Dzejas dienu 2020 pasākumi Pļaviņās

Publicēts: 
07.09.2020 - 12:15

Dzejas dienās Pļaviņās viesosies dzejniece Ruta Štelmahere un mūziķe Alise Kļaviņa

Reizē ar septembra atnākšanu, klāt arī rudens. Rudens ar savu krāšņumu un krāsu bagātību rada īpašo gaisotni, un jau gadu desmitiem Latvijā tiek organizēti Dzejas dienu pasākumi. Dzejas dienas ir viena no tām burvīgajām tradīcijām, kas nepakļaujas nekādiem ārējiem spēkiem, pat Covid - 19 pandēmijai. Zīmīga šogad ir Dzejas dienu devīze “Dzeja dziedē”.

Dzeja dziedēs un iedvesmos arī Dzejas dienu sarīkojumā Pļaviņās ar dzejnieces Rutas Štelmaheres un jaunās mūziķes Alises Kļaviņas piedalīšanos.

Dzejniece un māksliniece Ruta Štelmahere dzejoļus publicē kopš 1983. gada. Izdoti dzejoļu krājumi “Ieskaties sēklai acīs” (1998), “Klēpis” (2011, autores ilustrācijas; Latvijas Literatūras gada balva dzejā), “Krekls” (2016), publicējusies arī vairākos kopkrājumos. Dzejniece neapstājas - top jauns dzejoļu krājums.

Alise Kļaviņa ir mūziķe, dziesmu autore, izpildītāja un aranžētāja. Dzied, spēlē akustisko ģitāru un klavieres. Kopš 2018. gada darbojas inteliģentās rokmūzikas grupas “Pelni“ sastāvā (bass, piebalsis).

Alises muzikālais rokraksts veidojies dažādu mūzikas žanru ietekmēs, tomēr vistuvākā vienmēr bijusi rokmūzika, folkmūzika, kormūzika, dziesminieku formāts. Pēdējā gada laikā tapušas vairākas muzikālas kompozīcijas ar dažādu latviešu autoru tekstiem. Koncertā tiks pirmatskaņotas vairākas dziesmas ar Rutas Štelmaheres dzeju.

Būsiet laipni gaidīti 10. septembrī plkst. 19.00 Pļaviņu novada kultūras centra iekšpagalmā! Kopā ar Rutu Štelmaheri un Alisi Kļaviņu dzejas vārsmās un mūzikas skaņās sagaidīsim saulrietu.

 

Brīvais mikrofons dzejas lasījumiem

Pļaviņu novada bibliotēkas Lasītāju klubiņš aicina ikvienu izbaudīt dzejas burvību un patīkamu kopābūšanu 30. septembrī plkst. 16.00 Pļaviņu Daugavas promenādē pie ziedu arkām. Noskaņu radīsim, lasot gan sev tuvu dzeju, gan pašu radītu dzeju. Nāciet, būsiet gaidīti!

Iveta Gureviča

Pļaviņu novada bibliotēka, vecākā bibliotekāre