāti 15 datorkomplekti ar aprīkojumu un atbilstošu datorprogrammatūru, iegādātas 3 daudzfunkcionālas iekārtas, 2 printeri, 2 skeneri, 2 kopētāji. Esošajos publiskajos interneta pieejas punktos novadā līdz šim nebija iespējams skenēt, kopēt un izdrukāt krāsainus A3 formāta dokumentus.
Projekta ietvaros plānotās datortehnikas, programmatūras, daudzfunkciju iekārtu, bezvada tīkla iekārtu iegādi paredzēts veikt, izmantojot "Elektronisko iepirkumu sistēmu" (EIS).

PROJEKTA KOPĒJĀS IZMAKSAS, EUR 32279,36
Publiskais finansējums, EUR 27437,46
Pašvaldības finansējums, EUR 3873,52
Valsts budžeta dotācija pašvaldībām, EUR 968,38

PROJEKTA AKTUALITĀTES (Publicitāte)
10.10.2014. Piešķirts finansējums publisko interneta punktu pilnveidošanai un izveidei

07.11.2014. Noslēgta vienošanās par projekta īstenošanu

10.02.2015. Pļaviņu novadā paplašinās un uzlabos publiskos interneta pieejas punktus
 • PDF
 • Drukāt

Noslēdzies LEADER projekts „Daugavas orientēšanās poligona izveide”

 • Trešdiena, 04 februāris 2015 20:21
 • Autors Jānis Peņģerots


2011. gadā biedrība „Savējie M” sadarbībā ar tūrisma pakalpojumu uzņēmumu SIA ”A.A.Mežmalas” Klintaines pagastā izveidoja 10 km garu pārgājienu taku „Mežmalu taka” velotūristiem un nūjotājiem, ziemā - klasiskā soļa distanču slēpotājiem, kas ved no tūrisma centra „Latvju spīķeris” līdz Stukmaņiem, tad uz Daugavas krastu pretī Oliņkalnam, no kurienes var doties līdz Maltupītes rijējam. Pēc tam, šķērsojot šoseju, ceļš atkal ved līdz Stukmaņu centram un sākumpunktam.
2013. gadā biedrība „Savējie M” turpināja pārgājienu takas labiekārtošanas darbus un sekmīgi realizēja LEADER projektu, kura ietvaros tika veikti pārgājienu takas labiekārtošanas darbi un uzstādīti informācijas stendi sabiedriski nozīmīgos vides un dabas objektos, kas sniedz apmeklētājiem gan kartogrāfisku informāciju, gan vispārēju informāciju par apkārtējās teritorijas apskates objektiem, vēsturi, vidi.
Turpinot attīstīt ieceres, 2014. gada decembrī esam sekmīgi realizējuši vēl vienu LEADER projektu - „Daugavas orientēšanās poligona izveide” -, kura ietvaros tika izgatavota orientēšanās poligona karte Klintaines pagasta teritorijā Daugavas upes apkārtnē, kā arī iegādāts slēpošanas trases blietējamais rullis poligona trases sagatavošanai ziemas sezonā. Šis ir unikāls projekts Latvijas mērogā. Projekta sekmīgas realizācijas rezultātā jebkuram Pļaviņu novada iedzīvotājam, kā arī pilsētas un Pļaviņu tūrisma informācijas centra (TIC) apmeklētājiem tiek dota iespēja nodarboties ar orientēšanos, gan izmantojot laivas vai velosipēdus, gan ģimenes lokā dodoties pārgājienos vai arī nākotnē piedaloties biedrības „Savējie M” rīkotajās orientēšanas sacensībās, kas līdz šim apkārtējā teritorijā nebija pieejams.
Orientēšanās poligona apmeklētājiem tūrisma centrā „Latvju spīķeris”, kas atrodas līdzās „Liepkalnu” maiznīcai, ir pieejama bezmaksas orientēšanās poligona karte ar atzīmētiem kontrolpunktiem, kā arī iespēja saņemt kompasu bez maksas. Turpat varēs iznomāt arī nepieciešamo inventāru orientēšanās poligona apmeklējumam.
Projekts ir līdzfinansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas ietvaros, veicinot biedrības „Aizkraukles rajona partnerība” stratēģijā izvirzīto mērķu sasniegšanu. Projektam ir piesaistīts ELFLA finansējums 4040,00 EUR apjomā.

Oskars Ēķis, Projekta vadītājs

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 
cheap nhl jerseys cheap hockey jerseys cheap nhl hockey jerseys cheap authentic nhl jerseys china nhl jerseys cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys online cheap china nfl jerseys online wholesale cheap nfl jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys china cheap authentic nfl jerseys from china