Iedzīvotājus aicina pārbaudīt savu veselības stāvokli bez maksas un piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā GISTAR

Publicēts: 
13.10.2020 - 14:00

Jau vairāk kā gadu Jēkabpilī savu darbību turpina Jēkabpils slimnīcas sadarbībā ar Latvijas Universitāti realizētais gremošanas slimību profilakses pētījums – GISTAR.

Pētījums Jēkabpilī tika aizsākts pagājušā gada rudenī, un pa šo laiku pētījumu centru ir apmeklējuši jau vairāk kā 1200 respondenti.

Pētījuma ietvaros ir iespēja veikt Latvijas apstākļiem unikālus izmeklējumus, un tā ir vienreizēja iespēja savu veselības stāvokli pārbaudīt bez maksas. Šāda tipa analīzes pie mums var veikt tikai GISTAR pētījuma ietvaros.

Aicinām Jēkabpils un tuvējo novadu iedzīvotājus iesaistīties pētījumā, jo šāda iespēja tiks piedāvāta tikai līdz šī gada beigām.

Uz pētījumu centru tiek aicināti praktiski veseli cilvēki, kuriem nav nekādu sūdzību par kuņģa vai zarnu trakta darbību, vecumā no 40 līdz 64 gadiem. Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un gadījumā, ja tiek saņemts zvans no pētījumu centra reģistratores, neatteikt un ierasties uz izmeklējumiem. Cilvēki pētījumu centrā var vērsties arī paši. Pētījums notiek sadarbībā ar ģimenes ārstiem.

Uz izmeklējumiem cilvēkam jāierodas tukšā dūšā, procedūra ilgst apmēram stundu. Vispirms reģistratore izstāsta dalībniekam par pētījumu, tiek veikta anketēšana, lai uzzinātu par dalībnieku dzīvesveidu, saslimšanām un ēšanas paradumiem, tiek veikti dažādi mērījumi un paņemtas analīzes.

Pētījuma iniciators un zinātniskais vadītājs ir Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors, profesors, gastroenterologs Mārcis Leja.

 

Līdz šim pētījums ir veikts Cēsīs, Alūksnē, Ludzā, Dobelē, Saldū, Tukumā, Madonā un Rēzeknē.

Kopumā Latvijā GISTAR pētījumā jau ir iekļauti vairāk kā 9 600 respondenti.

 

Pētījuma norises vieta:

  • Jēkabpils poliklīnikā, 2. stāvā, Stadiona ielā 1
  • Pieraksts pa tālruni 25679868

Pētījumu centra darba laiks darba dienās no 7:00 līdz 13:00

Vairāk informācijas: www.gistar.eu

 

Projekts tiek veikts ERAF (Eiropas Reģionālā attīstības fonda) 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" 2. kārtas ietvaros, projekta ID Nr. 1.1.1.1/18/A/184 "H.pylori eradikācijas shēmas optimizācija masveida kuņģa vēža prevencijas pasākumiem"

 

 

 

Latvijas Universitāte

Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts