Lieldienas Aiviekstes pagastā

Publicēts: 
05.04.2018 - 16:45
Atnāca Lieldiena dziedādama,
Zelta zīlītes bārstīdama;
Aizgāja Lieldiena raudādama,
Zelta zīlītes lasīdama. 

Ar vēju, ar dziesmām, ar lustēm pagāja Lieldieniņa novada Kriškalnā. Folkloras kopa „Āre” visus pulcināja pie lielajām šūpolēm, kur iešūpot Lieldienu. Pirmā tika izšūpināta Aiviekstes pagasta saimniece Giedre Zvirgzdiņa un viens no novada saimniekiem -  Andris Ambainis, lai veiktos darbi, lai veselība un spēks. Teju vai katrs, kurš iesēdās šūpolēs, tika apdziedāts. Bez dziesmām un rotaļām grūti iedomāties Lieldienas, tāpēc par lustīgu noskaņojumu parūpējās arī Skuju ģimenes kapella, kuras pavadījumā tika izdziedāta un izdejota neviena vien rotaļa un dancis. Piekalnītē tika ripinātas olas un notika aizrautīga kaulēšanās. Turpat Lieldienu svinētāji pulcējās, lai izjātu ar ķēvīti Grācu, kuru uz svētkiem no Gostiņiem atveda Mārīte Baltābola. Lielu prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem sagādāja Stukmaņu trušu trijotne, kurus aprūpē Inese Saulīte. Laika apstākļi svinētājus nelutināja, bet, lai visiem būtu silts malks zāļu tējas, parūpējās biedrība „Ābeļziedi”, savukārt ar saldumiem visus pacienāja novada lielākais zaķis.

Kristīne Rulle, Pļaviņu novada kultūras centra pasākumu vadītāja