Aicina pieteikties braucienam uz saulrieta koncertu “Saule. Pērkons. Daugava” Likteņdārzā

Publicēts: 
07.08.2019 - 09:00

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma Baltijas ceļa 30. gadadienu, šogad 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts “Saule. Pērkons. Daugava”. Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas.

“Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi - būt brīvām. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas - latvieši, lietuvieši un igauņi - ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava - Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte.

Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems, projektējot brīvdabas skatuvi, radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un mīlestība uz Latviju!

Svētku koncertā “Saule. Pērkons. Daugava” piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, kori "Gaudeamus", "Rasa", "Cantus Fortis", dziedātāji Ieva Akuratere, Lorija Vuda, Julgī Stalte, Aija Andrejeva, Rūta un Valdis Muktupāveli, Asnate Rancāne, Lauma Bērza un citi. Krāšņi Likteņdārzā uzziedēs dziesmu un deju ziedi. Galvenais zieds būs komponista Mārtiņa Brauna kora dziesmas pirmatskaņojums “Tavā laikā” ar Uģa Brikmaņa tekstu. Dziesmu izpildīs apvienotie vīru un sievu kori diriģenta Ivara Cinkusa vadībā.

Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daniļevičs strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss. Režisore Dace Micāne Zālīte.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73306.
Biļešu cenas 10 - 20 €.


Pļaviņu novada pašvaldība nodrošina bezmaksas transportu pasākuma apmeklēšanai, bet par biļešu iegādi jāparūpējas pašiem.

Izbraukšana 24. augustā plkst. 17.00 no Pļaviņu novada kultūras centra.

Lūgums pieteikties līdz 20. augustam pa tālruņiem: 65134307, 29441564.