„Dzirnas” II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu finālā

Publicēts: 
15.05.2019 - 13:30

2019. gada 11. maijā Mārupes kultūras namu pieskandināja Latvijas labākie sieviešu vokālie ansambļi, jo tur  norisinājās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa II kārta – Fināls, kurā tika noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās – mazās vokālās grupas, ansambļi ar dalībnieku skaitu 7-12 dziedātājām un pusprofesionālie ansambļi.

Finālam bija izvirzīti 15 ansambļi no Apes, Bērzgales, Bauskas, Kuldīgas, Ķekavas, Lēdmanes. Mazsalacas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ozolniekiem, Ogresgala, Olaines, Strenčiem, Tomes, Višķiem. Kategorijā lielie vokālie ansambļi uz konkursa finālu bija izvirzīts un piedalījās arī Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis  „Dzirnas” Jau iekļūšana finālā ir ļoti liels sasniegums, tāpēc ir liels prieks un gandarījums, ka ieguldītais darbs ir novērtēts, jo konkurence sieviešu vokālo ansambļu vidū ir ļoti liela.

Vokālo ansambļu sniegumu vērtēja ļoti kompetenta žūrija : Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava; diriģents, vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts; komponiste, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora „Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga –Celma-Kursiete; Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss; Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora un koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Pēc konkursantu uzstāšanās, kamēr žūrijas komisija apspriedās un izvērtēja ansambļu sniegumu, konkursa dalībniekiem koncertu sniedza vokālā grupa „Latvian Voices”.

Rezultātu paziņošanas brīdis vienmēr liek sirdīm pukstēt straujāk, tāpēc ir patiess prieks, ka ansambļa sniegums tika augstu novērtēts un ka Klintaines pagasta sieviešu ansamblis „ Dzirnas”, iegūstot 41,06 punktus,  ir septītais labākais un skanīgākais ansamblis Latvijā. Priecājamies un lepojamies, ka varējām Pļaviņu novada un Klintaines pagasta vārdu ierakstīt II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa fināla vēsturē.

Paldies „Dzirnu” dziedātājām – Sandrai Fišmeistarei, Kristiānai Balodei, Agnesei Vaivodei, Lilitai Deksnei, Kristīnei Rullei, Silgai Stučkai, Elitai Kaņepējai, Aivai Siliņai par muzicēšanu; šoferim Oļegam Drabovičam par izturību un visiem, visiem  mūsu atbalstītājiem, kuri juta līdzi un  uzmundrināja.

Sigita Vilkaplātere,

 Pļaviņu novada

 Klintaines pagasta

 sieviešu vokālā ansambļa „ Dzirnas” vadītāja