Izvērtētas konkursā "Es varu būt uzņēmējs!" iesniegtās biznesa idejas

Publicēts: 
05.01.2018 - 14:00

Arī šogad Pļaviņu novada dome aicināja iedzīvotājus piedalīties biznesa ideju konkursā „Es varu būt uzņēmējs!”. Konkurss tika rīkots otro gadu, lai novadniekus iedrošinātu uzsākt biznesu, motivētu īstenot savas idejas, radīt jaunus produktu vai pakalpojumus un sekmētu saimniecisko darbību Pļaviņu novadā.

Biznesa ideju īstenošanai 2018. gadā tika piešķirts finansējums 10 400 EUR apmērā no Pļaviņu novada domes budžeta līdzekļiem.

Konkursā “Es varu būt uzņēmējs!” šoreiz saņemti trīs pieteikumi.

Ingus Baldiševičs bija pieteicis ideju “Etno ART LV” – oriģinālu bērnu un jauniešu apģērbu un aksesuāru ražošanu. To dizainā tiktu izmantotas Latvijas mākslinieku gleznu reprodukcijas un etnogrāfiskie elementi, lai popularizētu latvisko mantojumu, mūsu identitāti un kultūru.

Mārīte Baltābola prezentēja ideju “Dzintaru zirgi”, piedāvājot interesentiem izbraucienus ar zirgiem gan uz vietas saimniecībā, gan pasākumos – kāzās, bērnudārzu notikumos, vasaras nometnēs, pilsētas svētkos, dzimšanas dienas ballītēs. Tiks organizētas arī fotosesijas ar zirgiem.

Zaigas Bondas pieteikums “BondBom” bija par šobrīd tik populāro gaismas virteņu, lampu abažūru, Ziemassvētku  un citu svētku dekorāciju veidošanu.

Konkursa dalībnieki gada nogalē savas idejas prezentēja vērtēšanas komisijai. Tās sastāvā bija: domes priekšsēdētājs Aigars Lukss, uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Elita Kaņepēja, deputāti: Ingus Akmens, Mārtiņš Daģis, Andrejs Kačkāns, Jānis Podnieks un uzaicinātās personas: Aiviekstes pagasta pārvaldes vadītāja Giedre Zvirgzdiņa, Jēkabpils Biznesa inkubators vadītāja Jolanta Šūmakere.Komisijas locekļi ņēma vērā un izvērtēja katras biznesa idejas dzīvotspēju, ilgtspēju, rentabilitāti, projekta finanšu naudas plūsmu. Apkopojot vērtējumu, šogad pirmā vieta netika piešķirta nevienam dalībniekam. Par otrās vietas ieguvēju kļuva Mārīte Baltābola un saņēma finansējumu 2500 EUR apmērā. Zaigai Bondai tika piešķirti 500 EUR biznesa idejas realizēšanai, bet Ingus Baldiševičs saņēma veicināšanas balvu – dāvanu karti 100 EUR vērtībā no veikala „DEPO”.

Sanita Kitajeva, sabiedrisko attiecību speciāliste