„Dzirnas” – Latvijas labāko sieviešu vokālo ansambļu desmitniekā

Publicēts: 
09.04.2019 - 16:45

2018. gadā Latvijā darbojās aptuveni 700 vokālie ansambļi. Tie ir neiztrūkstoša kultūras pasākumu daļa, bet, lai izvērtētu ansambļu darbību, ik pēc laika tiek organizēti konkursi.

2019. gada martā notika II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkurss, noslēgusies tā pirmā kārta kultūrvēsturiskajos novados. Sieviešu vokālo ansambļu sniegums tika vērtēts Valkā, Rīgā, Laucienē, Ozolniekos un Sīļukalnā.

II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa 1. kārtā piedalījās 63 sieviešu vokālie ansambļi no visas Latvijas, to skaitā Pļaviņu novada Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Dzirnas”, kas savu dziedātprasmi rādīja 30. martā Sīļukalnā.

Izvēlētajam repertuāram un priekšnesumam ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Ansambļa sniegums tika augstu novērtēts, un dziedātājas mājup devās ar Latvijas Nacionālā kultūras centra  I pakāpes diplomu un iegūtiem 44,56 punktiem.

Pēc rezultātu apkopojuma, kā arī saskaņā ar konkursa nolikumu un žūrijas komisijas lēmumu, uz konkursa II kārtu - finālu -, kas notiks Mārupes novada kultūras namā 2019. gada 11. maijā, dosies 10 labākie Latvijas sieviešu vokālie ansambļi, to skaitā arī „Dzirnas”.

Paldies dziedātājām un ansambļa vadītājai Sigitai Vilkaplāterei par kvalitatīvo,  rezultatīvo darbu un skanīgo dziedājumu. Lai veicas konkursa finālā Mārupē!

 

Klintaines pagasta kultūras darba organizatore

Kristīne Ginaite