Aicina uz izglītojošu lekciju “Psihoemocionālās veselības veicināšana. Kas jāņem vērā senioriem”

Publicēts: 
29.10.2018 - 10:15

Otrdien, 30. oktobrī plkst.11.30 Pļaviņu novada Kultūras centrā Dr. Jānis Bušs lasīs lekciju par psihoemocionālās veselības saglabāšanu cilvēkiem mūža otrajā pusē, kad bieži vien raksturīgi depresīvi stāvokļi un emocionālas dabas problēmas. Priekšlasījumā uzzināsiet, kā depresīvi garastāvokļa traucējumi var ietekmēt kopējo veselību, darba un dzīves kvalitāti. Lekciju ir sagatavojuši SIA “Veselības centrs Vivendi” speciālisti ar mērķi veicināt izpratni un sniegt praktiskus ieteikumus par to, kā atpazīt depresijas riska faktorus, sniegt informāciju par pazīmēm un simptomiem, kas liecina, ka nepieciešama speciālista palīdzība. Lekcijas laikā no ārsta - psihiatra Jāņa Buša varēs saņemt praktiskus ieteikumus, kā saglabāt garīgo veselību, kā prast palīdzēt līdzcilvēkiem ar depresiju. Uz lekciju aicinām gan seniorus, gan citus interesentus.

Lekciju papildina ceļojošā izstāde “Garīgā veselība”, kuras mērķis ir sasaistē ar temata vēsturiskajiem aspektiem veicināt sabiedrības izpratni par garīgo veselību, veselīga dzīvesveida nozīmi depresijas profilaksē, riska faktoriem, kas nelabvēlīgi ietekmē veselību, kā arī pievērst iedzīvotāju uzmanību savai un līdzcilvēku garīgajai veselībai. Pļaviņu novada Kultūras centrā izstāde interesentiem ir aplūkojama no 8. oktobra līdz 30. oktobrim. Arī pirms vai pēc lekcijas varēs vēl paspēt apskatīt izstādi, kuru sagatavojuši P. Stradiņa Medicīnas vēstures speciālisti.

Kompleksais pasākums – lekcija un ceļojošā izstāde tiek īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” Nr. 9.2.4.1/16/I/001 ietvaros. Tā realizētājs – P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.

 Lekcija ir bez maksas. Lekcijas ilgums 1h 30 min.

Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēkas direktore