Centrā “Pepija” gaida pavasari

Publicēts: 
11.03.2019 - 09:45

Pavasara sākumu latviešu tautas tradīcijās iezīmē Meteņi, bet slāvu tradīcijās šie svētki saucas Masļeņica. Dabā tas ir novērojams kā divu lielu stihiju, gadalaiku – ziemas un pavasara – satikšanās laiks. Jau šobrīd dabā redzam, kā ziema cenšas “uzveikt” pavasari ar aukstajām dienām, bet pavasaris ziemu – ar siltajām.

Svētku laikā ir jāspēkojas. Spēkojoties tiek imitēta gadalaiku maiņa, tāpat šis rituāls palīdz prognozēt, kurš līdz nākamajiem Meteņiem / Masļeņicai būs veiksmīgāks, veiklāks un stiprāks.

Gaidot pavasari un lielo pankūku ēšanas dienu, centrā “Pepija” nedēļas garumā notika radošās darbnīcas, kurās bērni varēja veidot papīra Masļeņicas lellītes un saulītes. Savukārt 8. martā centrā norisinājās pasākums, kurā ar dažādu aktivitāšu palīdzību izzinājām šo pavasara svētku nozīmi. Pankūkas (savas formas dēļ) simbolizē sauli, tādēļ tas ir viens no svētku svarīgākajiem ēdieniem. Noslēgumā visi centra apmeklētāji cienājās ar pankūkām un ievārījumu.

Paldies Kārlim Krūmiņam no 1.a klases un viņa ģimenei par sagādāto garšīgo ievārījumu.

Gaidīsim siltu un saulainu laiku!

Visas bildes var apskatīt: http://pepijapn.garm.lv/centra-darbiba/nggallery/galerija-2017/Centr%C4%81-%E2%80%9EPepija%E2%80%9D-gaida-pavasari!

 

​Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra "Pepija" vadītāja 

Tatjana Zagorska