Ārkārtas domes sēdē Pļaviņu novada dome pieņem lēmumu par brīvpusdienu piegādi

Publicēts: 
03.04.2020 - 11:30

Šā gada 2. aprīlī Ārkārtas domes sēdē Pļaviņu novada dome pieņēma lēmumu sākot ar 6. aprīli nodrošināt siltu pusdienu piegādi novadā deklarētiem 1. - 12. klašu skolēniem un pirmsskolu audzēkņiem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Pļaviņu punkta darbinieku bērniem.

Par laika posmu no 13. marta līdz 6. aprīlim Pļaviņu novada administratīvajā teritorijā deklarētie skolēni no maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm kā kopensāciju par brīvpusdienām saņems papildus pārtikas produktus.

Kopumā pusdienas tiks piegādātas 182 bērniem - skolēniem un pirmskolēniem no trūcīgām, mazdrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kas mācās kādā no novada izglītības iestādēm vai mācās citu novadu izglītības iestādēs, bet ir deklarēti Pļaviņu novadā.

Pusdienu sagatavošanas pakalpojumu nodrošinās SIA “Bezdelīgas – 2”, kas arī līdz šim nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus Pļaviņu novada ģimnāzijā, savukārt Pļaviņu novada pašvaldība nodrošinās pusdienu piegādi skolēniem.

Iepriekš informējām, ka 31. martā, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kuros noteikts, ka, lai nodrošinātu valsts budžeta dotācijas izglītojamo brīvpusdienām izlietojumu, pašvaldība aprīlī saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai 1., 2., 3. un 4. klases izglītojamiem par laikposmu, kad valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, atbilstoši pašvaldības domes lēmumam var izlietot tās administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 1., 2., 3. un 4. klases izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm (neatkarīgi no minēto izglītojamo izglītības ieguves formas vai vietas), kā arī, ka pašvaldība aprīlī, ja tai ir neizmantoti brīvpusdienu nodrošināšanai piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, atbilstoši pašvaldības domes lēmumam ir tiesīga izlietot tos pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 5., 6., 7., 8. un 9. klašu izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm (neatkarīgi no minēto izglītojamo izglītības ieguves formas vai vietas).

Izglītības un zinātnes ministrija norādījusi, ka pašvaldības savā lēmumā var noteikt piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu - brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits  ēdiena piegādes veida risinājums.

 

Informāciju sagatavoja

Rasa Siliņa,

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja