Dzīvesvietas atstāšana komandantstundas laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos, ņemot līdzi pašapliecinājumu un personas apliecinošus dokumentus

Publicēts: 
30.12.2020 - 18:00

Lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanos, valdība trešdien, 30. decembrī, lēmusi ieviest komandantstundu jeb “mājsēdi”, kas paredz iedzīvotāju pienākumu atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 vakarā līdz plkst. 5.00 no rīta. Komandantstunda būs spēkā līdz 4. janvārim, kā arī nākamās nedēļas izskaņā.

Dzīvesvietas atstāšana komandantstundas laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu vai darbavietu, līdzi jābūt brīvā formā uzrakstītam vai izdrukātam pašapliecinājumam (veidlapa skatāma šeit), kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, laiku un pārvietošanās galamērķi. Par apliecinājuma aizpildīšanu plašāka informācija pieejama Valsts policijas tīmekļvietnē "vp.gov.lv" un vienotajā tīmekļvietnē "covid19.gov.lv".

Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Naktīs pārvietoties, aizpildot apliecinājumu, ir atļauts:

  • personām, kuras dodas uz vai no darba vai dienesta vietas un veic darba vai dienesta pienākumus,
  • personām, kam nepieciešama medicīniskā palīdzība (arī veterinārā medicīniskā palīdzība),
  • neatliekamo pakalpojumu sniedzējiem un saņēmējiem, kā arī nakts dežūrās klātienē strādājošajiem, kuru darba specifika liedz strādāt attālināti.

Naktīs netiek ierobežots degvielas uzpildes staciju darba laiks, sabiedriskā transporta pakalpojumu un avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšana.

Iespējama arī taksometra pakalpojumu izmantošana, ievērojot nosacījumus:

  • lai dotos uz vai no darba,
  • lai saņemtu neatliekamos pakalpojumus,
  • lai pēc ieceļošanas Latvijā, dotos uz savu dzīvesvietu,
  • lai dotos uz lidostu, ostu, autoostu, dzelzceļa staciju.

Taksometrā var atrasties tikai viens pasažieris (vai kopā ar aprūpējamu personu vai nepilngadīgajiem).

Visā valstī tiks veikta stingra komandantstundas ievērošanas uzraudzība.

Kā iepriekš informējām, arī Pļaviņu novadā, sadarbojoties pašvaldības policijai, valsts policijai un zemessardzei, tiks veikta stingra valstī noteikto ierobežojumu un noteikto noteikumu Covid – 19 izplatības ierobežošanai uzraudzība.

Būsim atbildīgi un veseli!

 

Informāciju vietnē publicēja

 R. Siliņa,

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja