Autovadītāju ievērībai: naktī gaisa temperatūrai pazeminoties, no rīta autoceļi var apledot

Publicēts: 
23.11.2020 - 16:15

Šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem var veidoties apledojums. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 64 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs  ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Jūrmalas apvedceļš (A5) posmā Salaspils - Babīte;

Daugavpils šoseja (A6) posmā Rīga - Nīcgale;

Bauskas šoseja  (A7) posmā Ķekava - Iecava ;

Jelgavas šoseja (A8) posmā Rīga - Jelgava;

Liepājas šoseja (A9) posmā Rīga –  Kaģi un Apšupes krustojums - Annenieki;

Ventspils šoseja (A10) posmā Rīga - Kūdra;

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Madonas, Talsu ,Tukuma un Ventspils apkaimē.

 

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi