Aizvadīts Rudens gadatirgus

Publicēts: 
13.10.2020 - 14:15

10. oktobrī Pļaviņu Zaļajā tirgū norisinājās Rudens gadatirgus. Tirgus pulcēja stādu audzētājus, mājražotājus un amatniekus, kā arī rūpniecības preču tirgotājus no tuvākiem un tālākiem novadiem. Šoreiz tirgotāji bija ieradušies no visiem Latvijas novadiem. Tālākie bija no Bauskas, Dobeles, Siguldas, Lēdmanes, Daugavpils, Preiļiem, Balviem, Lubānas un Madonas.

Pircējiem bija iespējams iegādāties piena, gaļas, zivju izstrādājumus, kā arī konditorejas izstrādājumus. Amatnieki piedāvāja adījumus, lina un koka izstrādājumus. Plaši pārstāvēti bija arī stādu tirgotāji.

Arī vietējo tirgotāju bija daudz. Z/s Spridzēni piedāvāja medu, ziedputekšņus un bišu maizi, piemājas saimniecība “Ķūģi” - piena produktus, z/s Rudzīši – dārzeņus, Ivars Zīle - rudens ziedus, dekoratīvos ķirbjus. Biznesa ideju konkursa uzvarētāja Ilona Višņakova aicināja degustēt un iegādāties “Bērzkalnmuižas gardumus” - bioloģiski audzēto augļu, ogu un dārzeņu pulverus un sukādes, savukārt mājražotāja Alla Purvinska (Laimes garša) piedāvāja konditorejas izstrādājumus.

Paldies Pļaviņu novada ģimnāzijas Ekopadomes pārstāvjiem un skolotājai Ingrīdai Bērziņai, kas Pļaviņu Zaļajā tirgū popularizēja veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Pircējiem, kuri uz tirgu bija ieradušies ar plastmasas maisiņiem, skolēni dāvināja auduma un papīra maisiņus, aicinot ikdienā atteikties no plastmasas maisiņu lietošanas un samazināt atkritumu daudzumu.

Paldies arī JIC „Ideja” jauniešiem un centra vadītājai Evai Lasmanei par “Rudenīgajām izdarībām”, iesaistot apmeklētājus un tirgotājus, kā arī cepot gardās kartupeļu pankūkas.

 

Paldies tiem, kuri atbalstīja, atnāca un tiem, kuri tirgojās.

21. novembrī plkst. 9.00 būsiet gaidīti uz Svētku tirgu. Aicinām pārdot gribētājus pieteikties uz nākamajiem plānotajiem un ikdienas tirgiem pa tālruni 27873332 vai e-pastu tirgus@plavinas.lv.

 

Elita Kaņepēja

tirgus pārvaldniece