3. a klases skolēnu mācību ekskursijā uz SIA “Rīgas meži” kokzāģētavu “Norupe”

Publicēts: 
27.12.2019 - 12:00

9. decembrī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 3. a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz SIA “Rīgas meži” kokzāģētavu “Norupe”, lai iepazītu uzņēmuma darba vidi, ražošanas procesu, apskatītu modernas kokapstrādes tehnoloģijas. Skolēni uzzināja kā iegūst augstas kvalitātes produkciju – mēbeļu sagataves un apdares dēļus. Tiekoties ar uzņēmuma darbiniekiem, skolēni iepazina kokapstrādes uzņēmuma darba specifiku, darbinieku profesijas, karjeras, prakses un izglītības iespējas.

Praktiskajā nodarbībā skolēni uzzināja kas ir mežs, ko tas dod sabiedrībai un ko sabiedrība var dot mežam. Mācījās atšķirt dažādus kokus gan pēc to mizas, gan augļiem, gan lapām, uzzināja kā tiek audzēti sēklas koki, kā tiek sēti, audzēti un aprūpēti jaunie koku stādi, ar ko tiek apstādīti izcirtumi, iepazinās ar profesijām, kas saistītas ar meža nozari.

 

Ingrīda Bērziņa

Pedagogs karjeras konsultants