Karjeras nedēļā piedalījušies vairāk nekā 137 000 jauniešu

Publicēts: 
24.10.2019 - 11:00

Karjeras nedēļas pasākumos no 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados piedalījās vairāk nekā 137 000 jauniešu. Latvijas skolās notika dažādi ar karjeras izvēli un nākotnes profesijām saistīti pasākumi – diskusijas ar dažādu nozaru profesionāļu dalību, interaktīvas stundas, domnīcas, atvērto durvju dienas, radošās darbnīcas.

Mūsu skolā karjeras nedēļā viesojās Pļaviņu novada jaunie uzņēmēji - SIA “Dabas garša” īpašniece Dace Sirmā un Pļaviņu novada domes biznesa ideju konkursa “Es varu būt uzņēmējs!” uzvarētājs, tīršķirnes trušu, eksotisko putnu un citu dzīvnieku apskates saimniecības “Karlīnas” īpašnieks Silvars Dumpis -, kā arī Pļaviņu novada domes uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Elita Kaņepēja. 8. - 12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmējdarbības vidi Pļaviņu novadā un veiksmīgām biznesa idejām, šķēršļiem, panākumiem, izaicinājumiem uzņēmuma vadīšanā.

7. klašu skolēniem notika personīgās izaugsmes trenera vadīta nodarbība par sevis izzināšanu, par to, kā izvirzīt savus karjeras mērķus un sasniegt tos, kā mācības skolā saistās ar profesionāļa karjeru nākotnē, kādas karjeras vadības prasmes ir iespējams apgūt un pilnveidot mācību procesā, brīvajā laikā, ģimenes ietvaros.

1. - 4. klašu skolēni iepazinās ar astoņu profesiju pārstāvjiem. Ar mediķa profesiju skolēnus iepazīstināja Zemgales reģionālā centra Aizkraukles brigāžu atbalsta centra Pļaviņu neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta neatliekamās medicīnas ārsta palīdze Iluta Kaņepēja, ar šuvēja profesiju - SIA “JB Workwear” šuvēja Gunta Bušmane. Par bibliotekāra ikdienu stāstīja Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja Alita Kluša. Ar florista darba specifiku skolēnus iepazīstināja floriste Iveta Laursone. Fotogrāfs Ēriks Bērziņš dalījās pieredzē par fotogrāfa profesijas darbu un tā niansēm. Friziere Sintija Štāle ne tikai stāstīja par friziera darba ikdienu, bet arī demonstrēja meistarklasi frizūru veidošanā. Grupas “Melanna” ģitārists Andris Vērdiņš skolēniem stāstīja par mūziķa profesiju un karjeras iespējām mūzikas nozarē. Par policista profesiju stāstīja Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšnieks Ainis Liepiņš un pašvaldības policijas inspektore Kristīne Zaprauska.

Karjeras nedēļas ietvaros arī klašu stundās tika diskutēts par karjeras veidošanu, attīstīšanu un iespējām. Savā pieredzē par studijām Latvijas augstskolās dalījās Pļaviņu novada ģimnāzijas absolventi: Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes angļu filoloģijas 2. kursa studente Paula Sondore, Rīgas Juridiskās augstskolas Tiesību un diplomātijas programmas 2. kursa students Gints Kapteinis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes 1. kursa students Emīls Bogdanovičs, kurš Informāciju tehnoloģiju fakultātē apgūst datorvadību un datorzinātni, un Lauksaimniecības fakultātes students Edvards Silagailis. Par studiju iespējām un darba pieredzi ārzemēs pieredzes stāstā dalījās Linda Visocka, kura šobrīd strādā par menedžeri uzņēmumā “Hewlett Packard Enterprise” Barselonā.

Paldies lieliskajiem viesiem, savas profesijas entuziastiem, cilvēkiem, kuri spēja iedvesmot! Paldies par veiksmes stāstiem, meistarklasēm, paraugdemonstrējumiem un motivējošām sarunām!

Paldies visiem, kas palīdzēja pasākumiem tapt!

 

Ingrīda Bērziņa,
Pedagogs karjeras konsultants