Krāšņi un pozitīvām emocijām piepildīti aizvadīti Bērnu svētki Pļaviņās!

Publicēts: 
04.06.2020 - 11:15

Tradicionāli, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Pļaviņās svinam Bērnu svētkus. Bērnu svētki ir arī brīdis, kad kopīgi atzīmējam mācību gada noslēgumu un svinam vasaras sākšanos, tāpēc jau otro gadu mūsu svētku devīze ir “Iegriežam vasaru!”. Šogad, ievērojot valstī noteiktos nosacījumus Covid – 19 ierobežošanai, novada ģimenes aicinājām doties pastaigu spēlē.

Lai nodrošinātu visus nepieciešamos drošības pasākumus ārkārtējās situācijas laikā, šogad svētkos varēja piedalīties tikai ar iepriekšējo pieteikšanos, aizpildot dalībnieku reģistrācijas anketu novada mājas lapā. Iepriekšējā dienā pirms pasākuma, katra ģimene saņēma savu noteikto starta laiku.

Pastaigas maršruts vijās pa  gleznaino Pļaviņu Daugavas promenādi. Komandām pēc izvēles tika piedāvāti divi maršruti – “īsais aplis” ar 7 aktivitātēm vai “garais aplis” ar 9 aktivitātēm. Starta vietā katra ģimene saņēma dalībnieku komplektu – visu nepieciešamo uzdevumu veikšanai aktivitātēs. Uzdevumu stacijās komandas sacentās gan veiklības, gan izturības uzdevumos, veidoja skaistus novēlējumus mūsu pilsētai, mūzikas pavadījumā izkustējās un izdziedājās “Lāča dejā”, risināja atjautības uzdevumus. Finišā uz kopīgu foto sesiju komandas sagaidīja amizantā Minnija un suņuks Čeiss no “Ķepu patruļas”.

Arī apbalvošana šogad tika organizēta attālināti – balvu izloze notika pašvaldības Facebook konta video tiešraidē. Tika izlozēti trīs balvu komplekti. Katrs uzvarētājs saņems lietussargu un digitālo pulksteni ar novada simboliku. Šoreiz laimīgie izlozes uzvarētāji ir komanda “Kalna iela”, “Zemeņu komanda” un komanda “Pirmie startā”.

Uzvarētāji šajā pastaigu spēlē ir visi, taču, lai saglabātu mazliet sacensību intrigu, tika piešķirtas arī “Rekordistu balvas”. Un šoreiz tās saņem Jānis no “Ernīšu komandas”, kas aktivitātē “Lidotāju sacensības” uzrādīja augstāko rezultātu, “Cerenīšu komanda”, kas palika nepārspēta balonu pūšanas sacensībās un lielākie rikošeta meistari – komanda “Terminatora Radiņi” un Vilciņu ģimene. Sveicam izlozes uzvarētājus un rekordistus!

Pasākumā šoreiz startēja 15 komandas, kopā 56 dalībnieki.

Paldies visiem dalībniekiem!

Šis laiks mums, pasākumu organizatoriem, liek rast arvien jaunas iespējas un veidus, kā organizēt drošus pasākumus. Situācija valstī vēl joprojām ir neskaidra, tāpēc uz šodienu nevaram piedāvāt konkrētus datumus un izklāstīt sacensību organizatorisko formu. Šovasar Pļaviņās plānoti vairāki valsts un reģionālas nozīmes sporta pasākumi – riteņbraukšanā šosejā un MTB, triatlonā, orientēšanās sportā, šķēršļu skrējienā, nūjošanā un, protams, tradicionālie Sporta svētki. Katrā no šiem pasākumiem tiks organizētas arī atsevišķas disciplīnas sporta veidu iepazīšanai un apmācībai – tātad sports visiem! Lūdzam sekot informācijai novada mājas lapā www.plavinunovads.lv.

Ļoti gaidīsim Jūs pasākumos! Uz tikšanos!

 

Rasa Siliņa,

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja