Aizkraukles reģiona amatierteātru skate Pļaviņās

Publicēts: 
09.10.2019 - 11:30

Pagājušās nedēļas nogalē, 5. oktobrī, Pļaviņu novada kultūras centrā visas dienas garumā norisinājās Aizkraukles apriņķa amatierteātru skate. Skatē piedalījās septiņi kolektīvi no Aizkraukles, Pļaviņām, Kokneses, Neretas, Skrīveriem un Staburaga. Pļaviņu novada domes Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja Silga Stučka dalībniekiem novēlēja šajā skatē izturību un veiksmi, turpmāk izvirzot kolektīviem arvien jaunus izaicinājums teātra mākslā, turpināt pārsteigt un iepriecināt skatītājus, savukārt Pļaviņu kultūras centra direktore Astrīda Davidova klātesošos iepazīstināja ar žūrijas komisijas pārstāvjiem – Intu Ūbeli /Jēkabpils Tautas teātra vadītāja/ un Juri Lišmani /Lielvārdes Tautas teātra un Jaunjelgavas amatierteātra vadītājs/.

Žūrijas skatījumā amatierteātri ieguva šādu vērtējumu :

1. pakāpe
Aizkraukles Tautas teātris – V.Sauleskalns „Skaistuma karaliene”, režisore Inguna Strazdiņa.
Kokneses amatierteātris – H.Gulbis „Cīrulīši”, režisore Inguna Strazdiņa.

2. pakāpe –
Pļaviņu amatierteātris „Aina” – I. Tālmane „Trakais Džo”.
Skrīveru amatierteātris – A. Eglītis „Spēle ar brāļiem”, režisors Agnis Albrehts.
Pļaviņu novada Vietalvas kopienas amatierteātris – A. Nikolai „Taurenīt, taurenīt...”, režisore Agita Lindenberga.

3. pākāpe
Staburaga amatierteātris „Pirmā Prognoze” – A. Ūdris „Gražīgais Ziemassvētku vecītis”, režisore Diāna Rutkēviča.
Neretas amatierteātris „Leišmalīte” – M. Horna „Brangais ķēriens”, režisore Aija Kalnāre.

Žūrija piešķīra šādas atzinības:
Kokneses amatierteātrim par iestudējumu,
Staburaga amatierteātrim „Pirmā Prognoze” par vizuālo noformējumu,
Amatierteātrim “Aina” par ansambļa darbu izrādē,
Aizkraukles Tautas teātrim par muzikālo noformējumu.
Atzinību par par spilgtu Ciebas lomas atveidojumu izrādē V. Sauleskalns “Skaistuma karaliene” (Aizkraukles Tautas teātris) saņēma Sandra Paugure.

Par pirmā plāna lomu – Uldis Dzērve (A. Eglītis „Spēle ar brāļiem”, Skrīveru kultūras centra amatierteātris) un Agita Lindenberga (A. Nikolai „Taurenīt, taurenīt...”, Pļaviņu novada Vietalvas kopienas amatierteātris).

Par otrā plāna lomu – Agnis Albrehts (A. Eglītis „Spēle ar brāļiem”, Skrīveru kultūras centra amatierteātris) un Juris Andersons (M. Horna ”Brangais ķēriens”, Neretas kultūras nama amatierteātris „Leišmalīte”)

Amatierteātru iestudējumu skate noslēgsies 19. oktobrī Aizkraukles muzejā „Kalna ziedi” ar režisora Jura Kalvišķa iestudējumu. Pēc skates rezultātu apkopošanas un žūrijas vērtējuma, labākie iestudējumi tiks izvirzīti reģiona skatei.

Paldies režisoriem un aktieriem par ieguldīto darbu!

Pļaviņu novada kultūras centrs


Foto: Sandra Pumpure, Kristīne Rulle