Atklās Annas Langenfeldes gleznu izstādi

Publicēts: 
02.03.2018 - 19:15
 
Varbūt visa gudrība ir
Vairāk ticēt tām upēm
Kuras mūsos bez skaita
Klusi klusiņām plūst?
(M. Laukmane)

Marta mēnesī Gostiņu bibliotēkā varēs aplūkot Annas Langenfeldes vairāk kā divdesmit gleznu izstādi, kas gandrīz desmit gadu garumā radītas tepat mūsu Pļaviņu mākslas skolas pieaugušo studijā.

Kāpēc cilvēki iet uz mākslas izstādēm, kāpēc stāv mākslas darba priekšā ar gandrīz sataustāmām ilgām skatienā? Tāpēc, ka caur nieka krāsas triepieniem uz audekla dvēsele apmulst saņemtā dzīves spēka un iztēles neierobežotības priekšā. Ētikas augstākais punkts ir dot. Bet dot otram var tikai tad, ja esi bagāts.

Kas šobrīd var atcerēties to mirkli, kad cilvēka dvēselē sāk plaukt pavasaris, lai savas krāsas atstātu visas dzīves garumā. Vai tas sākas ar pirmo uzdāvināto zīmuļu kastīti, vai skatoties uz tēva izveicīgajām rokām, kurās atdzīvojas neizteiksmīgs koka gabals? Varbūt dvēseles pavasaris atnāk bērnībā  jūtot plaukstās saulē atvilgušā māla plastiskumu? Varbūt dziļi atmiņā saglabāts brāļa atzinīgais skatiens par veiksmīgi izgrieztajiem papīra dzīvnieku siluetiem? Bet varbūt pavasara gaišumu caur gadiem uztur darba dzīvē sastapto bērnu dzirkstoši pateicīgās acis, viņu svētkus un ikdienu rotājot.

“Pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība” – šī ir viena no gudrā Zālamana pamācībām tiem, kas grib un cenšas darīt. Viss ir katra paša rokās: varēšana un nevarēšana, uzdrīkstēšanās un nedrošība, ticība un paļāvība. Visas izjūtas ir nepieciešamas jauna darba tapšanā un, protams, Dieva dots talants. Un tad pēkšņi cilvēks saprot, ka ir piedalījies brīnumā, kas atnāk no …nezin kurienes, ietrīso dziļāk par pieskārienu pirkstu galos, ietrīso pašā sirds tuvumā. Atklāsmes prieks saviļņo dziļi mītošo mierīgumu un …mākslas darbs ir radies.

Ja vien dzīves ikdiena mūs tik ļoti neaizvērtu un nenocietinātu, mēs daudz vairāk ieraudzītu to skaisto, kas ir tepat apkārt. Gostiņu bibliotēka ielūdz pakavēties Annas radītā pavasara tuvumā visu marta mēnesi darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Gostiņu bibliotēkas vadītāja Daina Vikle