Aprīlis bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
30.04.2019 - 12:00

Atskatoties uz aizvadīto pavasara, Lieldienu un Grāmatu svētku mēnesi, priecājamies par to, ko tas mums devis. Tieši aprīlī mēs kopā ar Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.a un 1.b klasi pabeidzām projektu “Mūsu mazā bibliotēka”. Tajā bērni ne vien iepazinās ar 6 brīnišķīgām grāmatām, bet arī pilnveidoja savu lasītprasmi un pildīja uzdevumus darba burtnīcās. Fotogrāfijā redzama lapa ar uzdevumiem par M. Korenas grāmatu “Uzvāri man pasaciņu!”. Gan mums, gan bērniem bija prieks darboties šajā projektā!

Mazie dambretisti gatavojās sacensībām. Rosīga darbošanās notika arī bērnu klubiņā “Sprīdītis”. Tika gatavoti gan ziedu dekori, gan apsveikumi svētkos, tapa skaisti zīmējumi. Jau kādu laiku regulāri uz bibliotēku skatīties mācību filmiņas, multfilmas un bērnu dziesmu klipus nāk PII “Bērziņš” grupiņu “Rūķīši” un “Pūcīte” bērni. Filmiņas un dziesmas arvien cenšamies izvēlēties par tēmu, ko bērni tajā nedēļā apgūst. Mums bija prieks ciemoties arī pie apvienības “Daugavas Rīts” senioriem, kur saruna raisījās par Lieldienām un to nozīmi cilvēku dzīvē.

Tomēr kā mēneša kulminācija bija kuplais mazo apmeklētāju skaits Grāmatu svētkos. Tajos bērni bija aicināti apmeklēt kinoloģes Ingunas Tihomirovas nodarbības kopā ar viņas gudrajiem, brīnišķīgajiem četrkājainajiem palīgiem suņiem. Tās bija īstas labestības, mīlestības un iejūtības stundas mazajiem. Citā telpā notika interesantas radošās darbnīcas, kurās varēja izgatavot papīra narcises, kreppapīra krokusus, pavasarīgas ziedu bumbas, apgleznot stiklu vai līdzi paņemtos krekliņus. Liels paldies Janīnai Krompānei un Kristīnei Ginaitei, kuras vadīja darbnīcas un katram bērnam palīdzēja radīt savu pavasara brīnumu! Visiem bērniem šīs darbošanās ļoti patika. Tiesa, dažiem nesanāca līdz mājām aiznest krokusa viducī paslēpto karameli, bet tas nekas. Diena tik un tā bija pozitīvām emocijām pārpilna.

Noslēgumā, kā allaž, vēlos aicināt arī nākamajos mēnešos apmeklēt mūsu bibliotēku un tās rīkotos pasākumus!

 

Antra Galiņa,

bibliotekāre