Ģimeņu godināšanas pasākums 2019

Publicēts: 
04.11.2019 - 12:30

2. novembrī kultūras centrā uz sarīkojumu bija aicinātas 16 ģimenes, kas šogad atzīmējušas Zelta, Smaragda, Dimanta un Dimanta vainaga kāzas, t.i ģimenes, kuras reģistrētas 1969., 1964., 1959., un 1954.gadā.

Zelta kāzu jubilāri (50. kāzu gadadiena): Juzefa un Antons KMITO, Valentīna un Stanislavs SUPES, Skaidrīte un Maigonis BILZENI, Domnika un Valerijs TRIFONOVI, Elvīra un Viktors VORSLOVI, Daina un Gunārs Ēvalds LAŠI, Asja un Jānis SPĀRNIŅI, Rasma un Pēteris PUDŅIKI.

Smaragda kāzu jubilāri (55. kāzu gadadiena): Aija un Valijs SIRMIE, Valija un Jānis LAŠI, Kloņa un Ivans ŽUKI, Ustiņja un Stefans NIKOĻUKI, Feonija un Anatolijs PATRIJUKI, Ausma un Kārlis MELBĀRŽI.

Dimanta kāzu jubilāri (60. kāzu gadadiena): Tamāra un Anatolijs MARAKOVI.

Pirmo reizi šī pasākuma vēstures rakstos ierakstīti Dimanta vainaga (Dzelzs) kāzu jubilāri (65. kāzu gadadiena): Ārija un Linards Jānis SKUDRAS.

 

Kāzu jubilejā

Rudens mūsu pilsētiņā iešalc,

Tagad lēnāks nekā citreiz vējš.

Kļūstam vecāki?

Vai tiešām?

Gadi gaisuši kā mirklis spējš.

Gribas straujo laika skreju panākt,

Pagriezt atpakaļ - kaut drusku to,

Un ar sirdi dzirdēt dzīves sauksmi,

Kāzu valsi, valsi brīnišķo.

Šodien vēji zelta lapas bārsta,

Kāzu jubilārus silta saule sveic.

Atmiņas tiem mīlas mūza stāsta,

Mirklis šis, kas visus kopā sauc.

/Jānis Spārniņš/

Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ambainis sveica katru ģimeni un pasniedza Goda rakstu, simbolisku maizes klaipu un novada domes saistošajos noteikumos paredzēto balvu. Jubilāriem veltītu priekšnesumu sniedza muzicējošā grupa “Rožupes vīri”. Atbalstot šo pasākumu un palīdzot popularizēt ģimenes prestižu sabiedrībā, ar dabīgu, veselīgu rudzu maizes kvasu jubilārus cienāja uzņēmums “Liepkalni”.

“Nav dzīve rožu dārzs, ne arī romantiska filma, un mīlestību līdz vecumam saglabā tikai retais. Bet jebkurā gadījumā par cieņu ģimenē un par ģimenes godu ir jārūpējas” - tā ir viena no jubilāru viedajām atziņām.

 

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja  Vija Liepiņa