Izskanējis Jāņa Zvaigznes piemiņas koncerts

Publicēts: 
12.09.2018 - 08:30

11. septembrī Pļaviņu novada kultūras centrā notika grāmatas "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana" atvēršana un izskanēja Jāņa Zvaigznes piemiņas koncerts.

J. Zvaigznes kora dziesmas izpildīja Ogres novada kultūras centra sieviešu koris “Rasa” diriģentes Airas Birziņas vadībā (kormeistare Samanta Bernāte, koncertmeistare Ieva Sarja). Pirmatskaņojumu piedzīvoja J. Zvaigznes komponētā dziesma “Stepē” (14.02.1948.) ar Kārļa Štrāla vārdiem. Savukārt kompozīcijas pūšaminstrumentu orķestrim atskaņoja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba orķestris ar diriģentu - pulkvežleitnantu Daini Vuškānu.

Novadnieks Jānis Zvaigzne (31.10.1912. -20.03.1990.) bija skolotājs, hronists, mūziķis, diriģents, komponists, aranžētājs un trompetists. Viņa personībai veltītās grāmatas idejas autors ir Jānis Ivars Padedzis.

Grāmatas “Jānis Zvaigzne. Pārnākšana” atvēršana un Jāņa Zvaigznes piemiņas koncerts notika Pļaviņu novada domes atbalstītā un līdzfinansētā projekta “Lai izskan Pļaviņu vārds Latvijā! Jānis Zvaigzne. Zemgaļu atgriešanās” ietvaros.

Sanita Kitajeva