Janvāra notikumi Pļaviņu novada bibliotēkā

Publicēts: 
01.02.2018 - 14:45

26. janvāra pēcpusdienā aicinājām visus pļaviņiešus uz pirmo bibliotēkas rīkoto sarīkojumu šogad - “Pļaviņu novada dārgumi”. Par Pļaviņu novada dārgumiem – dižkokiem un  ievērības cienīgiem akmeņiem (bedrīšakmeņi, mītiskie akmeņi, upurakmeņi, kapakmeņi, robežakmeņi) – klausījāmies Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja galvenās speciālistes Lilijas Jakubenokas lekciju. Lilijas lekcija bija ļoti interesanta, aizraujoša un izzinoša!

Sarīkojuma otrajā daļā skatījāmies vienu no Latvijas simtgades filmām - "Astoņas zvaigznes". Filma ir vēsturiski hronoloģisks pētījums par latviešu strēlnieku bataljoniem. Astoņas zvaigznes - astoņi latviešu strēlnieku pulki, astoņi ar strēlnieku cīņām saistīti patiesi dzīvesstāsti. Viens no tiem -  saistīts ar mūsu novadu: Pēteris Lapainis, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris, Daiņa Īvāna vecāsmātes brālis. Filmu veidojot, izmantotas Pētera Lapaiņa dienasgrāmatas. Filmas režisors un scenārija autors ir Askolds Saulītis. Scenārija līdzautors ir Dainis Īvāns. Dainis sarīkojumā sagādāja mums visiem jauku pārsteigumu – viņš ieradās uz filmu un pastāstīja par filmas tapšanu.

31. janvārī bibliotēkas “Lasītāju klubiņā” notika ikmēneša tikšanās. Šoreiz pie mums viesojās Sandris un Maija Stūri, kuri ir lieli ceļotāji un aktīva dzīvesveida piekritēji. Sandris un Maija dalījās ceļojuma iespaidos pa Etiopiju, uz kurieni viņi bija aizceļojuši pagājušā gada rudenī. Tā bija interesanta sajūta - aiz loga mums ir ziema, aukstums, sniegs,  bet klausoties stāstījumu un skatoties fotogrāfijas par šo Āfrikas valsti, varējām mazliet pabūt tur, kur ir saule un karstums. Paldies Maijai un Sandrim par jauko stāstījumu!

Ziņu sagatavoja: Vita Silvestrova