Laiks kopīgām aktivitātēm Pļaviņu novada Sporta svētkos!

Publicēts: 
09.07.2019 - 08:30
Izmaiņas veiktas: 
17.07.2019 - 16:00

Kā jau ierasts, arī šogad turpināsim novada skaistākās tradīcijas un 27. jūlijā aicinām ikvienu novada iedzīvotāju un viesi neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, vecuma un dzimuma kopīgi svinēt Pļaviņu novada Sporta svētkus! Programma šogad gaidāma ļoti plaša, sev piemērotu un aizraujošu aktivitāti varēs atrast ikviens.

Šis gads būs skaists iesākums arī jaunām tradīcijām. Kā viens no jaunumiem būs “Pilsētas modināšanas velo brauciens”. Visus interesentus 27. jūlija rītā jau no plkst. 8.30 aicinām pulcēties stāvlaukumā pie Pļaviņu novada kultūras centra, lai plkst. 9.00 mūzikas pavadījumā dotos organizētā Pilsētas modināšanas parādes velo braucienā. Modināšanas maršruts noslēgsies pie Gostiņu stadiona ap plkst. 9.45.

No plkst. 10.00 līdz 10.30 Gostiņu stadionā notiks reģistrēšanās triatlonam, futbola turnīram, volejbola turnīram, Pļaviņu novada atklātajam čempionātam dambretē. Neatkarīgi no izvēlētajām aktivitātēm aicinām visus dalībniekus reģistratūrā izņemt arī Dalībnieku kartes.

Šogad Sporta svētki norisināsies divās galvenajās pasākumu vietās - Gostiņu stadionā, Lielajā ielā 61, Pļaviņās, un pie Aiviekstes upes, Stiklinieku ielas galā, netālu no Gostiņu Evaņģēliski luteriskās baznīcas. Taču būs arī aktivitāte, kas aptvers gandrīz vai visu pilsētu un ļaus ieraudzīt to no cita skatu punkta!

Lai piedalītos balvu izlozē, kā arī atvieglotu pasākuma plānošanas un organizatoriskos darbus, aicinām visus dalībniekus reģistrēties iepriekš novada mājas lapā www.plavinunovads.lv šeit: https://forms.gle/au6ivrj7fbiJERsZ7 līdz 25. jūlijam.

Sporta svētku programma un aktivitātes
Gostiņu stadionā:

Plkst. 10.30 Sporta svētku svinīgā atklāšana.

Plkst. 10.45 atklātais starts sacensībām Pļaviņu mini rogainingā. Komandā 2 līdz 5 cilvēki. Rogainingā pirms starta katrai komandai tiek piešķirta apkārtnes karte ar kontrolpunktiem, kurus var apmeklēt izvēles secībā, iekļaujoties 2 stundu kontrollaikā. Katra komanda var pārvietoties atbilstoši savām fiziskajām spējām. Ļoti būtisks ir arī stratēģiskais plānošanas elements, jo katram kontrolpunktam ir sava atbilstošā vērtība, ņemot vērā novietojumu kartē. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiek, izmantojot mobilo telefonu un speciālu aplikāciju. Komandas rezultāts tiek noteikts, summējot pareizi apmeklēto kontrolpunktu summu. Par labāko tiek atzīta komanda, kas īsākā laikā (nepārsniedzot divas stundas) savākusi vislielāko kontrolpunktu vērtību. Rogainings tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju.

Komandu turnīri:

Komandu turnīros pēc dalībnieku izvēles var startēt gan jauktās komandas, kuru sastāvā ir gan vīrieši, gan sievietes, gan viena dzimuma pārstāvji.

  • Futbola turnīrs (3:3). Komandā 4 dalībnieki, spēles ilgums 5 minūtes, spēles notiek uz mākslīgā futbola laukuma seguma, īpašs noteikums - turnīra dalībnieki nedrīkst spēlēt specializētajos futbola apavos. 
  • Volejbola turnīrs. Komandā 6 dalībnieki, izspēles kārtība tiks noteikta uz vietas pasākuma laikā, ņemot vērā pieteikušos komandu skaitu. Turnīra galvenais tiesnesis - Visvaldis Kučinskis.

Individuālie sporta veidi:

  • Pļaviņu novada atklātais čempionāts dambretē. Sacensības 64 lauciņu dambretē. Turnīrā aicināts piedalīties ikviens dambretes spēlētājs. Sacensības dambretē notiks 5 vecuma grupās, vertējot atsevišķi meitenes un zēnus, sievietes un vīriešus: “Cerību” grupā – bērniem līdz 7 gadu vecumam, 8 – 10 gadus veciem bērniem, 11 – 14 gadus veciem bērniem, bērniem un jauniešiem no 15 līdz 18 gadu vecumam, un pieaugušo grupā – 19 gadi un vairāk. Sacensību galvenais tiesnesis - Herberts Millers.
  • Drosmes skrējiens. Drosmes skrējiens ir tautas piedzīvojumu un šķēršļu skrējiens, kas aicina dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekus pārbaudīt savas fiziskās un mentālās spējas kādā no divām trasēm. Distanču šķēršļi ir dažāda lieluma un formas - koka barjeru sienas, virvju tīkli, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseini -, kā arī dažādi citi dabas veidoti šķēršļi - grāvji, dubļu bedres u.c. Distances uzdevumi ir smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana un arī atmiņu testi. Šoreiz Pļaviņās visiem interesentiem būs iespēja izbaudīt Drosmes skrējiena “demo” vai iepazīšanās versiju visiem vecumposmiem neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. Drosmes skrējiens tiek organizēts sadarbībā ar biedrību “Drosmes aģentūra”.
  • Novusa meistarstiķi. Savu veiksmi un prasmes novusa meistarības vingrinājumos aicinās izmēģināt Pļaviņu pieredzējušākie novusisti.
  • Dažādas aktivitātes spēka un veiklības pārbaudei -  Zābaka mešana, Zvejnieku lecammači, Bundžu karalis un karaliene, mazās spēka vīru sacensības – Pļaviņu Zeltene un Pļaviņu Stiprinieks u.c.

Plkst. 14.00 Lielā Jautrības stafete. Komandā 4 dalībnieki neatkarīgi no dzimuma un vecuma. Kas īsti būs jāspēj veikt stafetē, pašreiz lai paliek noslēpums - mazliet intrigas saglabāšanai.

Plkst. 14.20 Putu ballīte. Lūgums parūpēties par piemērotu apģērbu!

Plkst. 15.00 apbalvošana, izloze.

Pie Aiviekstes upes, Stiklinieku ielas galā, netālu no Gostiņu Evaņģēliski luteriskās baznīcas:

Plkst. 11.00 “Triatlons visiem” – peldi, brauc ar velo, skrien! Šī būs unikāla iespēja iepazīties un izmēģināt aizraujošo un interesanto sporta veidu – triatlonu -, kura norisei tik ļoti piemērots skaistais Pļaviņu novads! Vēlamies ikvienu iedrošināt un izmantot šo iespēju! Sacensības triatlonā vadīs un to galvenais tiesnesis būs Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss.

Plkst. 12.00 Sporta svētku apmeklētājus sagaida vēl viena unikāla iespēja - SUP apmācība un meistarklases pieredzējuša instruktora vadībā. Šai aktivitātei ir ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc nenokavē pieteikšanos (sūti SMS vai ziņu WhatsApp uz tel. nr. 25661300).

Sporta svētkos dalība ir bez maksas!

Pasākumu organizē Pļaviņu novada dome. Pasākumu vadīs un par klātesošo jautrību un labsajūtu rūpēsies improvizācijas teātra “Spiediens” aktieris Oskars Kozlovskis.

Pēc Sporta svētkiem plkst. 22.00 visi dalībnieki aicināti uz Klintaines pagasta estrādi, lai kopā ar grupu “Bruģis” turpinātu svētkus un lustīgu kopā būšanu zaļumballē. Ieejas maksa ballē ir 3 EUR, taču Sporta svētku dalībnieki neatkarīgi no uzrādītā rezultāta, kuri būs iepriekš reģistrējušies www.plavinunovads.lv un piedalījušies vismaz 5 aktivitātēs, piedalīsies bezmaksas zaļumballes ieejas karšu izlozē!

 

Rasa Siliņa,
Pļaviņu novada domes
Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja