Deju grupai “Crystal” 5 gadu jubileja

Publicēts: 
03.06.2019 - 12:15

1. jūnijā Pļaviņu pļavā Starptautiskajai bērnu dienai veltītajā pasākumā “Iegriežam vasaru” pulcējās Pļaviņu novada bērni, lai piedalītos dažādās sportiskās aktivitātēs un izmēģinātu dažādas atrakcijas. Bet šī diena bija īpaša ar vēl vienu notikumu - tā bija mūsdienu deju studijas “DANCING CRYSTAL” deju grupas “CRYSTAL” 5 gadu jubileja. Sestdienas vakars bija veltīts bērniem un dejai, tieši šī iemesla dēļ Pļaviņu novada kultūras centrā pirmo reizi pulcējās ap 120 dejotāju no dažādiem novadiem un pilsētām. Pasākuma dalībniekus vienoja dažādu mūsdienu stilu deja (hip-hop, laikmetīgā deja, street dance, līnijdejas utt.). “CRYSTAL” jubilejas koncertā dejas dažādību rādīja Madonas, Aizkraukles, Jēkabpils, Kokneses un mūsu pašu dejotāji – gan esošie, gan bijušie.

Ir pagājuši 5 gadi kopš “CRYSTAL” dejotāji sanāca kopā ar nodomu sevi pilnveidot, kustoties mūzikas ritmos un izbaudot deju stilu dažādību. Sastāvs ir nedaudz mainījies, šobrīd grupā dejo 13 dzīvespriecīgi un aktīvi dejotāji (8 meitenes un 5 puiši), kuri lielāko daļu sava brīvā laika pavada ar vienu mērķi – dejot. Katra deja viņus vieno, sniedz lielu pieredzi, padarot viņus stiprākus un meistarīgākus. Protams, panākumus var gūt cītīgi, regulāri un neatlaidīgi trenējoties. Lai sasniegtu augstu dejas līmeni, nepietiek tikai ar konkrētu deju soļu iemācīšanos, tāpēc nodarbībās tiek pielietoti dažādi spēka treniņi, stiepšanās vingrojumi, improvizācija dejā, papildus tiek organizētas meistarklases ar Latvijā populāriem horeogrāfiem, dejotāji piedalās ziemas un vasaras deju nometnēs. Darbs ir milzīgs, mēs darām to kopā, cenšamies un  arī izbaudām to, ko darām! Runājot par pasākumiem Latvijā – tajos ir ko redzēt, ko pamācīties, lai saprastu, ka mūsdienu deju skaistums slēpjas stilu daudzveidībā un radošās idejās.


2019. gada sezonas pārskats:

Februārī –

Starptautiskais konkurss “Jūrmalas kristāla kauss” Jūrmalā - 1. vieta,

“DANCE BEAT” deju nometne,

Deju svētku repertuāra saņemšana.

Martā –

Starptautiskais konkurss-festivāls “SAPŅI PIEPILDĀS!” Daugavpilī - 1. vieta un 2. vieta,

Latvijas Televīzijas raidījums “Province”,

Starptautiskais deju konkurss „SHoCK 2019” Lietuvā, Ķedainai.

Aprīlī –

Konkurss Daugavpilī “Daugavpils OPEN”,

Starptautiskais deju konkurss “GRAND FOUETTE” Rīgā, Maskavas namā - 1. vieta un 2. vieta.

Starptautiskais deju festivāls “GOLDEN DANCER 2019” Rīgā, Maskavas namā - 2. un 3. laureāta pakāpes un Rīgas Bērnu Televīzijas un Radio Akadēmijas Simpātiju balva, iespēja piedalīties bērnu interneta radio “RADIO KIDSFM RĪGA” tiešraidē š.g. jūnijā.

“Dejas diena Aizkrauklē” sadarbības koncerts.

Maijā –

Starptautiskais deju festivāls “Trīs Zvaigznes” - 1.vieta. Specbalva GRAN PRIX par labāko trio horeogrāfijas izpildījumu - Deju TRIO (Keita, Sabīne un Annija) “CRYSTAL RAIN ” ar pašizveidotu deju “Taki Taki”.

Jūnijā –

Dalība Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītajos Bērnu svētkos “Iegriežam vasaru” Pļaviņās,

8. un 9. jūnijā uzaicinājums piedalīties Daugavpils pilsētas svētkos,

Piedalīšanās bērnu interneta radio “RADIO KIDSFM RĪGA” tiešraidē.


“CRYSTAL” deju grupas 5 gadu jubilejā mēs apliecinājām, ka deja ir un būs vienmēr. Mūsdienu deja ir interesanta - tai nav nekādu robežu. Kopā ar dejotājiem uzskatām, ka jāeksperimentē un jāiet līdzi laikam. Mēs vēlējāmies, lai koncerta skatītāji gūtu gandarījumu par to, ko mēs esam paveikuši, kopā dejojot. Mēs ļoti priecājamies, ka uz mūsu jubileju ieradās grupas no dažādām Latvijas vietām un uzdāvināja mums savus priekšnesumus – interesanti iestudētas dejas. Tas bija neaizmirstams vakars - piepildīts skaistām emocijām, draugu smaidiem un laba vēlējumiem. Vakara gaitā varēja izdejoties diskotēkā, piedalīties jautrās spēlēs, cienāties ar gardumiem un jubilejas kūku, kā arī priecāties par krāšņo salūtu, kuru mums svētkos sagādāja SIA “ALDI”.

Deju grupas “CRYSTAL” vārdā liels PALDIES par atbalstu un ieguldījumu deju grupas “CRYSTAL” attīstībā Pļaviņu novada domei un Pļaviņu novada kultūras centram, kā arī atbalstītājiem:

 • Jurģim Kārklim,
 • Mārtiņam Daģim,
 • Inesei Zvejselniecei,
 • Frizierei Karinai Gulbinskai,
 • Jeļenai Oborotovai,
 • Valentīnai Mironovai,
 • Markusam Molčanovim,
 • bijušiem grupas dejotājiem Gunai Elītei, Lindai Kudrjavcevai un Mārtiņam Zepam,
 • par pasākuma vadīšanu - Evai Lasmanei,
 • par deju mirkļu foto - Santai Vucānei,
 • par palīdzību radīt salūta skaistumu debesīs - Andrim Zepam,
 • un, protams, mūsu SUPER vecākiem!

Liels PALDIES mūsu ciemiņiem:

 • Aizkraukles dejotājiem (vad. Sanita Martinenko),
 • Madonas Mūsdienu deju grupas Aliens (vadītājas Ināra Cakule un Vita Grūbe),
 • Jēkabpils dejotājiem (vad. Laura Ābola),
 • Kokneses dejotājiem  (vad. Inga Ozoliņa).

Tikai kopā, mēs varam paveikt daudz - gan sagatavoties kvalitatīviem priekšnesumiem, gan nosvinēt skaistus svētkus! Es kārtējo reizi esmu pārsteigta par saviem dejotājiem, par to, kā viņi māk dāvāt prieku un laimes asaras. Šie mirkļi ilgi paliks atmiņā… Paldies par to!

Deju grupas “CRYSTAL” vadītāja

Tatjana Zagorska