Jāņu ielīgošana Pļaviņās

Publicēts: 
25.06.2020 - 12:45

Līgo svētki Pļaviņās aizvadīti ar siltiem un saulainiem laika apstākļiem un skanīgām Līgo dziesmām Daugavas promenādē folkloras kopas „Āre”, Klintaines pagasta sieviešu vokālā ansambļa „Dzirnas” un sieviešu kora „Loreleja” izpildījumā. Pirms koplīgošanas Sociālā aprūpes centra “Pļaviņas” pagalmā Jāņus ielīgoja vokālais ansamblis “Dzirnas”. Pie atvērtiem logiem iemītnieki varēja gan klausīties Līgo dziesmas, gan līgot līdzi.

Brīnišķīgu noskaņu radīja brīvdabas kinoseanss. Par neatņemamu vasaras saulgriežu tradīciju nu jau kļuvusi ne vien siera ēšana un vainagu pīšana, bet arī filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” noskatīšanās – šoreiz brīvdabas kinoseansā Daugavas ielā 50, JIC “Ideja” pagalmā. Pirms spēlfilmas tika demonstrēti fragmenti no vērienīgā 2015. gada koncertuzveduma „Pļaviņu novada stāsts” Odzienas muižas parkā, kurā piedalījās pašmāju amatierkolektīvi.

Kinoseanss tika demonstrēts uz vizuālās prezentācijas aparatūras  (aizmugures projekcijas ekrāns un projektors ar objektīvu). Šo aparatūru iegādājās biedrība “Pirtnieku kopa “Kadiķītis”” projekta Nr.19-04-AL08-A019.2203-000004 “Vizuālās prezentācijas aparatūras iegāde sabiedriskajām aktivitātēm” ietvaros, kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātēs.

Pļaviņu novada kultūras centrs