Makulatūras vākšana novada bibliotēkā turpinās

Publicēts: 
05.10.2018 - 13:15

Speciālisti aprēķinājuši, ka gandrīz pusi no visiem sadzīves atkritumiem sastādot papīrs un tā izstrādājumi, kas visbiežāk nokļūst kopējā atkritumu tvertnē, tādā veidā palielinot nešķiroto atkritumu masu izgāztuvēs. Ikdienā būtu jāatceras, ka izlietotais papīrs, kartona iepakojumi, vecas avīzes un žurnāli, reklāmas izdevumi; nevajadzīgas un slikti saglabātas, bojātas grāmatas var kalpot par labu izejvielu papīra ražošanai.

Pļaviņu novada bibliotēka, sadarbojoties ar uzņēmumu “Līgatnes papīrs”, jau ceturto gadu piedāvā novada iedzīvotājiem iespēju iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā, kura parasti noslēdzas novembrī. Tā aizvadītajā gadā savācām un uzkrājām 3,734 tonnas papīra, bet šajā gadā jau aizvesti ir 1500 kg papīra. Makulatūras vākšanas akcija turpināsies vēl oktobra, novembra mēnešos, tāpēc aicinām izmantot iespēju un nodot uzkrāto makulatūru bibliotēkā.

Vācot makulatūru, mēs ne tikai kļūstam draudzīgāki apkārtējai videi, bet arī atbalstām bibliotēku tīri praktiski, jo par 2017. gadā nodoto makulatūru bibliotēka šogad saņēma 7 pakas ar A4 biroja papīru.

Pirms makulatūras vešanas vēlams vispirms zvanīt uz bibliotēku (t.65134358, mob.t. 28670664), lai abpusēji vienotos par laiku, jo makulatūru uzkrājam bibliotēkas krātuves telpās Daugavas ielā 50. Tāpat tai jābūt sasaiņotai tā, lai to varētu pārvietot uz ēkas 2. stāvu.

Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēka