Atvadoties no Anitas Kokinas

Publicēts: 
08.01.2018 - 15:00

“Atkal, atkal ir debesis pušu,

 Atkal ielāpi jāuzliek tām...”

 

Šī vairs nav viņas skatuve, viņa dodas tālāk. Un mēs apjaušam skaudro patiesību - viņas vairs nav.

Pļaviņu novada kultūras dzīve un, protams, amatierteātris “Aina” ilgus gadus nebija iedomājams bez Anitas Kokinas. Diemžēl jaunais gads ir atnācis ar skumjām, kad jāpaziņo - mūsu Anitas vairs nav starp mums.

Anita bija neparasti daudzpusīgs cilvēks. Viņa ne tikai vadīja amatierteātri kā režisore, bet iejutās dažādās lomās un pati spēlēja kopā ar saviem aktieriem. Anita veiksmīgi mācēja tikt galā ar ikvienas izrādes scenogrāfiju un muzikālo ietērpu, vienmēr iedvesmoja un atbalstīja savus aktierus - gan skatuves pieredzes norūdītos, gan jaunos censoņus. Savu iedvesmu viņa guva no grāmatām, kas bija neatņemama viņas dzīves daļa, un sarunām bibliotēkas Lasītāju klubiņā. Iedvesmu un garaspēku noteikti deva viņas mīlestība pret Latviju un savulaik arī cīņa par tās brīvību un neatkarību.

Anita organizēja, režisēja un, veiksmīgi iejūtoties kolorītās Gostiņu Zāras lomā, arī vadīja novada pasākumus. Laikrakstā „Pļaviņu Novada Ziņas” ar lielu interesi varējām lasīt kādu no viņas rakstiem un risināt Anitas veidotās krustvārdu mīklas. Sveša viņai nebija arī skolotājas profesija. No 1979. līdz 1983. gadam Anita strādāja Pļaviņu vidusskolā par fizikas un matemātikas skolotāju.

Viens no Anitas sapņiem, ko ik pa laikam izdevās īstenot, bija apceļot pasauli. No skaistajām, karstajām un eksotiskajām zemēm viņa vienmēr atbrauca prieka, emociju, jaunu ieceru un saules enerģijas piepildīta, kurā bez atlīdzības dalījās ar visiem. Daudzpusīgs, godīga darba piepildīts un cilvēkiem veltīts bija viņas mūžs.

Paldies Tev, Anita, par kopā būšanu un iedvesmu, par atbalstu un mums dāvāto uzticību!

Atvadīšanās no Anitas Kokinas notiks 11. janvārī plkst. 10.00, Pļaviņu Bārukalna kapu kapličā, pēc tam mērosim ceļu uz Anitas dzimto pusi - Jēkabpils novada Rubenes pagastu, lai guldītu viņu zemes klēpī.

 

Tev vienmēr uzticīgie amatierteātra “Aina” aktieri un darba kolēģi