Decembris Pļaviņu bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
30.12.2019 - 14:15

 

2019. gadā pirmo reizi Pļaviņu bērnu bibliotēka iesaistījās lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”. Laika posmā no 2019. gada februāra līdz 2020. gada janvārim ir notikušas 11 dažādas nodarbības. Nodarbības notika sestdienās vai svētdienās, lai tās varētu apmeklēt arī strādājošie vecāki. Programmā tika iesaistīti 3 - 4 gadus veci bērni.

14. decembrī notika programmas “Grāmatu starts” noslēguma nodarbība. Nodarbības laikā katram mazajam vajadzēja norunāt kādu Ziemassvētku dzejoli vai nodziedāt dziesmiņu. Kā jau tas pienākas svētku laikā, ciemos pie bērniem bija ieradies Ziemassvētku vecītis, kurš visiem mazajiem lasītājiem pasniedza Atzinības rakstu un nelielas balviņas.

Decembrī bērnu bibliotēka jau trešo gadu pēc kārtas piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajās Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās. Šoreiz tajās piedalījās vienpadsmit 5. un 6. klašu skolēni. Pirmo vietu šajā konkursā ieguva 5.b klases audzēkne Laima Silasproģe. Skolēnu pavasara brīvdienās trīs labākie lasītāji dosies uz reģionālo konkursu, kurš notiks Skrīveru bērnu bibliotēkā.

Novada ģimnāzijas 2.a un 2.b klasēs notika projekta “Bērnu žūrija” noslēguma nodarbība. Bērni varēja aplūkot visas 6 kopīgi izlasītās grāmatas un nodot savu vērtējumu par tām. Izpildījuši anketu un uzrakstījuši savai favorītgrāmatai īsu recenziju, bērni saņēma balviņu – atslēgu piekariņu ar projekta logo.

Ziemassvētku brīvlaikā notika arī tradicionālie literārie lasījumi, kas šoreiz bija mazliet citādāki kā parasti, jo bez lasījuma skanēja arī piemērotas dziesmas un mūzika. Viena lasījuma laikā bibliotēkas labākie lasītāji un aktīvisti saņēma pateicības veltes, sarūpētas no labdarības organizācijas “ADRA”.

Laipni aicinām visus interesentus uz spēļu un rotaļu pēcpusdienu uzreiz pēc Jaungada brīvdienām – 2. janvārī plkst. 14.00 mūsu bibliotēkā. Nodarbību vadīs JIC “IDEJA” jaunieši. Protams, gaidām arī grāmatu lasītājus un visus citus apmeklētājus!

 

Informāciju sagatavoja

Gunta Grandāne, Antra Galiņa

Bibliotekāres