Izstrādāta Pļaviņu novada tūrisma digitālā karte

Publicēts: 
29.12.2020 - 16:45

Lai novada apmeklētāji un viesi viegli un ērti varētu saņemt informāciju par novada tūrisma objektiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, tika izveidota digitālā karte tūrisma maršrutu plānošanai Pļaviņu novadā. Karte pieejama šeit.

Atverot karti, dažādos slāņos iespējams redzēt novada teritorijā esošos dabas un apskates objektus, baznīcas un piemiņas vietas, muižas un parkus, tāpat arī aktīvās atpūtas, nakšņošanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus un apskates saimniecības.  Katram objektam pievienots apraksts, kontaktinformācija un atrašanās vietas koordinātas, kas ar google maps palīdzību viegli ļauj izplānot maršrutu, dodoties ar kājām, braucot ar velosipēdu vai auto.

Karte izstrādāta, izmantojot google maps, tā ir pieejama un viegli lietojama arī viedtālruņu un citu viedierīču lietotājiem. Digitālajai kartei izveidots arī unikālais QR kods, to nolasot potenciālais lietotājs tiek aizvests līdz Pļaviņu novada tūrisma kartei.

Patiess prieks, ka novada tūrisma piedāvājuma klāsts ar katru gadu kļūst aizvien piepildītāks. Šogad sācis darboties jauns ēdināšanas pakalpojums - treileris „In-Burger”, kur līdzņemšanai tiek piedāvātas ātrās uzkodas, kafija un saldējuma kokteiļi. Vasaras sezonā Pļaviņās tika piedāvāts iepazīt Daugavas gleznainos, vietām stāvos, ūdens atsegtos dolomīta krastus un mierpilnās dabas ainavas un baudīt aktivitātes uz ūdens - supojot un laivojot (Sup dēļu un laivu nomu piedāvāja SIA „Jumiezis”), dodoties izbraucienos ar ūdens velosipēdiem („Aqua Velo” piedāvāja divu unikālu ūdens velosipēdu nomu). Odzienas muižas kompleksa apmeklētāji varēja gūt jaunus iespaidus, apmeklējot iespaidīgo padomju laika auto un tehnikas kolekciju. Tikmēr Vietalvas pagasta Siljāņos, iecienītajā apskates saimniecībā „Karlīnas”, savu mājvietu rod arvien jauni dzīvnieki - jau tā kuplo pulku papildinājusi raiba kompānija: lama, ķengurs, nandu, nupat iegādātas arī alpakas. Novembrī Vietalvas pagastā, gleznainā vietā durvis vēra 3 guļamistabu brīvdienu māja „Kaļviļumi”. Savukārt tūristu iecienītā liellaiva Lāčplēsis šovasar mainīja piestātni un turpmāk teiksmainajā braucienā dosies no kempinga „Annas klints”. Liepsalās novembra mēnesī durvis vēra jauns dāvanu veikals „Latvis Dara”, tajā iespējams iegādāties latviešu dizaina lietas, amatnieku izstrādājumus, mājražojumus un gardumus.

Visiem tūrisma nozarē strādājošajiem lai Jaunais 2021. gads ir panākumiem bagāts, darbīgs un reizē arī mierīgs gads! Lai ikkatrs no mums jaunatklātu gan mūsu novada, gan Latvijas skaistumu un bagātumu. Baudīsim paveikto, īstenosim iecerēto un sasniegsim vairāk par vēlamo!

Tūrisma attīstības speciāliste

Līva Kotina