Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par stipru karstumu

Publicēts: 
11.06.2019 - 09:15

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis brīdinājumu par gaidāmu karstumu no 11. līdz 13. jūnijam. Sinoptiķi brīdina, ka šajās dienās gaisa temperatūra daudzviet paaugstināsies pat līdz +34 grādiem. Valsts dienvidu daļā šogad pirmo reizi karstuma dēļ ir spēkā oranžais brīdinājums, pārējā teritorijā izsludināts dzeltenais brīdinājums. Galvaspilsētā šajās dienās gaisa temperatūras paaugstināsies līdz +32 grādiem. 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs  un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka pērkona negaiss var būt bīstams jebkuros apstākļos, tāpēc tuvojoties negaisa mākoņiem, vienmēr ir jāievēro piesardzība. Aicinām savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī aizvērt ēku logus un durvis, un atvienot no strāvas padeves elektroiekārtas. Vēlams nenovietot automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām. Bīstami ir pērkona negaisa laikā atrasties uz ezera vai kādas citas ūdenskrātuves, kā arī bīstami ir šādā laikā peldēties un makšķerēt zivis, jo ūdens labi vada elektrību.

Ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

LVĢMC skaidro, ka pērkona negaisu detalizēta teritoriālās izplatības un veidošanās laika prognozēšana vairākas dienas uz priekšu ir ļoti sarežģīta, prognozes ik dienu tiek precizētas un, nepieciešamības gadījumā, tiek sagatavoti brīdinājumi. Esiet informēti par aktuālākajām laika apstākļu prognozēm un brīdinājumiem, aplūkojot LVĢMC mājaslapas sadaļas Laika apstākļi (www.meteo.lv/laiks/?nid=322) un Brīdinājumi (www.meteo.lv/bridinajumi/?nid=484), kā arī  meteo.lv Twitter kontam @LVGMC_Meteo.

Apzīmējumi:

Dzeltenais brīdinājums: laika apstākļi ir pasliktināti.
Prognozētā laika apstākļu parādība nav bīstama, taču, ja jūs plānojat aktivitātes, kuras var ietekmēt meteoroloģiskie apstākļi, esiet uzmanīgi. Esiet informēts par gaidāmajām laika apstākļu izmaiņām, un lieki nepakļaujiet sevi riskam!

Oranžais brīdinājums: laika apstākļi kļūst bīstami.
Tiek prognozētas laika parādības, kas dotajā reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti. Var tikt radīti postījumi un zaudējumi. Esiet modrs un interesējieties par gaidāmajiem laika apstākļiem. Esiet zinošs par riskiem, kas varētu būt neizbēgami. Sekojiet līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas!