Atskats uz Ziemassvētku un gada nogales pasākumiem Vietalvas pagastā

Publicēts: 
02.01.2018 - 08:45

Pāri pilsētām un laukiem pārlaidās Ziemassvētku vakars. Aiz loga lēni bira sniega pārslas, dodot cerību, ka zemi klās sniega kupenas, bet mājās valdīja siltums un lēnām izgaisa piparkūku un mandarīnu smarža.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad Adventes laikā Vietalvas pagasta pārvaldē pulcējās iedzīvotāji uz radošajām darbnīcām, lai pagatavotu eņģelīšus un noklausītos koncertu, kurā piedalījās PII "Zīļuks" audzēkņi ar vadītāju Maiju Zdanovsku, sieviešu vokālais ansamblis "Zīles" un viņu vadītāja Sandra Paļčevska, Pļaviņu Mūzikas skolas audzēknes. Vijoli spēlēja Kristīne Lindenberga (skolotāja Sarmīte Vijola Kokamegī), flautas skanējumu demonstrēja Antra Čepule un Annija Vīksna (skolotāja Aiva Siliņa), Simonu Lindenbergu flautas spēlē vingrina skolotājs Kārlis Strazdiņš. Svētku noskaņu papildināja Ingrīdas Zeltiņas ģitāras spēle.

25. decembrī svētku Dievkalpojums Vietalvas Vissvetākās Marijas luterāņu baznīcā notika lielajā zālē. Ziemassvētku dziesmas izpildīja Iveta Upeniece ar dēlu Tomu un Vietalvas ansamblis "Zīles". Dievkalpojuma muzikalajā daļā tika izmanots sintezators, kurš iegādāts pateicoties Pļaviņu novada izsludinātajam konkursam 2017. gadā. Šogad "Klusa naksts, svēta nakts" izskan katrā koncertā, dodot ticību, spēku, cerību.

Ziemīgo svētku noslēgumā, 30. decembrī, visi tika aicināti uz atpūtas vakaru "Brīnums egles zarā" Odzienas skolā. Pasākuma laikā pa nepiesnigušo taciņu ciemos atnāca rūķis, sev līdzi atvedot Pļaviņu novada Vietalvas pagasta līnijdeju kolektīva "Smaidas" meitenes, vadītāja Anita Sarmone, kuras sveica klātesošos ar trim jaukām dejām straujos ritmos.

Es novēlu Jums LAIKU!
Ne tādu, kurā esam nebeidzamā skrējienā, bet gan tādu, ko veltām viens otram.
Es novēlu Jums VĀRDUS!
Ne tukšus un ne tādus, kas sāpina otru, bet gan īstus un vērtus.
Es novēlu Jums MIERU!
Ne tādu, kas ārēji miermīlīgs, bet gan tādu,
kas ir patiess un īsts Tevī pašā.
Es novēlu Jums PRIEKU!
Ne tādu, kas uzlikts sejā kā izcila maska, bet tādu,
kas laužas ārā no Tavas sirds un vaigā nevar palikt nepamanīts!
Es novēlu Jums LAIMI!
Ne tādu,"lielo", uz kuru mēs gaidām visu mūžu,
bet gan tādu, kas mums katram tiek dota kā dāvana katrā mūsu dzīves mirklī.

Vietalvas kult. darba org. Agita Lindenberga