3. augustā aizvadīti Vietalvas pagasta kapusvētki un piemiņas brīdis Vietalvas Brāļu kapu memoriālā

Publicēts: 
07.08.2019 - 08:00

Mūsu tauta ir auklēta ar tautas dziesmām, pasakām un teikām.
Mūsu zeme - Latvija -  izceļas ar dabas skaistumu.  
Mums svētam jābūt vārdam "gods", kas sevī glabā pienākumu, darbu, saticību, mīlestību. 
Gods ir mīlestība uz savu zemi, tautu, ģimeni.

Katru gadu augusta pirmajā sestdienā Vietalva pulcē cilvēkus piemiņas brīžiem gan karā kritušajiem, gan piederīgajiem. Šogad muzikālo noformējumu pie Vietalvas Brāļu kapu memoriālā ansambļa un Vietalvas pagasta kapos sniedza Ērgļu orķestra dalībnieki un Pļaviņu folkloras kopa "Āre".

Vietalvas Brāļu kapu ansamblis izveidots 1968. gadā, pieminot Otrā pasaules kara notikumus. Vietalvas Brāļu kapos guldīts vairāk nekā 500 kritušo padomju karavīru. Vietalvas atbrīvošanas cīņās pamatīgi cieta apkārtne, no 30 ēkām neskarta palika tikai viena. Pilnīgi vai daļēji sagrauta bija pagastmāja, doktorāts, divas skolas un Vietalvas luterāņu baznīca.

Agita Lindenberga,
Vietalvas pagasta kultūras darba organizatore