Aizvadīta skolēnu skatuves runas konkursa 1. kārta

Publicēts: 
13.02.2020 - 13:30

 

12. februārī Pļaviņās, Daugavas ielā 50 norisinājās starpnovadu skatuves runas konkurss. Konkursā savu prasmi uzstāties, izteiksmīgi runāt dažādu autoru dzeju un prozu vai tās fragmentu demonstrēja 42 vispārizglītojošo skolu audzēkņi no 1. līdz 12.klasei, pārstāvot Pļaviņu novada ģimnāziju, I. Gaiša Kokneses vidusskolu, Pērses sākumskolu un Bebru pamatskolu.

Skolēnu uzstāšanos vērtēja žūrija: Pļaviņu novada izglītības darba speciāliste Ilona Lazda, Kokneses izglītības darba speciāliste Inese Saulīte, Bebru pamatskolas direktore Lidija Degtjareva, Pļaviņu novada kultūras centra kultūras pasākumu vadītāja Kristīne Rulle, Pļaviņu novada kultūras centra kultūras darba organizatore Kristīne Ginaite, Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāja, amatierteātra “Aina” dalībniece Iveta Krastiņa.

Konkursa mērķis: bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā veicināšana.

Konkurss norisinās divās kārtās. Šī bija 1. kārta. Dalībnieki runāja vienu prozas un dzejas darbu. Katra atsevišķa literārā darba priekšnesuma ilgums nedrīkstēja pārsniegt 3 minūtes. Dalībnieki tika vērtēti 5 grupās: 1.klases grupa; 2.-3.klašu grupa; 4.-6.klašu grupa; 7.-9.klašu grupa; 10.-12.klašu grupa.

Uz skatuves runas konkursa otro kārtu, kas norisināsies Jēkabpils Bērnu un  jauniešu centrā 28. februārī, tika izvirzīti šādi Pļaviņu novada ģimnāzijas audzēkņi:  Haralds Eriksons (2.klase), Kaiva Annika Avotiņa (5.klase), Kate Kondrāte (7.klase), Viviāna Nikaļuka (11.klase), Enia Kaņepēja un Rūdis Ruciņš Vējiņš (12.klase). Paldies par ieguldīto darbu un šo skolēnu sagatavošu Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotājām- Laurai Avotiņai un Silgai Stučkai.

Konkursa dalībnieki atzinīgi novērtēja konkursa darba organizāciju un  radīto noskaņu.  Mazākie dalībnieki ar prieku brīvo laiku pavadīja sākumskolas vecuma bērnu centrā “Pepija”, kur varēja ne tikai aktīvi darboties centra vadītājas Tatjanas Zagorskas vadībā, bet arī iedzert siltu tēju un baudīt cienastiņu, ko sarūpējusi Pļaviņu novada dome.

Jauku atmosfēru radīja zāles noformējums un mazas dāvaniņas godalgoto vietu ieguvējiem. Šo pārsteigumu bērniem sagatavoja Pļaviņu Mākslas skolas pedagogi un direktore Iveta Ušacka.

Pateicība par telpu sagatavošanu konkursam arī Pļaviņu Mūzikas skolas kolektīvam un direktorei Ditai Ārgulei.

Pļaviņu novada izglītības darba speciāliste Ilona Lazda