Atklāta Linarda Skudras gleznu izstāde

Publicēts: 
22.03.2019 - 12:00

Latvijas simtgades pasākumi Latvijā turpinās joprojām. Arī mūsu novadā, lai turpinātu izcelt un rādīt novada kultūras un mākslas dārgakmeņus, Pļaviņu novada mākslas telpā kā svaigs pavasara malks, ar maigiem pasteļtoņiem ienākusi Linarda Skudras gleznu parāde.

Mākslinieks savulaik nodēvēts par Daugavas dziesminieku, pirmkārt jau tāpēc, ka lielākā daļa darbu saistītas ar likteņupi Daugavu un otrkārt tāpēc, ka mākslinieks nācis no Oliņkalna puses un  joprojām dzīvo Daugavas krastā Pļaviņās. Linards Skudra vienmēr bijis uz meklētāja un pašizaugsmes takas, nekad nav apstājies pie sasniegtā. Garajā mūžā darbu tapis ļoti daudz, rīkotas izstādes gan tepat Latvijā, gan ārzemēs. Daži darbi aizceļojuši uz palikšanu tālākās zemēs. Lai kur būtu skatāmas šīs gleznas, tās vienmēr atgādinās par Latvijas brīnišķīgo dabu un vēsturi. Par to, cik nozīmīgas skatītājiem ir bijušas Linarda Skudras veidotās izstādes, ir lasāms  Viesu grāmatā. Tur smeļama atgriezeniskā saite – pateicība, laba vēlējumi, prieks, aforismi par mākslu, uzmundrinājums. Šie vārdi ir kā iedvesmas avots neapstāties un turpināt iesākto.

Laipni aicināti no 21. marta līdz 12. aprīlim apskatīt gleznu izstādi.

 

Kristīne Rulle,

Pļaviņu novada kultūras centra pasākumu vadītāja