Jau astoto reizi Pļaviņas pulcē velo draugus uz krāšņiem svētkiem

Publicēts: 
09.05.2019 - 18:30

Lieliskā atmosfērā, pulcējot kuplu skaitu lielu un mazu riteņbraucēju, šā gada 1. maijā Pļaviņās norisinājās jau astotais Pļaviņu novada Neatkarības velobrauciens, ko organizēja Pļaviņu novada dome. Ierasts, ka lielākie Pļaviņu novada velo svētki notiek 4. maijā, taču šogad, lai iedzīvotāji varētu izbaudīt gan velo svētkus, gan vērot grandiozo NBS parādi kaimiņu pilsētā Jēkabpilī, kas notika 4. maijā, pasākums notika Darba svētkos. Iecerēts, ka, turpinot sporta kluba “Skanste” iedibināto tradīciju, arī turpmāk velobrauciens Pļaviņās tiks organizēts 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā.

Šogad pasākumā piedalījās 432 unikālie dalībnieki, taču daudzi no viņiem startēja vairākās distancēs.

Šī gada velobrauciens tika organizēts mazliet citādākā formātā nekā iepriekšējos gados. Pirmo gadu Sporta klasei tika piedāvāta 20,3 km distance. Par galveno balvu atbalstītāju sarūpētajiem 100 EUR – absolūtajam uzvarētājam Sporta klasē cīnījās 55 sportisti gan no Pļaviņām, gan kaimiņu novadiem, gan tālākām Latvijas pilsētām. Absolūti ātrākais Sporta distancē un balvas ieguvējs bija pļaviņietis Deins Kaņepējs. Tikai ar foto finiša palīdzību tika izšķirts 2. un 3. vietas sadalījums– otro vietu izcīnīja Aivars Bardovskis, bet bronza šoreiz Dzintaram Kaņepējam.

Kopumā Sporta klasē tika sadalīti astoņi medaļu komplekti astoņās vecuma grupās. Pie zelta medaļām vecuma grupās šoreiz tika Evelīna Ermane – Marčenko (Dobeles dzirnavnieks / Feel Free), Kristiāns Lipskis (startēja individuāli), Diāna Jurēviča (Venden), Deins Kaņepējs (Armore&Vita), Inese Zvirgzdiņa (Latvijas valsts meži), Aivars Bardovskis (Pļaviņu novada dome), Alda Vulāne (startēja individuāli), Leons Seškens (Baltic Block). Sudraba medaļas izcīnīja Agita Lapsa (Viltīgās lapsas), Hugo Vīksne – Sarkanais (Skanste/Virši – A), Gunta Trubače (startēja individuāli), Ilmārs Luksts (Livelo / Zelta zeme), Īve Seškena (Baltic Block), Dzintars Kaņepējs (Pļaviņu sporta klubs “Skanste”), Pēteris Eriņš (Kusa), bet ar bronzas medaļām mājās devās Linards Lukss (Skanste / Virši – A), Laura Lapsa (Viltīgās lapsas), Kristiāns Patrijuks (Skanste), Uldis Lapsa (Viltīgās lapsas) un Ģirts Vēsma (Ozolu iela).

Īpaši gaidīti un interesanti izvērsās bērnu starti. Jaunākie no mazajiem sportistiem vēl nebija sasnieguši pat 2 gadu vecumu. Uzvarētājs, protams, ir ikviens! Īpašs Paldies vecākiem, kas savus lolojumus sagatavoja startiem, atbalstīja un audzina lielajam dzīves ceļam sportiskā un veselīgā garā! Katrs dalībnieks finišā saņēma AS “Latvijas valsts meži” sarūpētās dāvaniņas.

Lai uzturētu sportisku garu, arī bērnu grupās ar īpašām, tieši šim pasākumam gatavotām mākslinieka medaļām tika apbalvoti trīs ātrākie riteņbraucēji. Dažiem sportistiem šī bija pirmā medaļa mūžā! Zelta medaļas vecumu grupās bērnu braucienos saņēma Līna Džeriņa (Ozolu iela), Dāvis Līcītis (Livelo Team), Ieva Jurēviča (RRS – Alfa), Mārcis Kāpostiņš (Livelo), Sofija Šaicāne (startēja individuāli), Krišjānis Teterovskis (Teteri), Elīna Lejniece (startēja individuāli), Dominiks Jēkabs Jurēvičs (Venden). Sudraba medaļas saņēma Ance Kaidaka (Kaidaki), Ralfs Kalniņš (startēja individuāli), Luīza Jakovļeva (startēja individuāli), Raivo Kaņepējs (startēja individuāli), Maija Meijere (startēja individuāli), Kristers Birkenfelds (startēja individuāli), Marta Meinuza (startēja individuāli) un Valters Bičevskis (startēja individuāli), bet bronzas medaļas ieguva Patrīcija Podniece (startēja individuāli), Leonards Bērziņš (Mamma daba), Ieva Luksta (Livelo / Zelta zeme)Renārs Jakstons (Jakstoni), Emīlija Dzelme (startēja individuāli), Davids Skrimblis (startēja individuāli), Paula Avotiņa (startēja individuāli) un Martins Starčenko (Starčenko).

Pasākuma kulminācijā tika dots starts vienojošajam Tautas braucienam. Liels paldies dalībniekiem par neaizmirstamu un krāšņu novada svētku radīšanu, par skaistajiem noformējumiem gan pašiem dalībniekiem, gan velosipēdiem – gan tiem, kas startēja organizāciju un ģimeņu komandās, gan tiem, kas startēja individuāli!

Tautas balsojumā tika noteikti uzvarētāji nominācijās “Atraktīvākais dalībnieks” (balvu ieguva Viktorija Garina), “Atraktīvākais kolektīvs” (balvu ieguva “Riekstkoži”) un “Unikālākais velosipēds” (balvu ieguva Mārcis Dzelme). Arī šeit balvas pelnījis bija ikviens, bet lielākā balva ir dalības prieks un ieguldījums savā veselībā! Īpašs paldies no organizatoriem bērnu centra “Pepija”komandai “Jautrie indiāņi” par izdomu, atraktivitāti un nepagurstošo atbalstu pasākuma dalībniekiem!

Pie atbalstītāju balvām tika arī pasākuma “kuplāk” pārstāvētā ģimene un kolektīvs. Ar dažu punktu pārsvaru šīs balvas ieguva Riekstiņu ģimene un komanda “Ekoskola”. Tikai mazliet punktu līdz lielo balvu iegūšanai pietrūka Pļavinu novada domes komandai, Eriksonu, Kaņepēju, Vilciņu, Loperevu un Džeriņu ģmenēm.

Īpašus aplausus un atbalstītāju balvas saņēma pasākuma dzīves pieredzējušākie dalībnieki - Ilva Purviņa, kas 85 gadu vecumā veica 8 km garo Tautas distanci un Jānis Spārniņš, kas 82 gadu vecumā veica vairāk kā 20 km garo Sporta distanci.

Arī Tautas distancē medaļas saņēma trīs ātrākie vīrieši un trīs ātrākās sievietes – Ilmārs Luksts, Kaspars Kravalis, Kaspars Lipskis, Agita Lapsa, Līga Āboliņa un Inese Zvirgzdiņa.

Apbalvošanas ceremonija noslēdzās ar atbalstītāju sarūpēto balvu izlozi, kurā piedalījās ikviens dalībnieks, neatkarīgi no uzrādītā rezultāta. Tika izlozētas daudz dažādas balvas, no kurām īpaši jāatzīmē divi velosipēdi un televizors.

Īpašs Paldies visiem pasākuma atbalstītājiem, bez kuriem velo svētki Pļaviņās nevarētu būt tik krāšņi– SIA “Sinda VR”,SIA “Hanza – elektro”, SIA “Pļaviņas DM”, SIA “Krauss”, SIA “Laktiņi”, SIA “Juniperus”, laivu nomai “Mežmalas laivas”, SIA “Liepkalni”, AS “Latvijas valsts meži”, “Bursh” alus darītavai, SIA “Vēri – Z”.

Paldies Jauniešu iniciatīvu centram “Ideja”!

Paldies Ērgļu pūtēju orķestrim un lauku kapelai “Aizezeres muzikanti”!

Paldies dalībniekiem un visiem, kas palīdzēja tapt un norisināties pasākumam! Uz tikšanos jau devītajā Pļaviņu novada Neatkarības velobraucienā!

 

Rasa Siliņa,

Pļaviņu novada pašvaldības

Sporta attīstības speciāliste