Ar komandas “Pļaviņu ugunsdzēsēji” uzvaru noslēdzies 2020. gada Pļaviņu pilsētas 23. čempionāts futbolā

Publicēts: 
08.09.2020 - 13:30

Šogad tradicionālajā Pļaviņu pilsētas čempionāts futbolā norisinājās no 15. jūnija līdz 6. septembrim, tajā piedalījās 6 komandas (“Pļaviņu ugunsdzēsēji”, “Poila”, Sēlija – 1”, “Sēlija – 2”, “Krustpils” un “DM 2002”), kopā 106 dalībnieki. Čempionātā tika izspēlētas 34 spēles, kuras apmeklēja vidēji 10 līdzjutēji vienā spēlē.

Čempionāts norisinājās jau 23. reizi.

   Čempionāta ietvaros tradicionāli tiek rīkotas “Pļaviņu kausa” izslēgšanas spēles. Pirmais pusfināls noslēdzās ar rezultātu 3:0, kurā komanda “Pļaviņu ugunsdzēsēji”  izcīnīja uzvaru pret komandu “Krustpils”, savukārt otrajā pusfinālā komanda “Poila” uzveica komandu “DM 2002” ar rezultātu 13:5.  Finālspēlēs komanda “DM 2002” pārspēja komandu “Krustpils” ar rezultātu 4:3, savukārt komanda “Pļaviņu ugunsdzēsēji” pārspēja komandu “Poila” ar rezultātu 3:2 . Kausu ieguva komanda “Pļaviņu ugunsdzēsēji”.

Čempionu titulu šogad izcīnīja komanda “Pļaviņu ugunsdzēsēji”, sudraba medaļas ieguva komanda “Poila”, bet bronzas medaļas komanda “DM 2002”.

Kā labākais vārtu guvējs čempionātā tika atzīts Rolands Prohorovs, labākais aizsargs - Aleksandrs Zvidriņš, labākais uzbrucējs - Mārcis Rūtiņš, vērtīgākais spēlētājs - Guntis Džeriņš, labākais spēles organizētājs - Deniss Ignatjevs, perspektīvākais jaunais spēlētājs - Rinalds Zīle.

Labākie spēlētāji savās komandās šoreiz Artūrs Sproģis (“Pļaviņu ugunsdzēsēji”), Didzis Bērziņš (“Poila”), Linards Lukss (“Sēlija 1”), Edgars Liepiņš (“Krustpils’’), Artjoms Zagorskis (“Sēlija 2”).

Ar čempionāta statistiku un rezultātu tabulu aicinām iepazīties šeit.                                               

Par čempionāta norisi stāsta čempionāta organizētājs un galvenais tiesnesis Imants Siliņš:

Čempionāts noritēja salīdzinoši labi. Ar sportisko azartu nepietiek, vēl tomēr  spēlētājiem reizēm jāmāk savaldīties, jāievēro sportiskā ētika, sporta laukumā jāciena pretinieks, tiesnesis! Joprojām atgādinājums visām komandām - jāiepazīstas ar čempionāta reglamentu un disciplināro pielikumu, lai nenotiktu nepatīkami incidenti, jo cieš jau pirmkārt pašu komanda! Reizēm neizprotama attieksme par spēli komandā “Sēlija 2”.

No sešām komandām četrām bija reālas iespējas cīnīties par medaļām. To arī parādīja spēles, kurās, vadošās komandas guva uzvaras, rādot vienmērīgu un stabilu sniegumu līdz pat finālam. Patīkami pārsteidza “Sēlija 1” ,kura negaidīti pirmajā spēlē uzvarēja čempionus , komandu “Pļaviņu ugunsdzēsēji” ar rezultātu 4:3.

Šis čempionāts ilga no 15. jūnija līdz 6.septembrim, apmēram trīs mēnešu garumā, vīrusa Covid-19 izsludinātās pandēmijas situācijas dēļ,. Tas savukārt prasīja no dalībniekiem labu sagatavotību un gribasspēku to visu izturēt, saīsinātā laika periodā izspēlēt noteiktu spēļu daudzumu”. I. Siliņš uzsver: “Nav liela māksla nospēlēt vai nostartēt kaut ko vienā dienā un tādējādi būt līderiem vai neveiksminiekiem, bet šeit tu parādi visu savu sagatavotību ierobežotam laika posmam, parādi sevi kā sagatavotu sportistu šādām spēlēm. Domāju, ka futbolistiem, arī līdzjutējiem šis ir labākais, interesantākais un arī azartiskākais pasākums Pļaviņu pilsētā. To apliecina arī uzmundrinošas atsauksmes no futbola līdzjutēju un interesentu puses, kuri atbalstīja savu izvēlēto komandu”.

Čempionāta organizators un galvenais tiesnesis turpina: “Mazā piezīmē par “Sēlija 2” (2006.) komandu. Tā komplektēta no 2006. dz.g. zēniem, kuriem šis čempionāts ir mācību - treniņu prakse un rezultāti ir tādi, kādi ir, viņu iesistie, ielaistie vārti atspoguļojas tabulā, bet pārējām komandām pret viņiem netiek ņemti vērā. Tā ir sākuši visi mūsu pilsētas vadošie spēlētāji, tāpēc arī mūsu čempionāts ir diezgan augstā taktiski – tehniskajā līmenī, salīdzinoši ar citām vietām, novadiem. Mums ir laba bāze, spēlētāji ,tiesneši. Tas arī piesaista citu novadu un pilsētu komandas. Tās labprāt brauc šeit un piedalās čempionāta spēlēs. Pēc viņu paša teiktā - jādomā tikai par futbola spēli, pārējais viss ir, laba organizācija, viss izdomāts līdz pēdējam sīkumam par labu spēlētājiem! Šogad “DM” 2002. dz.g. komanda jau otro gadu izcīnīja 3. vietu, bet tā nāca daudz grūtāk, jo komandu bija atstājuši vairāki spēlētāji, kuri piedalījās Krustpils komandas sastāvā. Līdz ar to Krustpils komanda rādīja daudz labāku sniegumu un sagādāja ne vienu vien pārsteigumu citam komandām”.

 

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rasa Siliņa