Janvāris bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
03.02.2020 - 12:45

Janvāris bērnu bibliotēkā

Sācies jauns gads. Tas sācies rosīgi un enerģiski ar skolēnu ziemas brīvlaika pēdējām dienām. Tajās bērnu bibliotēkā bija sevišķi daudz apmeklētāju. Un visi kopā darījām labus darbus. Mazākie bērni līdz 8 gadu vecumam cītīgi apmeklēja dambretes nodarbības Herberta Millera vadībā. Gan lieli, gan mazi mākslas klubiņā “Sprīdītis” veidoja glezniņas no krāsainām dzijiņām, darināja svečturīšus puķu ziedu formā, krāsoja un līmēja dekoratīvus putniņus, zīmēja un gleznoja Janīnas Krompānes vadībā.

Atsākoties mācībām skolā, bijām arī 1.a, 1.b un 3.a klasēs ar jaunāko grāmatu apskatiem. Bērniem vislabāk patika Lauras Vinogradovas grāmata “Mežpasakas” un Stīva Smolmena un Nikolas Sleiteres grāmata “Dzīvnieku paslēpes”, kur jāpalīdz kopējiem atrast no zoodārza izbēgušos zvērus.

Labo darbu sarakstā noteikti ir bērnu sagatavotais koncerts sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Tajā skanēja mūzika un dziesmas, dzeja un stāstnieku priekšnesumi. Paldies darbiniekiem un vecļaudīm par laipno uzņemšanu!

Mēs ne tikai strādājām, arī atpūsties mākam. JIC “Ideja” vadītāja  ar brīvprātīgo palīdzi  vadīja bibliotēkā spēļu un rotaļu pēcpusdienu, kur visiem sanāca izkustēties, izlustēties un jauki pavadīt laiku.

Bet vismazākajiem, bērnudārza bērniem regulāri notiek tematiski izzinoša rakstura bērnu rīti ar filmiņu un videoklipu skatīšanos un iepazīšanos ar grāmatām par doto tēmu. Janvārī šīs tēmas bija – laika ritums, diena un nakts, gadalaiki, pulkstenis.

Janvāri noslēdzām ar interesantas bērnu zīmējumu izstādes atklāšanu. Mūsu bibliotēkā visu februāra mēnesi varēs aplūkot to bērnu darbus, kuri atzīti par labākajiem 2019.gadā Rīgā rīkotajā republikāniskajā konkursā “Dzīvnieki Bībelē”. Starp tiem ir arī 2 Pļaviņu bērnu darbi. Taču veicināšanas balvas saņēma vēl 4 bērni. Viņu darbiņi gan nav iekļuvuši uzvarētāju izstādē, taču tik un tā katram ir prieks un gandarījums arī par atzinību un balviņām – krūzītēm ar dzīvnieku attēliem un saldumiņiem. Laipni aicinām visus interesentus nākamā mēneša laikā apmeklēt gan šo izstādi, gan citus bibliotēkas pasākumus!

Antra Galiņa, bibliotekāre