Aicinām Pļaviņu novada iedzīvotājus piedalīties akcijā “Laimes koki”

Publicēts: 
15.09.2020 - 15:00

Pasaules talkas ietvaros arī Pļaviņās ikviens ir aicināts pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijai “Laimes koki”, kas norisināsies 19. septembrī. Stādīt kokus iespējams savā privātajā teritorijā (atzīmē to Laimes koku kartē), kā arī no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 Pļaviņu atklātā peldbaseina teritorijā tam paredzētajās vietās būs iespējams iestādīt savu līdzi atnesto priedes stādu. Stādiņam iespējams piestiprināt savu vai pašvaldības sagatavoto novēlējumu Latvijai (to iespējams lejupielādēt šeit).

Pļaviņu novada pašvaldības darbinieki kokus stādīs pēc 9. Pļaviņu novada Neatkarības velobrauciena Rīgas ielā 1a.

 

Lielās Talkas organizatori par Pasaules talku un akciju “Laimes koki”:

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar klimata pārmaiņām un globālo piesārņojumu. Savukārt Latvijā Pasaules talkas ietvaros tiek stādīti koki.

Akcija “Laimes koki” Pasaules talkas laikā tiek rīkota ik gadu ar vairākiem mērķiem. Pirmkārt, veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu. Otrkārt, stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu. Treškārt, veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Lielā Talka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju 19. septembrī nepalikt malā, lai katra akcijas laikā iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Lielās talkas mājas lapā www.talkas.lv izveidota interaktīvā karte, kur ikviens talkotājs var atzīmēt un pieteikt uzkopšanas un labiekārtošanas talkas, kā arī atzīmēt vietu, kur tiks iesēts vai iestādīts koks.

Piedaloties akcijā “Laimes koki”, neaizmirstiet padalīties ar savu labo darbu:

  1. Podiņā jāiesēj iepriekš sagatavota koka sēkla vai savā apkaimē jāiestāda koks;
  2. Sēšanas / stādīšanas process jānofilmē vai jānofotografē un jāpublicē savos sociālo tīklu kontos, izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki;
  3. Interaktīvajā kartē, kas atrodama vietnē talkas.lv, jāatzīmē vieta, kur iestādīts vai iesēts jaunais kociņš.”

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Jana Juste,

sabiedrisko attiecību speciāliste