Lieldienas sagaidīsim ar dažādiem notikumiem

Publicēts: 
10.04.2019 - 15:30

Klausījos, brīnījos,
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā!

/Latviešu tautasdziesma/

Pļaviņu novadā šogad Lielo dienu sagaidījām jau 21. martā, kad pašā rīta agrumā Aiviekstes pagasta Kriškalnā kopā ar folkloras kopu “Āre”, skandinot īpašas pavasara dziesmas, sagaidījām Sauli uzlecam.

17. aprīlī uz Lieldienu pasākumu aicina sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centrs “Pepija”. Sākot no plkst. 14.00 iesim rotaļās, spēlēsim spēles, skriesim stafetēs un izzināsim Lieldienu tradīcijas.

Piektdien, 19. aprīlī, plkst. 9.00 Pļaviņu Zaļajā tirgū sāksies Lieldienu gadatirgus. Tiks piedāvāti pašmāju un citu novadu mājražotāju gaļas, zivju, piena un maizes izstrādājumi, dārzeņi, amatnieku darinājumi, apģērbi un apavi. Dalībnieku pieteikšanās pa tālr. 27873332 vai e-pastu: tirgus@plavinas.lv.

Klintaines pagasta “Kūlīšos” sestdien plkst. 11.00 aicinām uz tradicionālajām Lieldienu sacensībām. Sacensības sāksies ar ielu skrējienu viena kilometra garumā. Kā otrā disciplīna šogad izvēlēts novuss, bet trešā – dambretes spēle. Viena no sacensību disciplīnām būs šautriņu mešana, bet noslēdzošā - šaušana ar pneimatisko šauteni. Aicinām iepazīties ar sacensību nolikumu un piedalīties! Nolikums šeit: https://www.plavinunovads.lv/lv/jaunumi/20-aprili-klintaines-pagasta-kulisos-norisinasies-plavinu-novada-lieldienu-sporta-sacensibas

21. aprīlī plkst. 13.00 pie Aiviekstes pagasta pārvaldes Lieldienas svinēsim ar radošajām darbnīcām, spēlēm, rotaļām un dančiem kopā ar muzikālo Skuju ģimeni. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pavizināties ar zirdziņu, satikt trušus, mieloties ar gardumiem, kā arī cīnīties olu kaujās. Aicinām ikvienu piedalīties Lieldienu kompozīciju izstādē.Plkst. 15.00 Aiviekstes pagasta bibliotēkā norisināsies animācijas filmas “Saule brauca debesīs” bezmaksas seanss. Tā ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Pirmdien, 22. aprīlī, plkst. 11.00 Gostiņu parkā kopā ar folkloras kopu “Āre” iesim rotaļās, kaulēsimies un ripināsim olas.

Lieldienu pasākumus noslēgsim 22. aprīlī Vietalvas pagasta Odzienas skolā, kur plkst. 15.00 sāksies Staburaga amatierteātra izrāde “Kā ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties”. Autore K. Štrāle-Dreika, režisore I. Galvanauska, skatuves māksliniece D. Rutkēviča. Pēc izrādes notiks Lieldienu olu izrādīšana un ripināšana.

 

Santa Vucāne,

Sabiedrisko attiecību speciāliste