Fotomirkļi no VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes

Publicēts: 
10.07.2019 - 14:30

No 5. līdz 7. jūlijam Pļaviņu novada komanda 13 sportistu sastāvā, startējot 5 sporta veidos – airēšanā, orientēšanās sportā, riteņbraukšanā, skvošā un svarcelšanā -, piedalījās Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts nozīmes pasākums. Olimpiādes mērķis ir radīt iespējas Latvijas jaunajiem sportistiem piedalīties kompleksās sporta sacensībās, kas organizētas, balstoties uz olimpiskajiem pamatprincipiem. Olimpiādes uzdevumi ir noskaidrot Latvijas jaunatnes labākos sportistus dažādos sporta veidos, sekmēt sporta attīstību Latvijas reģionos / pašvaldībās, veicināt valsts, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju iesaistīšanos sporta aktivitātēs, motivēt pašvaldības atbalstīt sportu, veicināt augstus sasniegumus sportā.

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jelgavā piedalījās gandrīz 2800 jauno sportistu no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. 

Pļaviņu novada 2019. gada Latvijas Jaunatnes olimpiādes komanda ierakstījusi jaunu lappusi novada vēsturē, izcīnot 5 zelta, 3 sudraba un vienu bronzas medaļu!

Medaļu kopvērtējumā Pļaviņu novads ierindojās ļoti augstajā 10. vietā. Jāatzīmē, ka medaļu kopvērtējumā olimpiādē pašvaldības netiek klasificētas pēc iedzīvotāju skaita vai teritoriālās platības. Pļaviņiešiem izdevās pārspēt pat vairākas republikas nozīmes pilsētas.

Vislielāko Paldies sakām mūsu sportistiem: airētājiem - Andrejam Vipiham, Rolandam Dreijeram, Staņislavam Koreškovam - un sportistu trenerei Elitai Krūmiņai, skvošistiem - Annai Esiņai, Aivim Jokumam, Jānim Smilgājam, Rūdim Ruciņam-Vējiņam - un viņu trenerim Pēterim Kalniņam, orientieristēm - Elīzai Luksai, Agitai Cukanovai, Martai Langenfeldei, Anželikai Žukovai - un viņu trenerim Sandrim Stūrim, svarcēlajam Kristapam Ostrovskim un viņa trenerim Arvim Ostrovskim, riteņbraucējam Linardam Luksam! Paldies jauno sportistu vecākiem! Paldies visiem, kas atbalstīja un vēlēja veiksmi!

Jaunie sportisti vēlreiz apliecināja, ka Pļaviņu novads ir vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt!

 

Rasa Siliņa,
Pļaviņu novada domes
Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja