Liepsalās durvis ver dāvanu veikals „Latvis Dara”

Publicēts: 
19.11.2020 - 09:45

Liepsalās, pie iecienītās maiznīcas-kafejnīcas „Liepkalni”, spoži deg gaismiņas un uzraksts „Latvis Dara” aicināt aicina uz stikloto namiņu. Kas slēpjas aiz šī nosaukuma un kas sagaida aiz durvīm? „Latvis Dara” ir Baibas Fjodorovas lolojums, pati Baiba uzaugusi Pļaviņu novada Vietalvas pagastā, tādēļ šī skaistā un iecienītā vieta Daugavas krastā viņai nebūt nav sveša. Baiba šobrīd dzīvo Inčukalna novadā, bet, neskatoties uz to, ka tas ir nepilnu 2 stundu brauciens, katru dienu mēro garo ceļu, lai atvērtu „Latvis Dara” durvis un priecētu apmeklētājus.

Satiekoties ir skaidrs, ka Baiba ir #darītāja (pēc šīs mirkļbirkas #darītājs sociālajos tīklos rodama informācija par „Latvis Dara”), jo ceļā no idejas dzimšanas līdz rezultātam noskaņojums bija pretrunīgs: no bailēm līdz sajūsmai, no šaubām līdz apbrīnai. Ieejot dāvanu veikalā, uzmanību piesaista gaumīgais un mājīgais interjers. Kā Baiba smej: “Ikkatra lietiņa pašu dizainēta, no jauna veidota vai pārtapusi, līdz nonākusi veikalā”. Stends, ko rotā latviskā kompazīcija, ir vecs darba galds no kādas skolas, savukārt logi, kuros izvietoti latviešu mākslinieku darinājumi, nāk no Baibas vecmāmiņas lauku mājas. Ģimeniskums un latviskās vērtības jaušamas ik uz soļa, „Latvis Dara” radīšanas procesā iesaistījusies un lielāko atbalstu sniegusi Baibas ģimene, tuvākie draugi un radi.

It viss, kas pieejams dāvanu veikalā, ir latviešu roku darbs: sākot no apģērbiem, skaistumlietām un interjera precēm, beidzot ar dažnedažādām ēdamlietām. Katrai lietai, kas atrodas veikala stendos, ir savs īpašais stāsts, aiz katra darinājuma vai produkta ir latvis, kurš to darinājis.

Tuvākā un tālākā nākotnē „Latvis Dara” aicinās gan uz degustācijām, gan radošajām darbnīcām un dažādiem tematiskajiem vakariem. Vasaras sezonā aktīvās atpūtas cienītājiem tiks piedāvāti braucieni ar sup dēļiem. Savukārt tiem, kuri alkst pēc atpūtas, miera un meditācijas, būs iespēja apmeklēt jogas nodarbības.

Sadarbojoties ar Pļaviņu novada tūrisma informācijas centru, „Latvis Dara” dāvanu veikalā tiks izvietotas aktuālās tūrisma kartes, aicinot veikala apmeklētājus, tostarp ārvalstu tūristus, izbaudīt Pļaviņu novada tūrisma piedāvājumu.

Tūrisma attīstības speciāliste

Līva Kotina