Informācija par 13. Saeimas vēlēšanām

Publicēts: 
25.09.2018 - 11:30

Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu.

 

Balsošanas dokumenti 13. Saeimas vēlēšanās ir:
1) derīga Latvijas pilsoņa pase,
2) derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.

Vēlētāja apliecība nepieciešama tikai tiem vēlētājiem, kuriem nav Latvijas pilsoņa pases, bet ir Latvijas pilsoņa personas apliecība. Vēlētāju apliecību dalībai 13. Saeimas vēlēšanās varēs saņemt no 2018. gada 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība. Vēlētāja apliecību iespējams saņemt arī citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, par šo vēlmi rakstiski informējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi līdz 2018. gada 24. septembrim. Vēlētāja apliecības izsniedz bez maksas. 

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji var balsot savā atrašanās vietā. Balsošana vēlētāja atrašanās vietā jāpiesaka no 1. līdz 6. oktobra plkst. 12.00 vēlētāja atrašanās vietai vēlēšanu dienā tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

 

Vēlēšanu iecirkņi Pļaviņu novadā:

Nr. 272 „Pļaviņu novada kultūras centrs” (Daugavas iela 49, Pļaviņas, Pļaviņu nov.);

Nr. 277 „Klintaines pagasta pārvalde” ("Kūlīši", Stukmaņi, Klintaines pag., Pļaviņu nov.); 

Nr. 290 „Vietalvas pagasta pārvalde” ("Pagastmāja", Vietalva, Vietalvas pag., Pļaviņu nov). 

 

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pirms vēlēšanu dienas:

Pirmdien, 1. oktobrī, plkst.17.00 - 20.00

Otrdien, 2. oktobrī, plkst. 8.00 - 11.00

Trešdien, 3. oktobrī,  plkst. 17.00 - 20.00

Ceturtdien, 4. oktobrī,  plkst. 9.00 - 12.00

Piektdien, 5. oktobrī, plkst. 10.00 - 16.00

Pļaviņu novada vēlēšanu iecirkņos nobalsot varēs sestdien, 6. oktobrī. Tuvākais vēlēšanu iecirknis, kurā var nodot balsi glabāšanā, atrodas Jēkabpilī, Jēkabpils Tautas namā, Vecpilsētas laukumā 3.

 

Ja ir kādi jautājumi par vēlēšanu norisi Pļaviņu novadā, var zvanīt Pļaviņu novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Kristīnei Ginaitei (mob.t. 29927988) vai sekretārei Marinai Freijai (mob.t. 26401120).

Plašāka informācija par 13.Saeimas vēlēšanu norisi – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv.

 

Kristīne Ginaite