Ieskandināti Ziemassvētki pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
23.12.2019 - 13:30

Pirmsskolas izglītības iestādēs aizvadītas darbīgas, patīkama satraukuma pārņemtas pirmās decembra nedēļas, gatavojoties un ieskandinot Ziemassvētkus.

Ziemassvētku gaisotne bija jūtama katrā bērnudārzā. Mazie “zīļuki” mācījās cept piparkūkas, atklājot dažādus kulinārijas noslēpumus. Bērni “Bērziņā” kopā ar vecākiem darbojās rūķu darbnīcās. “Jumītī” gaišu un vieglu svētku noskaņu radīja ģimeņu radošo darbu izstāde “Sniegpārsliņu virpulī”. Visus darbiņus ir grūti uzskaitīt. Apgūstot dažādas radošās darbības prasmes, bērni visās novada pirmsskolas izglītības iestādēs kopā ar skolotājām telpas ietērpuši svētku rotā ar pašgatavotiem, burvīgiem rotājumiem.

Ziemassvētku pasākumos “Jumītī” bērni meklēja pazudušo vecīša cimdiņu, kopā ar meža zvēriem pulcējās ap meža dižo egli, pauda prieku, skandējot dzejoļus un dziesmas par Ziemassvētkiem, pārsteigumu sagādāja grupas “Smildziņa” vecāki, izspēlējot ludziņu par zaķēnu, kurš domāja, ka ir saplīsis.

Filiālē “Bērziņš” bērni kopā ar skolotājām Ziemassvētku eglīšu pasākumos, iejūtoties dažādās lomās, gan paši palīdzēja rūķiem, gan rūķi palīdzēja bērniem. Grupā “Pūcīte” cirka atmosfēru uzbūra Klauni.

19. decembrī, bērnudārza “Bērziņš” bērni, sniedzot koncertu, svētku prieku dāvāja arī senioru apvienības “Daugavas rīts” dalībniekiem.

Filiālē “Zīļuks” bērni Ziemassvētkus ieskandināja kopā ar jautrajām pelēm.

Redzot bērnu aktīvo darbošanos gan pirms svētkiem, gan svētkos, pirmsskolas izglītības iestādēs bērnus ar saldumu tūtām iepriecināja Ziemassvētku vecītis. Viņš bērnus pārsteidza gan ierodoties viens pats, gan kopā ar rūķiem, gan ziemeļbriedi, pat- ar ēzelīti.

Lai Ziemassvētku gaišums un mirdzums dod spēku visu cerību un domu piepildījumam Jaunajā gadā!

 

Informāciju apkopoja

A.Čepule

Pirmsskolas izglītības metodiķe