Izveidots jauns pastaigu maršruts “Plostnieku taka”

Publicēts: 
15.10.2020 - 14:00

Aicinām doties pastaigā gar Daugavu, iepazīstot leģendām un nostāstiem apvīto plostnieku amatu. Plostnieku pastaigu takā atzīmēti objekti, kuros iespējams gūt informāciju par plostniekiem Pļaviņās, leģendārajām klintīm, krācēm un atvariem. Tāpat arī nejauši izraudzītos pieturpunktos Daugavas krastā iespējams apstāties un izlasīt kādu teiku vai atmiņu stāstu.

Veidojot pastaigu taku, izmantoti vairāki informācijas avoti: grāmata "Daugavkrastu pieminekļi ceļvedis”, Pļaviņu novada bibliotēkas "Senās amatu liecības. Plostnieki" materiāli un cilvēku atmiņstāstu pieraksti. Fotogrāfijas no portāla Zudusī Latvija un Pļaviņu novada bibliotēkas, Pļaviņu novada tūrisma centra arhīva.

“Plostnieku takas” maršruts pieejams šeit.

Visi pastaigu maršruti pieejami sadaļas "Tūrisms"
apakšsadaļā "Tūrisma pastaigu maršruti"

Tūrisma attīstības speciāliste

Līva Kotina