Atzīmēs Latvijas simtgades gada 100. dienu

Publicēts: 
09.04.2018 - 15:00

Otrdien, 10. aprīlī Pļaviņu novada kultūras centrā notiks Latvijas simtgades gada 100. dienai veltīti pasākumi:

Plkst. 18.00 tiks atklāta novadnieces – gostiņietes Veltas Toropinas (1924 - 2007) gleznu izstāde. Tas pļaviņiešu kultūras dzīvē ir liels notikums. Velta Toropina absolvējusi Pļaviņu vidusskolu un studējusi Mākslas akadēmijā. Savu dzīvi veltījusi mākslai,  gleznojot ainavas, ziedus un portretus. Velta Toropina zināma arī kā mācību grāmatu ilustratore padomju gados. Māksliniece bijusi žurnāla „Veselība” mākslinieciskā noformētāja, žurnāla „Zīlīte” mākslinieciskā redaktore un Mākslinieku savienības biedre. Mākslinieces izstādes notikušas Pļaviņās, Koknesē, Jēkabpilī, Madonā, Rīgā, Talsos, Kandavā un citur. Izstāde Pļaviņu novada kultūras centrā būs skatāma līdz 18. maijam.

Savukārt plkst. 19.00 pasākums Pļaviņu novada kultūras centrā turpināsies ar Pļaviņu novada ģimnāzijas izlaiduma klases Žetona vakara priekšnesumu „Simtgades raksti”. 2018. gads arī Pļaviņu novada ģimnāzijā tiek pavadīts simtgades zīmē - skola tāpat kā valsts svin 100. jubileju. Ģimnāzijas 12. klasē mācās 20 jauniešiem, kas kopā tiek dēvēti par 100gades klasi. Klases audzinātāja - Silga Stučka. Desmit puiši un desmit meitenes savā priekšnesumā „Simtgades raksti” izstāstīs, izdejos un izdziedās Latvijas likteņgaitas. 

 

Kristīne Rulle, Sanita Kitajeva