Aizsardzības ministrs Pļaviņās piedalīsies grāmatas “Jānis Zvaigzne. Pārnākšana” atklāšanas pasākumā

Publicēts: 
07.09.2018 - 15:00

Otrdien, 11. septembrī plkst. 19.00 Pļaviņu novada kultūras centrā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies grāmatas “Jānis Zvaigzne. Pārnākšana” atklāšanas pasākumā.

Komponista, aranžētāja un trompetista Jāņa Zvaigznes (1912-1990) dzīve un darbs bija cieši saistīts ar pūšaminstrumentu orķestriem un Latvijas bruņotajiem spēkiem, tādēļ grāmatas atklāšanas svētkos Nacionālo bruņoto spēku orķestris pulkvežleitnanta Daiņa Vuškāna vadībā izpildīs kopš pagājušā gadsimta četrdesmitajiem gadiem nespēlētus, bet tajā laikā ļoti populārus koncertskaņdarbus, maršus un zaļumballes repertuāru.

Svētku vakara īpašais notikums būs J. Zvaigznes populārākās un zināmākās kompozīcijas - valša “Kraukļa viļņos” – atskaņojums. Koncertu papildinās arī citu latviešu autoru vēsturiskā militārā mūzika. Visus vēsturisko kompozīciju aranžējumus šim koncertam veicis Nacionālo bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents pulkvežleitnants D. Vuškāns.

Grāmatas “Jānis Zvaigzne. Pārnākšana” idejas autors ir Jānis Ivars Padedzis, savukārt atceres pasākumu vadīs Dainis Īvāns un Vija Liepiņa. Pasākumā piedalīsies arī Ogres sieviešu koris „Rasa” Airas Birziņas vadībā, kurš izpildīs J. Zvaigznes komponētās dziesmas.

Ieeja pasākumā – bez maksas. Grāmatas izdošanu un pasākumu atbalsta Pļaviņu novada dome.            

 

 

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309