Godināti novada sportisti

Publicēts: 
19.01.2018 - 23:00

19. janvārī Pļaviņu novada kultūras centrā notika pasākums „Pļaviņu novada Sporta laureāts 2017“, kurā par sasniegumiem un ieguldījumu sportā pasniegtas balvas 11 nominācijās. 

Balvas laureātiem pasniedza slēpotāja, riteņbraucēja, vairākkārtēja Pļaviņu novada Sporta laureāte Inese Zvirgzdiņa un slēpotājs, trīskārtējais Latvijas olimpietis slēpošanā Jānis Hermanis. Klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Aigars Lukss. Pasākumu vadīja sportists, spēkavīrs Māris Blumfelds.

Balvu saņēmējus šogad izraudzījās Sporta un tūrisma jautājumu komiteja, kurā darbojas deputāti: Jānis Podnieks, Ingus Akmens, Viktors Dudars, Andris Ambainis, Elita Kaņepēja.

Par „Sporta pasākums 2017“ titulu sacentās 11 pagājušā gada notikumi: Novada slēpošanas sacensības, Nakts turnīrs volejbolā, 4. maija Neatkarības dienas velobrauciens, Ugunsdzēsības sacensības Klintainē, Novada sporta svētki, Bērnu sporta svētki, Slēpotāju kross, Sēņošanas sacensības, Olimpiskā diena Pļaviņu novada ģimnāzijā, Dambja skrējiens, O. Bergmaņa piemiņas kauss baļķa celšanā. Balvu saņēma K. Zariņa vārdā nosauktās ugunsdzēsības sacensības. Tās notikušas jau 21. reizi. Ideja par sacensību atjaunošanu 1997. gadā radās Klintaines pagasta sporta entuziastam Aināram Arnītim.

Gan jauniešu iniciatīvu centra „Ideja“ jaunieši, gan bērnu centrs „Pepija“ pretendēja uz apbalvojumu „Brīvprātīgie palīgi sporta pasākumos”. To saņēma JIC „Ideja“  brīvprātīgie.

Par „Gada tiesnesi“ atzīts Pļaviņu pilsētas šaha turnīru organizators un Rīgas Latviešu biedrības interešu kopas „Šaha klubs” vadītājs Uldis Melderis. Šajā nominācijā izvirzīti bija arī: Inese Saulīte, Kristīne Ginaite, Jolanta Pīķe, Maija Stūre.

Balvu „Sporta pasākumu atbalstītājs“ saņēma SIA „Pļaviņu DM“. Kā atbalstītāji nominēti arī VAS „Latvijas Valsts meži“ un SIA „Hanza elektro“.

Apbalvojums „Jaunā sportiste“ piešķirts Annai Esiņai par sasniegumiem skvošā. Uz šo titulu pretendēja arī Viviāna Nikaļuka.

„Jaunā sportista“ titulu par panākumiem motokrosā saņēma Andris Rāviņš. Otrs šīs nominācijas kandidāts bija Kristers Vanags.

Nominācijai „Gada sportists/-e“ tika izvirzīti 5 kandidāti: Aleksandrs Patrijuks, Sergejs Timofejevs, Alekss Fetkuļins, Deins Kaņepējs un Enia Kaņepēja. Balva piešķirta riteņbraucējam, slēpotājam, biatlonistam Aleksandram Patrijukam, kurš piedalījies Pasaules biatlona čempionātos un ir Latvijas biatlona izlases dalībnieks. 2017. gada 9. decembrī Latvijas biatlonisti Ilmārs Bricis, Oskars Muižnieks, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs izcīnīja augsto desmito vietu Pasaules kausa otrā posma 4x7,5 kilometru stafetes sacensībās. 

Par „Gada treneri” atzīts Igors Fetkuļins - karatē kluba „Ka-Dzan” prezidents un treneris. Jau vairāk kā 20 gadus viņš novadā trenē jauniešus karatē. Igora audzēkņi ir Latvijas karatē izlases dalībnieki. „Gada trenera“ titulam nominēti tika arī Pēteris Kalniņš, Jānis Eiduks, Imants Siliņš.

Nominācijā „Tehnisko sporta veidu pārstāvis” tika izvirzīti Artūrs Gorpeņuks, Artūrs Jermakovs, Raivis Brics, par balvas ieguvēju atzīts Artūrs Gorpeņuks. Artūrs Retro Motokrosā piedalās jau trīs gadus un katru gadu ir iegūtas godalgotas vietas. 2017. gadā Retro Motokrosa Mini MX klasē iegūta 1. vieta.

Kā “Sportiskākais veterāns” godināts Aivars Bardovskis – sporta aktivitāšu popularizētājs novadā, slēpotājs, riteņbraucējs, hokejists. Šajā nominācijā tika nosaukti arī Dzintars Kaņepējs, Roberts Zuļģis.

Nominācijā „Pļaviņu novada vārda popularizētājs sportā” bija izvirzītas divas komandas - hokeja komanda „Pļaviņas” un futbola komanda „Pļaviņas DM”. Balva piešķirta  hokeja komandai „Pļaviņas”.

Pasākumā tika sveikti arī Pļaviņu novada olimpieši – Jānis Hermanis, Ainārs Podnieks, Ineta Kravale.

Par svētku sajūtu rūpējās līnijdeju kolektīvs „Smaidas”  (vadītāja Anita Sarmone) un radošā apvienība „Maskas".