Atmiņu ugunskurs Pļaviņās

Publicēts: 
20.01.2020 - 12:15

Šajās janvāra dienās, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 29. gadskārtu, ikvienā Latvijas pilsētā tiek iekurti ugunskuri, lai aicinātu pulcēties un kopīgi kavētos atmiņās par to, kā aizsākās ceļš uz Latvijas neatkarību, uz brīvību. 18. janvāra vakarā Pļaviņās, Odzienas ielā 2a,  vietā, kur pirms simts gadiem tika izveidots Latvijas Austrumu frontes štābs, Aizkraukles 55. kājnieku bataljona zemessardzes 2 rotas zemessargi, štāba apgādes rotas virsseržanta Andra Svenča un seržanta Andra Zepa vadībā, iekūra ugunskuru un atklāja lauka virtuvi. Pasākuma dalībnieki vakara gaitā pie ugunskura varēja mieloties ar gardu putraimu putru un karstu tēju.

Biedrības “Laime saimē” atjaunotajās Austrumu frontes štāba ēkas telpās, kur izveidota vēstures ekspozīcija, savās atmiņās dalījās barikāžu dalībnieki un viņu tuvinieki. Dzirdējām Guntas Hohlovas, Agra Purviņa, Pētera Knēģera, Ritas Neimanes, Agitas Lindenbergas u.c dalībnieku emocionālos un saviļņojošos atmiņu stāstus.

Dzirksteļojošais ugunskurs, dokumentālie filmas kadri fonā, folkloras kopas „Āre” skandētās tautasdziesmas, satikšanās un atmiņu stāsti radīja sirsnīgu kopības un vienotības sajūtu.

 

Foto: Arita Linde, sabiedrisko attiecību speciāliste

Kristīne Rulle

Kultūras pasākumu vadītāja